"עונג שבת" – סדרת אירועי תרבות חדשה לילדים ולמבוגרים, ברוח המפגשים שערך ח.נ.ביאליק

"עונג שבת" – סדרת אירועי תרבות חדשה לילדים ולמבוגרים, ברוח המפגשים שערך ח.נ.ביאליק

*מופעים מוזיקליים, הרצאות, הקראת שירה ושעות סיפור לילדים ללא תשלום * האירועים יתקיימו ברוח מפגשי "עונג שבת" שאירח חיים נחמן ביאליק בשנות ה-20 של המאה הקודמת * בהשתתפות: שם טוב לוי, איה כורם, עדנה מזי"א, ערן צור ועוד

עיריית תל אביב יפו והפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA)  מזמינים את הציבור הרחב ל"עונג שבת" – מפגשי תרבות ורוח למבוגרים ולילדים ללא תשלום, שיתקיימו מידי שבת בבוקר במרכז פליציה בלומנטל בתל אביב (רחוב ביאליק 26). בתכנית: מופעים מוזיקליים, הרצאות, הקראת שירה שעות סיפור לילדים. המפגשים יתקיימו בהשראת מפגשי עונג שבת שאירח חיים נחמן ביאליק בשנות ה-20 של המאה הקודמת, אשר כללו מפגשי תרבות של אמנים וסופרים עם בכירי הישוב היהודי בעיר.

מיקי גיצין, חבר מועצת העיר, יו"ר וועדת הפלורליזם ויוזם הפרויקט:״אירועי עונג שבת שאנו פותחים השבוע מאפשרים לתושבי העיר ולמבקריה להשתתף באירועי תרבות ברוח היהדות ללא תשלום בימי שבת בבוקר, ובכך לעסוק בתכנים היהודיים ביום השבת מכיוונים יצירתיים ומגוונים. אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי להוביל מהלך שכזה ובטוח שהתושבים, הקהילות והארגונים שהיו שותפים לעיצוב הפרויקט ימשיכו לתרום לעיצוב אופיה של השבת בעיר״.

קיום הסדרה מתאפשר תודות לשיתוף פעולה בין העירייה לפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA), גוף הפילנתרופיה הקהילתי הגדול בעולם. "היוזמה הזאת היא חלק ממעורבות מתמשכת של הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA) בישראל בתחום ההתחדשות היהודית, במסגרתה היא משקיעה מדי שנה יותר ממיליון דולר בפרויקטים שונים בישראל במטרה להבטיח מגוון עשיר של דרכים שיאפשרו לכל ישראלי שמעוניין בכך, להתחבר לערכי ורוח היהדות בצורה שמתאימה לו", מסר אורי לוונטר-רוברטס, מנכ"ל המשרד הישראלי של הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA).

"בניו יורק, לצד העושר התרבותי הקוסמופוליטי האדיר, מתקיימים חיים יהודיים עשירים שמתרגמים את הצבעוניות של העיר לשלל גוונים של חוויות יהודיות. ניו יורק ותל אביב חולקות כבר כיום מאפיינים משותפים רבים, והפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA) גאה לחבור לעיריית תל אביב יפו ולשמש כגשר בין שתי הקהילות כדי לייצר נקודת דמיון נוספת: עושר תרבותי-יהודי".

תכנית חודש יולי:

4 ביולי

11:00 שעת סיפור לילדים

"הגמד גמדן והקוסם תותן"/שלומית כהן-אסיף. מספרת: דליה סגל.

 11:30 מופע למבוגרים

"כבר ירדה השבת"הסיפורים שמאחורי שירי השבת הגדולים

איה כורם – שירה, איה קפלן – הנחייה וסיפור, עידן טולדנו – גיטרה, עוד, אקורדיון

שירי השבת המפורסמים אוצרים בתוכם את מלוא החויה הישראלית ומתארים את הכיסופים אל הארץ עוד מהגולה, את האווירה בקיבוץ ובעמק ולעת ערב שישי את התפילות בבית הכנסת ומסביב לשולחן השבת המשפחתי. מפגש מוסיקלי-סיפורי מרתק על הספורים המרגשים שמאחורי שירי השבת הגדולים שתפסו מקום של כבוד בפנתיאון הזמר העברי.

11 ביולי

11:00 שעת סיפור לילדים

"דוקטור דוליטל" + שירי ביאליק. מספר: אורן פרוקצ’ה.

11:30 מופע למבוגרים

עונג שבת עם שם טוב לוי

שירי משוררים ופיוטים במופע מיוחד לעונג שבת עם שם טוב לוי והגיטריסט גדי בן אלישע. 

25 ביולי

11:00 שעת סיפור לילדים

"הילדה שרצתה להיות נסיכה"/אדיבה גפן. מספר: גור קורן.

11:30 מופע למבוגרים

"דברים – חוקים שישמרו על הבית מפני חורבן" – מפגש עם נויה שגיב ואורית גידלי.

אם היו מקשיבים יושבי ממלכת יהודה להנחיות הכתובות בספר דברים, ייתכן והחורבן היה נמנע? כיצד יכולים חוקים וערכים לשמור על חברה מפני חורבן? את המפגש תלווה המשוררת אורית גידלי בקריאת שירה בנושא. באדיבות 929 תנך ביחד.

תכנית חודש אוגוסט:

1 באוגוסט

11:00 שעת סיפור לילדים

"אריה הספרייה"/ מישל קנודסן. מספר: אביב לירון.

11:30 מופע למבוגרים

"פגישה לאין קץ" – שירי נתן אלתרמן

מבחר משיריו המוכרים והאהובים של נתן אלתרמן. קטעים ממחוזותיו ומסיפורי התקופה, תל אביב של המשורר, והכל בנוסטלגיה מחויכת. בהשתתפות נתן סלור, אסנת זיביל.

8 באוגוסט

11:00 שעת סיפור לילדים

"גוליבר בארץ הגמדים" + שירי ביאליק". מספר: אורן פרוקצ’ה.

11:30

 מופע למבוגרים

חלון ראווה – שיח ושיר

בהשתתפות ערן צור ועדנה מזי"א.

מהמרד בחצר האחורית אל קבלת הקהל ואל קדמת הבמה. עדנה וערן חברים מאז ששיתפו פעולה אי שם בשנות ה90 בהצגה משחקים בחצר האחורית ( מזי"א כתבה, צור הלחין ). ומאז הם מלווים מרחוק ומקרוב האחד את הקריירה של השניה. השניים ישוחחו על עבודתם ועל גרעין האמת שבלב היצירה.

15 באוגוסט

11:00 שעת סיפור לילדים

"החלילן מהמלין" – עפ"י סיפור עם גרמני. מספר: אורן דסאו.

11:30 מופע למבוגרים

אהבת אחים שנאת אחים, בין יצר ליצירה

שיחה על אהבת אחים ושנאת אחים בקבלה וביצירה המוסיקלית העכשווית סביב ספור אהבת האחים ומקומו של בית המקדש כולל הקרנה של מילות שירה וציטוטים מטקסטים נבחרים. בהשתתפות יהלי סובול, ד"ר נטע סובול (בינ"ה). 

22 באוגוסט

11:00 שעת סיפור לילדים

"הנשיקה שאבדה" – עפ"י סיפור של ד. מלינג. מספר: גור קורן.

11:30 מופע למבוגרים

"ואהבת" – מפגש שירה ומוסיקה

יאיר דלאל, מנגני העוד והכינור הידועים בסצנת המוסיקה האתנית בארץ ובעולם, מארח את ארז ביטון ומפגיש בין טקסטים יהודיים קדומים עם שירה עברית עכשווית ומביע כמיהה לאהבה, שלום, השלמה ופיוס.

בהשתתפות יאיר דלאל, ארז ביטון ויותם חיימוביץ. 

29 באוגוסט

11:00 שעת סיפור לילדים

"הכבשה שבאה לארוחת ערב"/סטיב סמולמן. מספר: אביב לירון.

11:30 מופע למבוגרים

פרידה ממשה בדברים ובשיר

מפגש עם מיכאל הנדלזץ ונויה שגיב.

ספר דברים – מילותיו האחרונות של משה. זו פרידה מהאיש שגאל את ישראל, הוביל אותם במדבר, אך לא זכה להיכנס לארץ. האישי והפוליטי, העבר והעתיד, התקווה והעלבון, הכל מתערבב על פסגת הר נבו. באדיבות 929 תנך ביחד. 

הכניסה חופשית על בסיס מקום פנוי. הזכות לשינויים שמורה למארגנים

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 3.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

rightama

תגובות אחרונות