אתר המשחקים של הכנסת לילדים צובר פופולאריות: יותר מ-80 אלף כניסות בתוך שמונה חודשים

אתר המשחקים של הכנסת לילדים צובר פופולאריות: יותר מ-80 אלף כניסות בתוך שמונה חודשים

גם זמן השהייה באתר של הילדים המשחקים, יותר מחמש דקות בממוצע – מלמד על פופולאריות עצומה של המשחקים בקרב ילדים * בחופש הגדול פועלת הכנסת לעידוד ילדים לשחק במשחקים האינטראקטיביים * בחודש האחרון הושק המשחק "המירוץ לחוק" גם בשפה הערבית

בכנסת מביעים שביעות רצון מנתונים מרשימים של כניסות ילדים לאתר המשחקים האינטראקטיבי שהשיקה הכנסת. לאחר כשמונה חודשים בהם המשחקים עלו לאוויר באמצעות אתר "על הגובה" של עמותת "סנונית" שהביא לכניסה של למעלה מ-80 אלף ילדים משחקים בתוך זמן קצר. יתרה מזו, נתוני הכניסות מלמדים שהילדים נמצאים באתר פרקי זמן ממושכים, גלישה של מעל 5 דקות בממוצע, מהם ניתן ללמוד על העניין במשחק ועל ההצלחה שלו.

כעת, בחופש הגדול תעלה הכנסת קמפיין באנרים צנוע (עלות כ 80 א’ ₪) באתרי משחקים ייעודיים בעברית ובערבית על מנת לעודד את הילדים לשחק במשחקים (באנר לדוגמה). המשחקים נמצאים באתר "120 – אתר הכנסת לצעירים" ובאתרי משחקים פופולאריים נוספים לילדים. כך, גם במגזר הערבי בעקבות השקת המשחק "המרוץ לחוק" גם בשפה הערבית לפני חודש. גם במגזר הערבי כבר נרשמו אלפי כניסות של ילדים למשחק בשפה הערבית.

אתר המשחקים האינטראקטיבי של הכנסת (http://kids.gov.il/knesset/) הושק במהלך חודש אוקטובר 2015 ומטרתו להקנות לילדים הבנה של עקרונות הדמוקרטיה והדגמה מוחשית על אופי עבודת הכנסת, עבודת החקיקה, מהות תפקיד חבר הכנסת ועוד. אתר "120″ פותח על ידי עמותת סנונית המתמחה בפיתוח סביבות למידה אינטראקטיביות ומשחקים חינוכיים. האתר הוא ראשוני וחדשני ונבנה לאחר תהליך למידה ארוך וניסיון "לפצח" ולהעביר את עבודת הכנסת לפורמט של משחקים לילדים ולבני נוער. במהלך תהליך החשיבה ויצירת המשחקים נעשה ניסיון לייצר משחקים שיאירו את נקודות הממשק בין הכנסת לציבור, יעודדו את הילדים לגלות מעורבות אזרחית ולהכשיר אותם לחיים במדינה דמוקרטית. האתר מופיע גם בתוך פורטל "על הגובה", אתר הממשלה לילדים ובני נוער של "סנונית" וממשל זמין. האתר מותאם לילדים בגילאי 9-14 ומיועד לשעות הפנאי אך גם לשימוש בבתי הספר וילווה במדריך למורים.

שלושת המשחקים הראשונים עלו עם השקת האתר:

  • משחק ח"כ - מזמין את הילדים להיות חברי כנסת ליום אחד. השחקן מעצב דמות של חברת או חבר כנסת, בוחר נושא שחבר הכנסת מבקש לקדם ומתנסה בארבע זירות פעילות מרכזיות בעבודת חברי הכנסת: המליאה, הוועדות, קשר עם הציבור ועבודה בלשכת הח"כ.
  • המירוץ לחוק - השחקן בוחר הצעת חוק ומלווה אותה דרך כל שלבי החקיקה. בין תחנה לתחנה, על מנת לקדם את החוק, הוא נדרש לנאום במליאה, לשכנע בוועדה את חברי הכנסת האחרים ועוד.
  • כנסת שקופה - משחק שמטרתו להבליט את חשיבות נושא ה"שקיפות" בעיני הכנסת. מז’אנר סגירת שטחים (דמוי xonix), שהרקע שלו הוא מבנה הכנסת. כל שטח שנחשף חושף חלק מתמונה. בכל שלב התמונה הנחשפת מייצגת אמצעי להנגשת פעילות הכנסת לציבור.

שני משחקים "פרלמנטריים" נוספים נמצאים בשלבי פיתוח ויושקו בקרוב. המשחק הבא שיעלה לאתר יחשוף את הילדים לתפקידיו של משמר הכנסת ולקשר שלו לעקרון הפרדת הרשויות.

המידע מאתר הכנסת.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות