הו… ליגת אלופות! מכבי עוברת את באזל ומעפילה לליגת האלופות

הו… ליגת אלופות! מכבי עוברת את באזל ומעפילה לליגת האלופות

אלופת המדינה, או בשמה המלא "מכבי זהבי תל-אביב" העפילה הערב בפעם השניה בתולדותיה לשלב הבתים של ליגת האלופות אחרי שגברה בסיכום שני משחקי הפליאוף על אלופת שוויץ באזל.

משחק הקרבה ולחימה הירואי, בשילוב שער עקיצה של מי אם לא זהבי, חתמו את תוצאת המשחק 1:1 לעיני בלומפילד מלא וגועש. שני שערי החוץ של הקבוצה במשחקה בבאזל שהסתיים בתוצאה 2:2 העניקו בסופו של דבר את הכרטיס היוקרתי לרשימת 32 הקבוצות המובילות באירופה.

ללא רכש יוצא דופן, ומול משוכה גבוהה מאד כאלופת שוויץ הצליחה אלופת המדינה לעשות את הכמעט בלתי ייאמן (לפחות בעיני כמה פרשני כדורגל) ולהעפיל למפעל החשוב של ליגת האלופות. העפלה שטומנת בחובה מענקים כספיים גבוהים ביותר.

המאמן הסרבי עלה הערב במערך זהיר כשהציב בחוליית הקישור את שלושת הקשרים היותר הגנתיים שלו מיטרוביץ-אלברמן-אייגבור (ששיחק חצי מעולף).

בחוד הוא הסתמך על שחקן הזהב (זהבי) כשבכנפיים תפקדו ריקן ובן חיים כמגינים תוקפים יותר מאשר קיצונים.

בהגנה הוא שמר על המערך שכלל את טיבי ובן חיים כבלמים ובצדדים בן הרוש ושפונגין כמגנים.

מכבי חטפה שער מוקדם בבעיטה חופשית נהדרת מ-18 מטר, אך השכילה להגיב בשער משלה אותו כבש כאמור זהבי (שער שלישי בסה"כ לרשתה של באזל) לאחר כדור עומק נפלא של מיטרוביץ.

במחצית השניה באזל ניסתה לתקוף ולחצה קדימה ומנגד מכבי הסתגרה ויצאה למתפרצות שעם מעט יותר ריכוז יכלו להעניק לה אף ניצחון.

רבות דובר על זהבי ועל התלות ההתקפית של מכבי בשחקן הענק הזה, אך הערב בלט במגרש שחקן נוסף שנתן תצוגת כדורגל הירואית שאין כדוגמתה. טל בן חיים נרכש על ידי מכבי וחזר לארץ במה שנראה בתחילה כטעות אך הסתבר הערב כמהלך ראוי וצודק.

מה לא אמרו על השחקן הזה. אמרו שהוא בשלהי הקריירה שלו, שהוא עבר את שיאו, שהוא לא מתאים לרמות של אירופה.

הערב טל בן חיים הבלם השתיק את כל המבקרים. בתצוגת כדורגל של בלם ענק, הוא סיכל פעם אחר פעם את גלי ההתקפה השוויצרים. הוא זינק על כל כדור שהגיע לכיוון ההגנה הצהובה ופשוט נטרל את שחקני היריב.

בסיום המשחק בשעה שחבריו לקבוצה הלכו לחגוג עם האוהדים, בן חיים נשכב על הדשא מספר דקות ופשוט נתן לגופו לנוח מעט. כשקם קימץ את אגרופו ובתנועת נצחון זעק "יש" אדיר שככל הנראה פרק אצלו המון רגש ושמחה.

החגיגה בצהוב נמשכה על הדשא וביציעים דקות רבות לאחר שריקת הסיום, כאשר גם המנהל המקצועי, גם הבעלים, מנהל הקבוצה והמאמנים זכו לתשואות, כשמנגד שחקני והנהלת באזל נשארו המומים על הדשא כשניסו לעכל את שארע.

נתראה בשלב הבתים…

תצוגת עידוד נפלאה של הקהל הצהוב

מהלך המשחק (YNET)

דקה 12′: גול! 0:1 לפ.צ באזל. בעיטה חופשית נשרקה לזכות הקבוצה השווייצרית, לוקה צופי סובב מעל לחומה, הכדור פגע בקורה ומשם לרשת.

14′: באזל הגיעה למצב נוסף. בריל אמבולו שלח כדור עומק לאגף הימני, דוידה קאלה בעט וחואן פבלו הדף.

17′: ניסיון של מכבי תל אביב להשוות. טל בן חיים פרץ לתוך הרחבה, אבל לא הצליח לשחרר כדור רוחב לפני שעבר את הקו.

24′: גול! מכבי תל אביב השוותה ל-1:1 בתום מהלך מבריק. ניקולה מיטרוביץ’ שלח מסירת עומק גאונית, ערן זהבי הקדים במירוץ לכדור את וולטר סמואל הכבד והמבוגר ושלח בעיטה לרשת.

43′: פ.צ באזל התקרבה לכיבוש השער השני. לוקה צופי הגביה בעיטה חופשית, וולטר סמואל נגח וחואן פבלו הדף לקרן.

60′: פ.צ באזל ניסתה להשוות. לוקה צופי הגביה בעיטת קרן, הגנת מכבי תל אביב הדפה ומוחמד אל נני בעט מהאוויר החוצה.

65′: באזל המשיכה בלחץ. מוחמד אל נני מסר לטולאנט שאקה שבעט מרחוק, הכדור יצא החוצה ליד הקורה.

69′: ז’אן פול בואציוס שנכנס כמחליף הגביה מצד שמאל, מיכאל לאנג בעט מהאוויר וחואן פבלו קלט.

65′: באזל המשיכה בלחץ. מוחמד אל נני מסר לטולאנט שאקה שבעט מרחוק, הכדור יצא החוצה ליד הקורה.

80′: טעות של חואן פבלו כמעט עלתה בספיגה. שוער מכבי תל אביב יצא משערו והרחיק ברגל ברשלנות, אבל הספיק לחזור לשער ולהדוף את הכדור שהוגבה על פי השער.

88′: כמעט השני של מכבי תל אביב. ערן זהבי השתלט נפלא על הכדור ומסר לדור מיכה, שבעט מקרוב ונבלם.

הרכבים

מכבי תל אביב: חואן פבלו; יובל שפונגין, איתן טיבי, טל בן חיים, עומרי בן הרוש; גל אלברמן, אבי ריקן, ניקולה מיטרוביץ’ (ברק יצחקי 90), נוסא איגיבור (דור פרץ 69); ערן זהבי, טל בן חיים (דור מיכה 82).

פ.צ באזל: תומאס ואצליק; מיכאל לאנג, וולטר סמואל, מארק סוצ’י, בהרנג ספארי, לוקה צופי, בירקיר ביארנסון (ז’אן פול בואציוס 68), מוחמד אל נני (שלזן גאשי 76), טולאנט שאקה, דוידה קאלה (ארלינד אייטי 82), בריל אמבולו.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

rightama

תגובות אחרונות