"אהבה בעיר הגדולה"- אתרים מדברים אהבה לרגל ט"ו באב

"אהבה בעיר הגדולה"- אתרים מדברים אהבה לרגל ט"ו באב

"אהבה בעיר הגדולה"- אתרים מדברים אהבה לרגל ט"ו באב- תיאטרון, מחול, שירה ועוד ב14 מוזיאונים ואתרי מורשת בתל אביב – 30 ביולי 2015

לרגל ט"ו באב, תקיים המועצה לשימור אתרי ישראל את אירועי "אהבה בעיר הגדולה", במגוון אתרי מורשת בתל אביב, אשר יתנו לנו הצצה דרך אמנות הדיבור, התיאטרון, המחול והשירה לסיפורי האהבה הגדולים של האומה

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל בשיתוף עם עיריית תל־אביב-יפו יקיימו זו השנה החמישית , לרגל טו באב את אירועי "אהבה בעיר הגדולה". במסגרת האירוע יתקיימו ב-14 מוזיאונים ואתרי מורשת באזור תל אביב יפו הצגות ומופעים תיאטרלים ומוסיקליים יחודיים שיתנו הצצה לסיפורי האהבה הגדולים של מנהיגי האומה, החלוצים ולוחמי המחתרות.

כל האירועים יתקיימו בערב ט"ו באב, 30 ביולי בין השעות  18:00-22:00 בתל אביב.

"החיבור המיוחד שבין ירח מלא, אווירה נוסטלגית ואתרים היסטוריים פעילים, מבטיחים כמדי שנה חג אהבה מושלם. אומר עמרי שלמון, מנכ"ל המועצה לשימור אתרים, הסיפורים והבתים בהם התרחשו האירועים מעוררים את הדמיון ומספקים את הסקרנות לדעת ולגעת בסיפורי הראשונים על מעשיהם , חלומותיהם והמורשת הנפלאה שהותירו לנו, בני הדורות הבאים אחריהם. אנו מזמינים את המוני אוהבי המורשת ללילה עטוף באורות, צלילים, הפעלות והדרכות מיוחדות באתרי תל-אביב וסביבתה  ובכך סוגרים מעגל שבין עבר, הווה ועתיד"

האתרים והאירועים:

בית בן גוריון – "אין עליך אחותי" , ערב של דיאלוגים, מקאמות, שירה וצחוק עם דורי בן זאב ורוביק רוזנטל, בית ביאליק, "שירה על חוט תיל" מופע מוזיקלי בהשתתפות המשוררים: ארז ביטון, רוניסומק, רועי חסן, נעם פרתום, יותם חיימוביץ ויקיר בן-משה, המוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין "מרוב אהבה" מופע מוסיקלי  בהשראת הצמד  יוסי בנאי ורבקה מיכאלי. מיטב השירים של יוסי בנאי  בשילוב מערכונים חדשים על אהבה וזוגיות.

בית העצמאות "נשים יוצרות אמנות באהבה" סיפוריהן של נשים פורצות דרך באמנות בתל אביב. בית יוסף באו " "אמנות ואהבה" ערב הקראת שיריו הרומנטיים של יוסף באו בשיתוף משוררים מאגודת הסופרים העברים שיקראו שירים פרי עטם בהשראתו. בהשתתפות הרצל חקק, יו"ר אגודת הסופרים העברים, ובהנחייתו של בלפור חקק, יו"ר הוועדה למיזמים מיוחדים. בית רוקח "שעה בחולות" הצגה קסומה בה שני שחקנים, בובות תיאטרון וחפצים מרהיבים, המביאים בהומור ובאהבה תמונות מימיה הראשונים של שכונת נווה צדק. מוזיאון בית ראובן היצירה "תכף אשוב" מתבוננת בבני זוג המנסים להתקיים בתוך מרחב של זוגיות בעידן העכשווי ובודקת באמצעות גוף ותנועה את מהותה של אינטימיות.

שעה בחולות – בית רוקח – קרדיט יחצ

מוזיאון האצ"ל בתש"ח "אהבת נעוריי" ערב שירי אהבה עם הזמרת קרני אלדד, בליווי סיפורי אהבה של לוחמי אצ"ל שנרקמו במחתרת. מוזיאון ז’בוטינסקי בשיתוף עם מוזיאון האצ"ל "מדריגל – האשה שאתו", אהבת יוענה וזאב ז’בוטינסקי. באמצעות הרצאה המלווה בקריאת מכתבים ובשירה, נחשף לאהבתם של יוענה וזאב ז’בוטינסקי. בהשתתפות שרת התרבות והספורט מירי רגב, דן כנר, ורדה גולדברגר ועוד. מוזיאון חוסמסה "נשות ההגנה באות לספר" הדרכה תיאטרלית בחוסמסה  במהלכה ישולבו דמויות נשיות שיספרו את סיפור ההגנה מזווית נשית. מוזיאון לח"י יציג את "אהבה בין השורות" חוויה תיאטרלית ייחודית. שחקני תיאטרון הכרכרה במחזה המבוסס על סיפורי אהבה של גבר לאישה, אהבה למולדת, רעות ואחווה של לוחם לחברו. מוזיאון נחום גוטמן לאמנות "מתאהבים במוזיאון" סיור תיאטרלי בין יצירותיו של נחום גוטמן. בליווי שחקן ומדריך.

בנוסף במרכזי המבקרים:

במרכז מבקרים מקוה ישראל "נשים יד ביד עם מקואים" נספר את סיפורן של נשים מיוחדות במקוה ישראל, על רקע המציאות המקואית בתקופות העבר. חיה קראוזה אשתו של המנהל האגדי אליהו קראוזה, לאה נייגו היפה, אשתו של יוסף נייגו המנהל הכריזמתי, התלמידה גאולה פרדקין ביתה של גיסיה, מחלוצת הלוחמות בעד שוויון בין התלמידים בבית הספר. הסיפורים יוצגו כדיאלוגים תיאטרלים במהלך סיור מודרך באתרים הנפלאים של מקוה ישראל.

ובמרכז מבקרים שרונה-הקריה ״הוא אהב אותה והיא אותו – אהבות אפופות מסתורין בשרונה" סיור תיאטרלי בין סמטאות שרונה המחודשת. בין בתי המושבה הציוריים החלה לפרוח אהבה אסורה בין רות ולר הטמפלרית לקצין סקוטי. שנים לאחר מכן, ערב הקמת המדינה היהודית פוגשת חיילת ההגנה בחייל בריטי והשניים מתאהבים רגע לפני עזיבתו את ארץ ישראל.

סיור תיאטרלי בין סמטאות שרונה המחודשת – קרדיט יחצ

המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל  אמונה על שמירת המורשת הבנויה של העם והארץ, ופועלת לשיקום, שימור ופיתוח של מבנים ואתרים היסטוריים בארץ ישראל למען הדורות הבאים. לצד השימור הפיזי, מושם דגש רב על הפעילות החינוכית להכרת תולדות המדינה והערכים שהובילו את מייסדיה. המועצה מרכזת את פעילותם של כ 160 אתרי מורשת ברחבי הארץ המשמשים כאתרי ביקור ומוזיאונים הפתוחים לקהל הרחב, המציגים ומתעדים אורח חיים והווי, אירועים והתפתחויות בחיי היישוב והארץ במקום התרחשותם.  

כל האירועים יתקיימו בט"ו באב, יום חמישי, 30 ביולי 2015 בין השעות 18:00-22:00 בתל אביב

מצ"ב לוח אירועים ובו הפרטים המלאים, מחירים, וטלפונים להזמנה.

ריכוז כל האירועים באתר של המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל:

http://www.shimur.org/viewArticleWeb.aspx?articleID=203&websiteID=77

תמונת הנושא: מוזיאון האצ"ל – קרדיט יחצ

לוח האירועים – אהבה בעיר הגדולה 

כל האירועים יתקיימו בערב ט"ו באב, יום חמישי,  30 ביולי בתל אביב יפו 

בית בן-גוריון "אין עלייך אחותי" ערב אהבה לעברית. מופע בהשתתפותם של רוביק רוזנטל ודורי בן-זאב. מדברים אהבה לעברית בערב של דיאלוגים, מקאמות, שירה וצחוק.

שעה: 20:00 . סיורים מודרכים בשעות: 19:00, 19:30 .

מחיר: 75 ₪ כולל כיבוד קל.שדרות בן-גוריון 17. טל’ 03-5221010

בית ביאליק "שירה על חוט תיל" מופע קיץ מוזיקלי מיוחד לט"ו באב – יום האהבה, בגינת בית המשורר הלאומי בהשתתפות מיטב המשוררים: ארז ביטון, רוני סומק, רועי חסן, נעם פרתום, יותם חיימוביץ ויקיר בן-משה. נגנים: יותם חיימוביץ, יקיר בן-משה ומייקל בנסון.

שעה: 20:00 מחיר: 45 ₪ למחזיקי דיגיתל: 35 ₪ . רחוב ביאליק 22 !
טל’
03-5254530

המוזיאון הישראלי במרכז יצחק רבין "מרוב אהבה" מופע מוסיקלי  בהשראת הצמד  יוסי בנאי ורבקה מיכאלי. מיטב השירים של יוסי בנאי  בשילוב מערכונים חדשים על אהבה וזוגיות.

שעה: סיורים החל  מ 18.00, תחילת המופע : 20.30 . מחיר: 45 ₪ . למחזיקי  דיגיתל : 35 ₪ כולל סיור במוזיאון ֱ רח’ שדרות  רוקח 77 ת"א !  טל’ 4585*\ 03-7453358

 בית העצמאות "נשים יוצרות אמנות באהבה" סיפוריהן של נשים פורצות דרך באמנות בתל-אביב. נספר את סיפור אהבתן לבד הציור, לאבן הפיסול ולעוד אהבות קטנות שבינו לבינה.

בין הסיפורים: סיפורן של ציונה תג’ר, אירה יאן , בתיה לישנסקי ועוד.

שעה: 20:00 . מחיר: 50 ₪ . למחזיקי דיגיתל: 1+1 חינם .שדרות רוטשילד 16

טל’ 03-517394203-5254530

בית יוסף באו "אמנות ואהבה" שירי אהבה של יוסף לרבקה אשתו על רקע ציורי אהבתו לשפה העברית בשיתוף משוררים מאגודת הסופרים העברים שיקראו שירים פרי עטם בהשראתו של יוסף באו. בהשתתפות הרצל חקק, יו"ר אגודת הסופרים העברים, ובהנחייתו של בלפור חקק, יו"ר הוועדה למיזמים מיוחדים.

שעה: 19:00 מחיר: 40 ₪ למחזיקי דיגיתל: 30 ₪. רח’ ברדיצ’בסקי 9 !
טל’ 054-4301499

בית רוקח "שעה בחולות" הצגה קסומה בה שני שחקנים, בובות תיאטרון וחפצים מרהיבים, המביאים בהומור ובאהבה תמונות מימיה הראשונים של שכונת נווה צדק.

יחד עם העלמה חנה רוקח תפגשו הווי חיים ססגוני, תתרגשו מחתונה הזויה, תתאהבו כמוה בבחיר ליבה ובצלילי כינורו המפעימים את הלב ותתכבדו בתה ורדים, גזוז ותופינים.

שעה:  19:30 תחילת המופע: 20:15 ! מחיר: 70 ₪ ! למחזיקי דיגיתל: 55 ₪ ! רח’ שמעון רוקח 36 נווה צדק ! טל’ 03-5168042

מוזיאון בית ראובן היצירה "תכף אשוב" מתבוננת בבני זוג המנסים להתקיים בתוך מרחב של זוגיות בעידן העכשווי ובודקת באמצעות גוף ותנועה את מהותה של אינטימיות. במקביל עוסקת היצירה בשאלה  מה קורה לטשטוש הגבולות בין המרחב הציבורי לאישי וכיצד משפיע הדבר על החיים עם האנשים הקרובים לנו?

בתום המופע יתקיים מפגש עם הרקדנים. כוריאוגרפיה: איריס ארז רקדנים: איילה פרנקל ואופיר יודלביץ.

שעה: 20:00 . מחיר: 40 ₪.  למחזיקי דיגיתל: 15% הנחה. רח’ ביאליק 14
טל’ 03-5255961 שלוחה 0

מוזיאון האצ"ל בתש"ח "אהבת נעוריי" ערב שירי אהבה עם הזמרת קרני אלדד, בליווי סיפורי אהבה של לוחמי אצ"ל שנרקמו במחתרת: יהודה ורחל לפידות, מוט’קה וטובה ציפורי, עמיחי וציפורה פאגלין, יעקב וציפורה מרידור ועוד.

