לפיכך נתכנסנו – חוגגים עצמאות 2016 ברוטשילד

לפיכך נתכנסנו – חוגגים עצמאות 2016 ברוטשילד

כניסה חופשית למוזיאונים * חידון ציוני * שחזור הכרזת העצמאות * הרקדות

כל האירועים – חינם לקהל הרחב 

ביום העצמאות ה-68 למדינת ישראל, יום חמישי, 12 במאי 2016, בשעות 16:00-11:00 יתקיים בשדרות רוטשילד האירוע "לפיכך נתכנסנו" – חגיגה ציונית לילדים ולמשפחות.

במסגרת האירוע, יוכלו המבקרים לסייר בחינם באתרים המרכזיים בשדרה, לבקר באתרי המורשת שלאורכה, לשחק במשחק "חפש את המטמון" ציוני ייחודי לילדי, לצפות בשחזור הכרזת הקמת המדינה ברחבת מוזיאון בית העצמאות, לפגוש את דמויות המנהיגים שבנו והקימו את מדינת ישראל וכן ליהנות מהרכבי מוסיקה ותיאטרון רחוב לאורך השדרה.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: "לפני 68 שנה בלב ליבן של שדרות רוטשילד, הכריז דוד בן גוריון על הקמת מדינת ישראל במוזאון ת״א לאומנות ביתו של דיזינגוף בעברו והיום היכל העצמאות. ביום העצמאות הקרוב, יוכלו תושבי ישראל להשתתף בחגיגות  לאורך השדרה ההיסטורית, המלאה בנקודות ציון משמעותיות בהן הוגשם החלום הציוני".

להלן פירוט האירועים: 

סיורי "כאן נולדה האומה"

שדרות רוטשילד מספרות את סיפורה של קום המדינה, הקמת העיר העברית הראשונה והחזון הציוני. מבקרים בני כל הגילאים מוזמנים להצטרף לסיור מודרך בן 45 דקות שיספר את סיפורה של תל אביב הקטנה והקמת המדינה, ויעבור דרך הקיוסק והפנס הראשונים בעיר, היכל העצמאות, בית הכנסת הגדול ואתרים נוספים.

הסיור ייצא כל חצי שעה. פרטים והרשמה מראש באתר העירוני.

משחק "חפשו את המטמון" ציוני

משחק אתגרי לכל המשפחה (מומלץ לגילאי 5 – 10) שפותח על ידי יוצר המשחקים איתי הרמן. המשחק יתפרש על פני שדרות רוטשילד ובסביבותיה, ובמהלכו יתבקשו המשתתפים לעבור במספר תחנות מורשת, לענות על חידות, ולצלם תמונות סלפי ליד אתרים מרכזיים.   

"אנו מכריזים בזאת" – שחזור חגיגי של הכרזת העצמאות

בכל שעה עגולה יוכלו המבקרים לצפות בשחזור חגיגי של הכרזת העצמאות ברחבת בית העצמאות. את השחזור יבצעו שחקנים שיגלמו את דמויות המפתח שהיו חלק בלתי נפרד מהקמת המדינה (בנימין זאב הרצל, דוד בן גוריון, גולדה מאיר, מנחם בגין, הברון רוטשילד). 

"הבה נגילה" – הרקדה לקהל

בסיום השחזור יוזמנו המבקרים לריקודי עם ברוח דור תש"ח עם להקת הפולקלור "אנחנו כאן". ההרקדה תתקיים ברחבה הגדולה של רוטשילד 1. 

כניסה חופשית לאתרים ולמוזיאונים הפרושים לאורך שדרות רוטשילד והסביבה:

בית העצמאות – שדרות רוטשילד 16

מוזיאון ההגנה – שדרות רושטילד 23

בית הכנסת הגדול – אלנבי 110

מוזיאון לבנקאות ונוסטלגיה תל אביב "הרצלילינבלום" – הרצל פינת לילינבלום 13

קרדיט תמונת הנושא: אוסף בית העצמאות

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-F1

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-Fl

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות