בירת החדשנות של אירופה מציגה: עולם המחר – Berlin pop up lab

בירת החדשנות של אירופה מציגה: עולם המחר – Berlin pop up lab

מעבדת הפופ אפ של ברלין מגיעה לתל אביב עם מגוון אירועי תרבות, מוסיקה ואמנות

במרכז הפעילות: תערוכת חדשנות שתציג את עולם המחר.

25-29.09.2016 (ראשון – חמישי)  - מתחם התחנה  - תל אביב 

מה קורה כשיצירתיות פוגשת ניסיון? כיצד מסורתיות וחדשנות משתלבות יחד? ומהי הנוסחה שמצליחה לשמור על ברלין כעיר המתפתחת ביותר בתחומי הטכנולוגיה, התרבות ואיכות החיים? מעבדת החדשנות של ברלין תגיע לתל אביב למשך חמישה וימים ותכלול מגוון אירועים בהם תערוכה אינטראקטיבית, אירועי מוסיקה וקולנוע, ומפגשים עם נציגי העיר והחברות הפועלות בה בתחומי המדע, הטכנולוגיה והתרבות.

המעבדה מספקת הצצה נדירה למרקם החיים התוסס, הצבעוני והייחודי לעיר ברלין, בה חדשנות שזורה במסורתיות והכל מבוסס מרכיב מרכזי: יצירתיות. במרכז המעבדה תעמוד תערוכת החדשנות של ברלין STARTUPS MEET GROWNUPS  מפגש בין- דורי בין חברות סטארטאפ צעירות לחברות הייצור הגדולות שפועלות בעיר. לראות כיצד פועלים מרכזי הכוח המספקים אנרגיה לברלין, להיכנס לאולמות הייצור של חברות התעשייה הגדולות בעולם הנמצאות בעיר המיוחדת, לצפות בעיר בצילומי 360 מעלות, לחקור וטכנולוגיה שפותחה בעיר, לרקוד במועדון הריקודים הקטן בעולם, להפיק מוסיקה מתנועות הגוף, לראות איך מייצרים גלידה ב 30 שניות, לשמוע על העיר ועל ההזדמנויות והאפשרויות הטמונות בה, ובעיקר לחוות את ברלין כמו שלא ניתן היה עד היום!

מידי ערב יוקרן סרט קצר שהופק בברלין, משלחת של די ג’אים יגיעו לנגן את הוויב הברלינאי ומפגשי אמנים ייערכו במקום מידי ערב. כמו כן, ייערכו מפגשים וסדנאות של נציגי עריית ברלין, חברות היי טק וחברות תעשייה ברלינאיות. הדיונים יעסקו בנושאים: מהן ההזדמנויות התעסוקתיות שיש לברלין להציע, ברלין אחרי הברקזיט  – מה הופך את ברלין לבירת היזמות החדשה של אירופה, סצינת היזמים בברלין – ההצה מבפנים, ומדוע לעזוב את גוגל לטובת סטארטאפ ברלינאי.

התערוכה מגיעה לישראל בחסות עריית ברלין וזרוע היזמות שלה Berlin Partner. החל משנת 2008, אחראית Berlin Oartner על חיזוק ברלין כמותג, וכעיר המקדמת חדשנות, יצירתיות וסגנון החיים של המחר. במסגרת הקמפיין מפיקה עריית ברלין ו  Berlin Partner מגוון אירועים ופעילויות בתחומים שונים ברחבי העולם/

התערוכה, אירועי התרבות והדיונים פתוחים לקהל הרחב.

מידע נוסף ותוכנית האירועים המלאה  http://www.be.berlin.de/lab/telaviv-heb

בין המיצגים בתערוכה:

נעים להכיר- יולנדה, הרובוט האנושי שצפוי להחליף אותנו במטלות הבית. שיתוף פעולה בין  בית הדפוס הגדול של ברלין LASERLINE והסטארטאפ pi4_robotics

כבר היום משמשים הרובוטים כממלאי מקום האדם העובד בתעשייה, אך לא רחוק היום בו הם ימלאו את משמיות הבית עבורינו ואף יחתמו במקומינו על כרטיסי הברכה לחג. יולנדה, הרובוט- האנושי, תדגים כיצד ייראו החיים לצד רובוטים. יולנדה תקבל את פני הבאים לתערוכה בברכת שלום ובכרטיס ברכה חתום על ידיה ותוכל לנהל שיחות ולבצע מטלות.

www.laser-line.de , http://www.pi4.de/ 

האנרגיות החלופיות שיניעו את העולם הצצה נדירה למרכזי הבקרה וייצור הכוח שמייצרים את החשמל המניע את ברלין. שיתוף פעולה בין תחנות הכוח של ברלין וחברת הסטארטאפ Panon

שימוש באנרגיה חלופית הוא עניין של מה בכך. בברלין, עיר העתיד, 70% מהחשמל מגיע מתחנות כוח חלופיות שאינן פועלות על פחם או גז. צילומי 360 מעלות באמצעות מצלמת כדור ייחודית בעלת 36 עדשות ואיכות צילום של 100 מגה פיקסל, יספקו הצצה נדירה לחדרי הבקרה וייצור החשמל של שלוש תחנות כוח הפועלות בברלין: תחנת הכוח הסולארית, הממוקמת על גג הערייה, תחנת הכוח ההידראולית שמספקת חשמל ל 20% מפעילות העיר וכן לתחנת הכוח הישנה של העיר, שעתידה להסגר.

https://www.panono.com/, http://www.berliner-e-agentur.de/, https://www.vattenfall.de/, http://www.btb-berlin.de/en/

מייצרים חיים - שיתוף פעולה בין הסטארטאפ VFMbox  מפתח טכנולוגיית מציאות רבודה וחברות התרופות והמכשור הרפואי: Bayer, B. Braun

תעשיית ייצור התרופות נחשבת למסתורית ולסודית בעולם וכן לגדולה ולאחת החשובות, הזכות להכנס למפעלים אלו שמורה ליחידים. שיתוף פעולה נדיר בין חברות התרופות  Bayer  ו-  B. Braun לבין הסטארטאפ VFMbox  יאפשר למבקרי התערוכה להסתובב בתוך אולמות העבודה, לצפות בפסי הייצור ולשוטט במסדרונות החברה. כל זאת, באמצעות מציאות רבודה.

http://www.vfxbox.de/ , https://www.bbraun.de/de.html,

לרקוד בתא טלפון- מועדון הריקודים הקטן בעולם - Teledisco

מועדון הריקודים הקטן בעולם מגיע לתערוכה. המועדון, ממוקם בתוך תא טלפון ישן ומאפשר לבחור את המוסיקה, התאורה, האפקטים ולהינות מחוויה

http://www.teledisko.com/

כל אחד הוא מוצארט - הגוף ככלי נגינה לייצר מוסיקה באמצעות תנועות הגוף סטארט אפ Naguel

http://nagualdance.com/

מידע על ברלין:

  • מעל ל 7,000 חברות ייצור פועלות בברלין,  הן מספקות תעסוקה לכ  100,000 עובדים מקומיים.
  • מעל ל 90%  מאופנועי BMW מיוצרים במפעל החברה ממוקם בברלין.  בשנה האחרונה השקיעה החברה מעל ל 100 מיליון יורו בשדרוג המפעל והרחבתו.
  • Siemens, יצרנית  מוצרי החשמל הגדולה בעולם וחברת ייצור טורבינות הכוח, מעסיקה במפעל הברלינאי שלה מעל ל 12,000 עובדים. עובדה זו  הפכה אותה למעסיק החמישי בגודלו בברלין, העיר בה גם נוסדה החברה בשנת 1847.
  • Daimler קונצרן הרכב הגרמני  (יצרנית מרצדס) השקיע בשנים האחרונות מעל ל 500 מיליון יורו בהרחבה ושדרוג מפעל הייצור הממוקם בברלין. המפעל, שנפתח לראשונה ב 1902 הינו מתחם הייצור התעשייתי הוותיק ביותר הפועל כיום בברלין.

נתונים על תעשיית היזמות הברלינאית:

  • נכון לשנת 2015, מדורגת ברלין במקום הראשון בין ערי אירופה בגיוס הון סיכון עם סך של 2.2 מיליארד יורו.
  • סצינת היזמות הברליאנית מספקת תעסוקה לכ 60,000 עובדים.  במהלך השנתיים האחרונות כ 500 חברות סטארטאפ חדשות מוסדו בברלין.
  • החל משנת 2008, אחת מכל שמונה משרות חדשות בברלין הינה בתחום היזמות
  • אנליסטים מעריכים כי עד שנת 2030 תעשיית היזמות הברלינאית תספק משרות לכ 270,000 עובדים
  • 18,500 סטודנטים במוסדות הלימוד הגבוהים של ברלין לומדים היום מחשבים, IT ונושאי אחרים הקשורים לתחום הדיגיטאל
  • הסטארטאפים Zalando, Soundcloud    ו- Home24 החלו את דרכם בברלין.

מקור הנתונים:    Berlin Partner for Business and Technology

Berlin Senate Department for Economics, Technology and Research

קרדיט צילום תמונת הנושא" יח"צ עיריית ברלין.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות