יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2016 בתל-אביב-יפו

יום הזיכרון לשואה ולגבורה 2016 בתל-אביב-יפו

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה בתיאטרון הקאמרי * אירוע ערב יום השואה לקהילה הגאה * תערוכת הציורים "פרחי כפור" * עצרת יום השואה והגבורה – תיאטרון יידישפיל * שולחנות עגולים בהנחית אנשי מקצוע ובשיתוף ניצולי שואה בעמותת "עמך" * תערוכת "מרד של תקווה * "אנשי הגות, רוח ואמנים מציגים את כאב השואה ולקחיה היום במרכז ברודט * הרצאה בנושא "ייצוג השואה בקולנוע הישראלי" במרכז רוזין * זיכרון בסלון – מזא"ה 9 

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה של עיריית תל-אביב-יפו

יום רביעי, כ"ו בניסן, 4 במאי 2016

20:00, התאטרון הקאמרי, שד’ שאול המלך 19, תל–אביב-יפו

השנה הטקס יעמוד בסימן המאבק לשמירה על רוח האדם.

הטקס יתקיים במעמד ראש עיריית תל-אביב-יפו מר רון חולדאי

מנחה: לימור גולדשטיין   שירה: ריקי גל   חזן: חיים אדלר שחקני התאטרון הקאמרי: אלי גורנשטיין, נבו קמחי ותמר קינן בהשתתפות: מורן מזור, ילדי צעירי תל–אביב  ניהולו המוזיקלי: דני רובס.

* הכניסה חופשית * בנוסף, יוקרן הטקס ברחבת המשכן לאמנויות הבמה

באכסדרת התאטרון תתקיים תערוכת הציורים "פרחי כפור", חודש מאי 1944 של האמנית רותי אורנבך.

אירוע ערב יום השואה לקהילה הגאה

יום רביעי, כ"ו בניסן, 4 במאי 2016

20:00, גן מאיר (טשרניחובסקי 22א), תל-אביב-יפו

טקס באנדרטה העירוני  לקרבנות הקהילה הגאה נרדפי ונרדפות המשטר הנאצי.

בתכנית: קטעי קריאה, משחק ושירה אלטרנטיביים המייחדים את זיכרון הקהילה הגאה.

הטקס בהנחיית "האנסמבל הגאה" ובהשתתפות וותיקי וותיקות הקהילה.

עצרת יום השואה והגבורה תשע"ו 2016 – תיאטרון יידישפיל

אַקאַדעמיע צום טאָג פון חורבן און גבורֶה תשע"ו 2016

יום רביעי, כ"ו בניסן, 4 במאי 2016

19:30, אולם צוותא תל אביב, תל-אביב-יפו

השנה, כבכל שנה, מקיים תיאטרון יידישפיל את טקס יום השואה המסורתי. במסגרת הטקס: קריאת יזכור והדלקת נרות לזכר קורבנות השואה.

יישאו דברים:

רון חולדאי – ראש עיריית תל-אביב-יפו

אלוף (במיל’) עוזי דיין – יו"ר מפעל הפיס

בצד האמנותי: געבירטיג (הלב היהודי פועם מהתרגשות), מחזה מוזיקלי עפ"י שירי מרדכי געבירטיג מאת יהושע סובול, קטעי קישור בעברית, שירה ביידיש מלווה בתרגום לעברית בכתוביות. בליווי תזמורת. משך ההצגה: שעה ורבע ללא הפסקה.

וועלוול ובערל – (יעקב בודו אנדריי קשקר) ואנסמבל שחקני תיאטרון יידישפיל לוקחים אותנו למסע קסום לתקופה שלפני השואה ואחריה, אל נבכי התרבות העשירה והססגונית של יהדות אירופה אשר נמחקה לחלוטין במלחמת העולם. המחזה נכתב על-פי שיריו של גדול הטרובדורים היהודים – מרדכי געבירטיג.

מחזה: יהושע סובול, בימוי: יצחק שאולי, עיבודים מוזיקליים: אבי בנימין, ניהול מוזיקלי: מישה בלכרוביץ’, עיצוב תפאורה ותלבושות: יוסי בן ארי, עיצוב תאורה: מישה צ’רניאבסקי, תנועה: מרינה בלטוב, תרגום סימולטני: לורה סהר.

משתתפים (לפי סדר הא’-ב’): אנאבלה, דורי אנגל, יעקב בודו, עופר גולן, מוניקה ורדימון, ישראל טרייסטמן, אירמה סטפנוב, אמיתי קדר/ניב שפיר, אורי קובלסקי/יובל רפפורט, אנדריי קשקר, מירי רגנדורפר, יונתן רוזן. 

*הכניסה חופשית *נא לדייק *מספר המקומות מוגבל 

אמנות בשואה – צורך לתעד או הפלגה למחוזות הדמיון?"

מרכז ענב לתרבות בשיתוף יד ושם ועיריית תל-אביב-יפו

יום רביעי, כ"ו בניסן, 4 במאי 2016

21:00, מרכז ענב לתרבות, תל-אביב-יפו

כניסה ללא תשלום

מרכז ענב לתרבות יקיים אירוע לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה.

באירוע יוקרנו קטעי סרטים על חייה של האמנית שרלוטה סלומון שנרצחה באושוויץ, וכן יתקיים שיח, מלווה במצגת.

מירי קרימולובסקי, היסטוריונית לאמנות ומבקרת האמנות של קול ישראל ואליעד מורה-רוזנברג, אוצרת מנהלת מחלקת האמנות, אגף המוזיאונים ביד ושם, ישוחחו על ההתמודדות עם נושא השואה מזווית אישית. השיח יעסוק ביצירה כצורך קיומי, בכוחה של האמנות ככלי הישרדות ומחאה, וכאמצעי להתמודדות עם כאב ואובדן, בהנחלת זיכרון ובבחירה בחיים.

יש להזמין כרטיסים מראש. פקס: 03-5217767,  מייל:  vinter_i@mail.tel-aviv.gov.il

תערוכת "מרד של תקווה"

יום רביעי- חמישי, כ"ו-ז’ בניסן, 4- 5 במאי 2016

בניין עיריית תל אביב-יפו, אודיטוריום אניס ביפו ד’ ובית בארבור במרכז נוער שכונתי

זו השנה הרביעית שקיבוץ המחנכים העירוני של דרור ישראל בשיתוף המחלקה לנוער וצעירים, מציגים את תערוכת מרד של תקווה.

התערוכה מספרת את סיפור העם היהודי בשואה, בוחנת את הגורמים לעליית הנאצים לשלטון, מספרת את קורות היהודים במחנות ובגטאות ומאירה את סיפורם של חברי וחברות תנועות הנוער בזמן מלחמת העולם השנייה.

זמני פתיחה:

בניין העירייה – 4.5 – 8:45 -  16:00 5.5 – 8:45 – 15:00

אודטיורים אניס – 4.5 – 15:00 – 22:00, 5.5 – 8:00 – 15:00

בית בארבור – 4.5. – 8:00 – 15:00, 5.5 – 8:00 – 16:00 

יום הזכרון לשואה ולגבורה בעמותת "עמך" תל אביב

יום חמישי, כ"ז בניסן, 5 במאי 2016

רחוב מזא"ה 58 ב’, תל-אביב-יפו

עמותת "עמך" סניף תל-אביב מזמינה את באי הבית והקהל הרחב לקחת חלק ביום פעילות

מיוחד לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה, אשר יתקיים בבית "עמך" בתל-אביב-יפו 

תוכנית היום: 

סדנאות – 11:30 -13:00:

"איך נקרא המכתב שלא נכתב" - מסע בעקבות מכתבים שלא נכתבו ומכתבים שממשיכים להכתב בנו במהלך החיים". בהנחיית גב’ בר יהושע ומר רון קורדונסקי.

״חרוזים שחורים״- שירתו של אברהם סוצקבר, ניצול שואה מגטו וילנה, גדול משוררי היידיש. בהנחיית גב’ תמה ברבש וגב’ מירי קוזלבסקי.

"וכל מה שהיה נשאיר לחיות בתוך השיר" – סדנת מוסיקה -  דרך המוזיקה נעלה זיכרונות, רגשות, הרהורים על העבר וההווה, על הכאב ועל התקווה. בהנחיית ד"ר מרים דרוקס ומר עומר זילברמן. 

"כאור בשולי הענן" - סדנת אמנות בה ייפגשו בני כל הגילאים לעבודה יצירתית בקו וצבע. בעזרת חוויה זו נוכל לנסות ולגעת במגוון תחושות וזיכרונות העולים וצפים ביום השואה. בהנחיית: גב’ הגר אורן ומר שוקי הס.

"הילדים שהיינו: יומנים וחפצים שאוצרים בתוכם עקבות ילדות" -  בעזרת חפצים ויומני ילדים נתבונן בילדות שנשמרה ובזו שאבדה. בהנחיית מר קובי אביטל וגב’ הילה קלדרון.

"מקום לקשר" - על יחסי אמהות ובנות בצל השואה – יוקרן סרטה של אורנה בן דור "אמא תגידי" ויתקיים דיון  ביחסים בידוריים. בהנחיית: גב’ אורנה דויטש וגב’ חניתה היימן. 

"צעצוע של סיפור" – משחקים בשואה – באמצעות משחק וזכרונות נתחבר ונדבר על זכרונות, סיפורים ורגשות שמתקשרים לילדותינו. בהנחיית: גב’ ליאת לוי וכטנברג  ומר עמירן ולדמן. 

שולחנות עגולים 12:00 -13:30 שיח פתוח סביב שולחנות עגולים בהנחית אנשי מקצוע ובשיתוף ניצולי שואה.

רב שיח בין-דורי 17:00 -19:00 מרחב דיאלוגי בין ניצולי השואה, דורות ההמשך והקהל הרחב. בהנחיית: גב’ אסתי בן חיים ודר’ מרים דרוקס. 

למעוניינים לשוחח עם איש מקצוע, עמך מפעילה קו פתוח בחיוג חינם : 1-800-276655

בערב יום השואה בין השעות 17:00 ועד 20:00

וביום השואה בין השעות 08:00 ועד 19:00

לפרטים נוספים: 03-5665701  amcha_tel_aviv@amcha.org 

זיכרון בסלוןמזא"ה 9

יום רביעי, כ"ו בניסן, 4 במאי 2016

19:30, מזא"ה 9, תל-אביב-יפו

שיחה על ניצול השואה בהשתתפות מוסר עדות

אירוע פתוח ללא תשלום

כניסה בהרשמה מראש – http://bit.ly/1qUQTmi 

"זכור" – ערב יום השואה במרכז ברודט בת"א

יום רביעי, כ"ו בניסן, 4 במאי 2016

21:00, מרכז ברודט מרכז לתרבות יהודית, רח’ צייטלין 22, תל-אביב-יפו

אנשי הגות, רוח ואמנים מציגים את כאב השואה ולקחיה היום 

המוסיקאי עמיר בניון * דר’ שמעון אזולאי * המוסיקאים מאיה בלזיצמן ומתן אפרת * הרב והפסיכולוג עילאי עופרן * המוסיקאי עמיר לב * חתן פרס ישראל פרופ’ דוד הליבני *       אמנית הפואטרי סלאם צביה מרגלית * ההיסטוריון גדעון גרייף ("בנו של שאול")* שוש טרייסטר (ניצולת השואה) * השחקנית הדס קלדרון 

בערב יום השואה, 4 במאי, כ"ו בניסן – יקיים מרכז ברודט לתרבות יהודית, אירוע זכרון מיוחד (כמו בכל שנה מזה אחת עשרה שנים) באווירה קצת אחרת. האירוע מורכב מפסיפס של דוברים מתחומים שונים לצד יוצרים (מוסיקאים, שחקנים, קולנוענים) שהמשותף לכולם הוא האמירה האישית שלהם בנושא זיכרון השואה, לקחיה והרלוונטיות שלה לחיינו כיום. הערב המתקיים ללא הנחיה אך בהרמוניה מלאה, הוא חלק ממסורת שהחלה במרכז ברודט לתרבות יהודית של עיריית ת"א-יפו, להנצחת זכר השואה על ידי שימוש באמנויות הבמה השונות. ערב זה שהוא יוצא דופן חוויתי ומרגש, שם דגש על זכר השואה אך גם על המסרים לעתיד, על הומניזם ועל חשיבות הזהות היהודית.

הכניסה חופשית (מספר המקומות מוגבל).

האמנים היוצרים והדוברים המשתתפים באירוע יבצעו / יציגו קטעים שונים המשקפים את האמירה האישית שלהם בנושאים אלו: המוסיקאי עמיר בניון ישיר את השיר "האחרון שנשאר" שהלחין ליום השואה הבינלאומי, על העברת לפיד הזיכרון מניצולי השואה לדורות הבאים. מאיה בלזיצמן & מתן אפרת – עם צ’לו, תופים ושירה מהדהדת יבצעו הצמד שיר מיוחד לערב זה. דר’ שמעון אזולאי –ידבר על "קץ השואה" וישתף מחשבות על התעוררות מחודשת של הרוע המוחלט. גדעון גרייף – ההיסטוריון הראשי של מכון "שם עולם" לחינוך, תיעוד ומחקר השואה ומי שסיפרו שימש כבסיס לכתיבת התסריט לסרט "בנו של שאול" ידבר על "הרצח הכפול של היהודים בשואה". צביה מרגליות – אמנית הפואטרי סלאם (הטחת שירה) תבצע את הקטע "כמה שאלות לגרמניה". הרב והפסיכולוג עילאי עופרן (נכדו של פרופ’ לייבוביץ’) – ידבר על "מה בין יום השואה לתשעה באב"? המוסיקאי עמיר לב – יבצע את שירו "רכבת" המתמודד עם השפעת זכרונות השואה על חיינו. פרופ’ דוד הליבני, ניצול מחנה ההשמדה אושוויץ וחתן פרס ישראל, ידבר על שני גילויים בהיסטוריה היהודית- גילוי הפנים במעמד הר סיני והשני בהסתר הפנים באושוויץ. שוש טרייסטר – תשתף בזיכרונות ילדות מהשואה. השחקנית הדס קלדרון (נכדתו של משורר האידיש אברהם סוצקובר) בקטע מתוך "התאומות" עפ"י אברהם סוצקובר.

לפרטים נוספים : נורית כרמל יחסי ציבור nurit@nuritcarmel.com 052-5518181 

טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה במרכז רוזין

יום רביעי, כ"ו בניסן, 4 במאי 2016

18:45, אודיטוריום רוזין, תל-אביב-יפו

הטקס יכלול עדויות של ניצולי שואה וכן קטעים מוסיקליים. לאחר הטקס תתקיים הרצאה בנושא "ייצוג השואה בקולנוע הישראלי" – ד"ר ליאת שטייר לבני, וכן מפגש "זיכרון בסלון" בספריה.

הכניסה חופשית

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 3.67 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-Fl

Funzing-F1

תגובות אחרונות