הודעת ממלא מקום מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 18 בספטמבר 2016

הודעת ממלא מקום מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 18 בספטמבר 2016

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"בשבוע שעבר חתמנו על הסכם הסיוע הביטחוני עם ארה"ב לעשור הקרוב. ישראל תקבל 38 מיליארד דולר כדי לחזק את העוצמה הצבאית שלנו וגם כדי לחזק את מערכות ההגנה שלנו נגד טילים.

אבקש להודות לנשיא אובמה, לקונגרס האמריקני ולעם האמריקני. התמיכה של ארה"ב בישראל היא חזקה מאי-פעם, היא חוצה מפלגות, היא חובקת את ארה"ב לאורכה ולרוחבה והיא באה לידי ביטוי בהסכם זה. זה הסכם הסיוע הגדול ביותר שארה"ב העניקה למדינה כלשהי בתולדותיה, וההסכם הזה מוכיח את עומק היחסים ואת עוצמת היחסים בין ישראל לארה"ב.

אני שומע כל מיני רעשי רקע ודיס-אינפורמציה על ההסכם, ואני אבקש להבהיר – מעולם לא הוצע לנו יותר. לא הוצע לנו יותר כסף ואפילו לא דולר אחד, גם לא הוצעו לנו טכנולוגיות מיוחדות, אלה סילופים ובדיות של גורמים אינטרסנטיים, או שהם אינם מצויים בעובדות או שהם מסלפים את העובדות. הם גם כמובן משדרים כפיות טובה, שבעיני זה הדבר העצוב ביותר, כפיות טובה אל מול ידידתנו הגדולה והטובה ביותר, ארה"ב. זה הסכם שיא שיחזק מאוד את ביטחונה של ישראל ומן הראוי שכולנו נברך עליו וגם נבטא את הערכתנו לארה"ב.

אני אבקש להודות לתא"ל במילואים יעקב נגל, ממלא מקום ראש המל"ל, אבקש להודות גם לראש אגף התכנון במטכ"ל, האלוף עמיקם נורקין, ולצוותים שלהם, גם במל"ל, גם במשרד הביטחון וגם במשרד האוצר.

נגל, עשיתם עבודה נהדרת, עבודה מצוינת והבאתם למדינת ישראל תוצאה מצוינת. תודה רבה לך. אבקש מנגל בהמשך לתת סקירה לממשלה על פרטי ההסכם.

הבוקר ובסוף השבוע נעשו מספר ניסיונות לפגוע בחיילי צה"ל ובאנשי כוחות הביטחון. אני משבח את התגובה המהירה של החיילים ושל השוטרים, ואני שולח איחולי החלמה בשם הממשלה כולה לפצועים.

לקראת חגי תשרי, רף הסיכון עולה. צה"ל והמשטרה מעבים כוחות וגורמי הביטחון נמצאים בעירנות מוגברת. אני אפגוש אותם היום כדי להבטיח שנהיה מוכנים להגן על אזרחינו בתקופה הרגישה הזאת.

במקביל, עייננו נשואות גם לצפון, לא ניתן לפתוח ברמת הגולן חזית נוספת נגד מדינת ישראל, לא שם ולא בשום גזרה אחרת.

השבוע אני אצא לעצרת האו"ם, אפגוש שם מנהיגים חשובים בעולם, לרבות ממדינות אפריקה. כמובן שבעצרת הכללית של האו"ם אציג, כפי שאני עושה כל שנה, את דברה של ישראל לפני האומות".

ב. ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו וממלא מקום ראש המל"ל, מר יעקב נגל, סקרו לפני הממשלה את השתלשלות הטיפול והמהלכים שהובילו לגיבושו של מזכר ההבנה (MOU) בין ארה"ב לבין ישראל לשנים 2028-2019, שנחתם בוושינגטון ביום 14.9.2016.

כן נסקרו לפני הממשלה עיקרי ההסכם שנחתם ומשמעויותיו והשלכותיו לגבי מערכת הביטחון והתעשיות הביטחוניות בישראל.

ראש הממשלה ומר נגל ציינו כי ההסכם שהושג הוא הסכם מצוין שיאפשר למדינת ישראל להתמודד עם האתגרים הביטחוניים הניצבים בפניה.

ג. הממשלה דנה היום בעניין פטור מאגרות תעופה לשדה תעופה "עובדה", והחליטה כדלקמן:

בהמשך להחלטת הממשלה מס’ 1873 מיום 11.8.2016, לקבוע פטור מאגרות התעופה המנויות בתקנות 3, 10, 11, 13 לתקנות רשות התעופה (אגרות), התשנ"א-1991 (להלן-התקנות), לשדה התעופה "עובדה", עד ליום הפעלתו המלאה של שדה תעופה "רמון" והפסקת פעילותו האזרחית של שדה תעופה "עובדה".

בקביעת הפטור כאמור תיכלל הוראת שעה לפיה על אף האמור בתקנה 13 לתקנות, נוסע שהונפק לו כרטיס טיסה ערב תחילתן של התקנות, ימשיכו לחול עליו התעריפים שהיו בתוקף ערב תחילת התקנות.

לעניין תקנה 6, יחולו התעריפים הנקובים בתקנה 3 ללא השינוי המתבקש.

ד. מר דורי גולד, המנהל הכללי של משרד החוץ, סקר לפני הממשלה את עיקרי האתגרים העומדים לפני משרד החוץ. בסקירתו התייחס מר גולד למאמץ שנעשה להרחבת הקשרים עם מדינות אפריקה לרבות חידוש היחסים הדיפלומטיים עם מדינות שאין לישראל יחסים דיפלומטיים עמן וכן להגברת שיתוף הפעולה עם מדינות אפריקה בתחומי הכלכלה, הידע והטכנולוגיה.

מנכ"ל משרד החוץ הציג גם אתגרים נוספים שעומדים לפני מדיניות החוץ של ישראל.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

MyTama38

Funzing-P

תגובות אחרונות