שבוע המורשת בישראל ייפתח בתל אביב-יפו

שבוע המורשת בישראל ייפתח בתל אביב-יפו

עיריית תל אביב-יפו תארח לראשונה בבית העיר ברחוב ביאליק מיצג VIDEO Mapping ייחודי שיוקרן על ארבעה בניינים ויציג את אתרי המורשת של ישראל ובמרכזם סיפורה של מנורת  שבעת  הקנים.

לצד המיצג יערך בגן מאיר פסטיבל חגיגי ובו דוכני אמנים העוסקים בנושאים הקשורים בחנוכה, חנוכיית ענק של משחקי אש ומוסיקה, סדנאות יצירה ומופעי רחוב.

הכניסה חופשית 

לקראת חג החנוכה ייפתח ב-8 בדצמבר בתל אביב-יפו שבוע המורשת של ישראל, המתקיים זו השנה השנייה ומטרתו העלאת המודעות למורשת הלאומית והכרה בחשיבותה.

את שבוע המורשת מקיימים הגופים בארץ העוסקים בשימור ובהעצמתה של המורשת הלאומית- תכנית "ציוני דרך" במשרד ירושלים ומורשת, רשות הטבע והגנים, רשות העתיקות, המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל והמשרד להגנת הסביבה.

לצד כל המאמצים בפיתוח האתרים, שימורם והעמקת הקשר בין תושבי הארץ לבין אתריה עליהם עומלות הרשויות במשך כל השנה, מקיימות הרשויות שבוע ייעודי המציע מגוון פעילויות בכל רחבי הארץ בהם מוקדי מורשת לאומיים.

את שבוע המורשת יפתח אירוע מרכזי שיתקיים במתחם ביאליק ובגן מאיר בתל אביב-יפו ובמרכזו: מיצג Video Mapping מרהיב שיוקרן על ארבעה בניינים במתחם ביאליק, בית העיריה הישן של תל אביב-יפו, שייקח את הצופים למסע קסום בזמן ובשבילי ההיסטוריה והמורשת של ישראל.

במסגרת האירוע, יהפכו ארבעת הבניינים בכיכר ביאליק ומתחם גן מאיר בתל אביב-יפו לזירה מרכזית של התרחשויות ציוריות ומוסיקליות שיעניקו חוויה סוחפת לצופים, כולל מייצג Video Mapping  שמביא את אתרי המורשת בישראל לתל אביב-יפו. את המיצג  ירכיבו חמישה קטעים מרכזיים שהמוטיב החוזר בהם הוא מנורת שבעת  הקנים. בכל קטע ישולבו דימויי  טיפוגרפיה, פסיפסים, ארכיטקטורה של אתרי המורשת, תבליטים, סמלים ואלמנטים מהאתרים השונים ובמיוחד  מגן לאומי בית שערים שהוכרז השנה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו. במיצג ישולבו מעברי מוסיקה חיה שתנוגן על ידי ­­­­­­­­­­­­­­­מארש דונדורמה.

במקביל ייערך בגן מאיר פסטיבל חגיגי ובו דוכני אמנים העוסקים בנושאים הקשורים בחנוכה, חנוכיית ענק של משחקי אש ומוסיקה, סדנאות יצירה ומופעי רחוב.

המיצג יתקיים בין התאריכים 10-8/12/15 בשעות 22:00-18:30

הכניסה חופשית

קרדיט תמונות: יח"צ

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

MyTama38

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

Funzing-W

תגובות אחרונות