שעה: 19.00 ! מחיר: מבוגר 30 ₪, לגמלאי/ סטודנט/ נוער 25 ₪!  גן צ’ארלס קלור, רח’ נחום גולדמן 2, טיילת ת"א- יפו ! טל’ 03-5177180, 03-5172044

מוזיאון ז’בוטינסקי בשיתוף עם מוזיאון האצ"ל "מדריגל – האשה שאתו", אהבת יוענה וזאב ז’בוטינסקי. באמצעות הרצאה המלווה בקריאת מכתבים ובשירה, נחשף לאהבתם של יוענה וזאב ז’בוטינסקי. בהשתתפות שרת התרבות והספורט מירי רגב, דן כנר, ורדה גולדברגר ועוד. מוזיאון האצ"ל יהיה פתוח לסיורים ללא תשלום, יוגש כיבוד קל

שעה: סיורים החל מ18:00, תחילת אירוע: 20:00  מחיר: 40 ₪ למחזיקי דיגיתל: 35 ש"ח! רח’ המלך ג’ורג’ 38 ! טל’ 03-5287320

מוזיאון חוסמסה "נשות ההגנה באות לספר" הדרכה תיאטרלית בחוסמסה, במהלכה ישולבו דמויות נשיות שיספרו את סיפור ההגנה מזווית נשית.

שעה: 19:30 . מחיר:  20 ₪ . למחזיקי דיגיתל: 15 ₪ .רח’ דוד אלעזר 53 חולון .
טל’ 03-5050425

מוזיאון לח"י "אהבה בין השורות" חוויה תיאטרלית ייחודית. שחקני תיאטרון הכרכרה במחזה המבוסס על סיפורי אהבה של גבר לאישה, אהבה למולדת, רעות ואחווה של לוחם לחברו.

שתי הופעות בשעות: 18:00, 20:00 . מחיר: 30 ₪ . רח’ אברהם שטרן 8

טל’ 03-6820288, 03-6837582

מוזיאון נחום גוטמן לאמנות "מתאהבים במוזיאון" סיור תיאטרלי בין יצירותיו של נחום גוטמן. בליווי שחקן ומדריך "נתבשם" מריח הפרדסים ונבקר את הנשים היפות של יפו, נתמוגג מול יופייה של העיר תל-אביב בראשיתה, נפגוש בדורה, המוזה ואשתו האהובה של נחום גוטמן  ונקנח בכוס יין.

שעה 19:30 . מחיר: 55 ₪, לזוג 100 ₪ .רח’ שמעון רוקח 21, נווה צדק

מרכז מבקרים מקוה ישראל "נשים יד ביד עם מקואים" נספר את סיפורן של נשים מיוחדות במקוה ישראל, על רקע המציאות המקואית בתקופות העבר: חיה קראוזה, אשתו של המנהל האגדי אליהו קראוזה, לאה נייגו היפה, אשתו של יוסף נייגו המנהל הכריזמתי,

התלמידה גאולה פרדקין ביתה של גיסיה, מחלוצת הלוחמות בעד שיוויון בין התלמידים בבית הספר. הסיפורים יוצגו כדיאלוגים תיאטרלים במהלך סיור מודרך באתרים הנפלאים של מקוה ישראל.

שעה: 19:00 מחיר: מבוגר 65 ₪, אזרח ותיק, מחזיקי דיגיתל: 60 ₪

מקווה ישראל, חולון ! טל’ 03-5030489

מרכז מבקרים שרונה-הקריה ״הוא אהב אותה והיא אותו – אהבות אפופות מסתורין בשרונה" סיור תיאטרלי בין סמטאות שרונה המחודשת. בין בתי המושבה הציוריים החלה לפרוח אהבה אסורה בין רות ולר הטמפלרית לקצין סקוטי. שנים לאחר מכן, ערב הקמת המדינה היהודית פוגשת חיילת ההגנה בחייל בריטי והשניים מתאהבים רגע לפני עזיבתו את ארץ ישראל.

שני סיורים בשעות 19:00, 21:00 . מחיר: מבוגר 80 ₪, אזרח ותיק, מחזיקי דיגיתל: 70 ₪.

מרכז מבקרים שרונה הקריה ! טל’ 03-6049634 , 03-6048434

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות