עיריית תל אביב-יפו תפעיל את מתקני החוף בעלות מוזלת לתושבי העיר

עיריית תל אביב-יפו תפעיל את מתקני החוף בעלות מוזלת לתושבי העיר

בית המשפט המחוזי אישר: עיריית תל אביב-יפו תפעיל את מתקני החוף בכל החופים בעלות מוזלת לתושבי העיר. 

2 ₪ לכיסא נוח * 2 ש״ח לשמשיה * 4 ש״ח למיטת שיזוף.

בית המשפט המחוזי אישר אמש (שלישי) את החלטת עיריית תל אביב-יפו להשכיר את מתקני החוף בעלות מוזלת לתושבי העיר ודחה בפסק דין, לאחר הליך משפטי של למעלה משנה, את עתירת הזכיינים הפועלים ברצועת החוף התל אביבית.

כזכור, כחלק מהמאמצים שהוגדרו בסדר העדיפויות העירוני לסייע בהורדת יוקר המחייה לתושבי העיר, הובילה העירייה יוזמה למתן שימוש במתקני החוף (כיסא/מיטת חוף ושמשיה) בתעריף מוזל לתושבי העיר מחזיקי כרטיס דיגיתל. כך שתושבי העיר ישלמו 4-2 ₪ להשכרת מתקן, כאשר גם מי שאינו תושב יהנה מתעריפים מפוקחים של 12-6 ₪ להשכרת מתקן.

הזכיינים, אשר חלקם השכירו או משכירים את מתקני החוף, עתרו כנגד החלטת העירייה. בשנה האחרונה נעשה ניסיון להגיע להבנות עימם, אולם באיזון שבין טובת הזכיינים לטובת הציבור, העירייה לא הייתה מוכנה לוותר על הדאגה למימוש טובת הציבור.

פסק הדין, אשר קיבל את עמדת העירייה, קובע כי אין לזכיינים זכות חוזית להשכיר מתקני חוף מעבר לרישיונות החד שנתיים שניתנו להם בעבר וכי העירייה רשאית להשכיר בעצמה את מתקני החוף או באמצעות צד שלישי וכמובן שהיא רשאית להעניק הנחות לתושבי העיר.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי ברך על פסק הדין: "ההחלטה של בית המשפט מסירה את המכשול שעמד בפני העירייה ברצונה להקל על יוקר המחייה באמצעות הוזלת מחירי מתקני החוף לתושבים, כך שהמתרחצים ייהנו מתעריפים עירוניים קבועים ומפוקחים. זוהי עוד אחת מהפעולות שנוקטת העירייה לטובת תושבי העיר, כדוגמת פיקוח על מוצרי מזון הנמכרים במזנונים במוסדות ותאגידים עירוניים, חנייה חינם בכחול-לבן, הנחה של 75% בחניונים העירוניים לתושבי העיר, הנחות באירועי חוצות ובמוסדות תרבות, ספורט ופנאי, אינטרנט אלחוטי חינם ברחבי העיר ועוד".

בעונת הרחצה הקרובה, אשר תיפתח ב- 9 במאי 2016 יושכרו מתקני חוף מוזלים בארבעה חופים; הצוק, תל ברוך, הדתיים ומציצים, כאשר במקביל תיערך העירייה לרכישת אלפי מתקני חוף ולהרחבת השירות לכלל 13 החופים שבתחום שיפוטה בהמשך השנה.

ציבור המתרחצים בארבעת החופים הללו יוכלו להשכיר שמשיות, כיסאות ומיטות שיזוף במחיר מוזל, באמצעות מכונות תשלום אוטומטיות, כאשר למחזיקי כרטיס התושב "דיגיתל" תינתן הנחה של 75%. לרשות הציבור יועמדו להשכרה כ-2,000 מתקני חוף (מיטות, שמשיות וכיסאות). חברת אחוזת חוף וחברת אתרים תהיינה אחראיות לפריסת הציוד בחוף, לאיסופו ולבדיקת ספחי הקבלה בקרב אורחי החוף.

מחירים לתושבי תל אביב-יפו מחזיקי כרטיס דיגיתל:

שמשייה – ₪2 (למבקרים שאינם תושבי העיר: 6 ₪ )
כיסא נוח – ₪2 (למבקרים שאינם תושבי העיר: 6 ₪ )
מיטת שיזוף – ₪4 (למבקרים שאינם תושבי העיר: 12 ₪ )
בכל רכישה תהיה הגבלת כמות של עד 5 פריטים מכל סוג (5 כסאות, 5 מיטות שיזוף ו-5 שמשיות).

גם השנה, יפורסם מחירון מחייב לזכיינים המפעילים את המזנונים בחופים השונים, על פיו יימכרו מספר מוצרים נפוצים במחירים מפוקחים: פיתה או כריך עם חומוס או סלטים, בקבוק מים מינרלים קטן, קרטיבים, מתקני חוף ועוד.

חבר מועצה ומחזיק תיק החופים, איתי פנקס: "חופיה של העיר תל אביב-יפו הם בהיבטים רבים תעודת הזהות של העיר לתושביה ולאורחיה. על כן, המאמצים להוריד את עלויות הבילוי בחוף, כחלק מהטיפול ביוקר המחיה הכללי, עומדים בראש סדר העדיפויות שלנו. נמשיך לחתור למציאת דרכים נוספות שיהפכו את החופים לנגישים יותר לכלל הציבור ומכל הבחינות – כולל אלו הנוגעות לתחרות בחופים ובמתקנים שבהם."

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (2)

  1. avi ben avraham 27/04/2016 להגיב
    האם זה זוגי לכל כרטיס דיגיטל ומהאם חוף ירושלים או בננה ביץ חג שמח
  2. STLV 03/05/2016 להגיב
    היי אבי אין לנו מושג... נסה בחוף :-)

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות