הערכות עיריית תל-אביב-יפו לסערה הקרבה

הערכות עיריית תל-אביב-יפו לסערה הקרבה

עיריית תל-אביב-יפו נערכת לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי בימים הקרובים, ובמסגרת כך, מתגברת העירייה את מערך כוח האדם ונערכת לתת מענה לדרי הרחוב ברחבי העיר. ניידת היחידה לטיפול בדרי רחוב תצא בכוחות מתוגברים בכל שעות היום והלילה לשטח, מצוידת בשתייה חמה ומזון וכן בשמיכות, גרביים וכובעי צמר חמים, במטרה לאתר דרי רחוב וללוותם לאחד משלושת גגוני "לשובע" בעיר, במידה ויעתרו לכך.

היחידה המיוחדת לטיפול בדרי רחוב, שהוקמה על ידי העירייה לפני 25 שנים, מטפלת בכ- 570 דרי רחוב הנמצאים בטיפול סדיר ובכ-80 דרי רחוב השוהים בקרנות הרחובות. היחידה מעניקה לדרי הרחוב טיפול מערכתי הכולל בכל ימות השנה, ובפרט בימים קרים וגשמים: ניידת מיוחדת המבצעת סיורי רחוב יזומים ביום ובלילה לצורך איתור דרי רחוב החשופים למצבי סיכון וסכנה, הזנה והלנה בגגונים המופעלים על ידי עמותת "לשובע", הפנייה מידית לגמילה או ליחידה לתחזוקת מתדון, מיצוי זכויות מול המוסד לביטוח לאומי ומשרד השיכון, טיפול פרטני וטיפול קבוצתי, הפנייה להכשרה מקצועית/לימודים, סיוע במציאת מקום עבודה ועוד.

בנוסף, תפתח העירייה לטובת לדרי מאהל וולובלסקי, מקלט עירוני ברחוב דפנה הסמוך, אשר צויד במיטות ובשמיכות.

עיריית תל-אביב-יפו נערכת כמדי שנה לקראת החורף ונותנת עדיפות עליונה למניעת הצפות מי גשמים בעונה זו. בעשור האחרון בוצע שיקום מאסיבי של מערכת הניקוז העירונית ומערכת הביוב. ברוב אזורי העיר, בוצעו פרויקטים רבים לשיפור ופיתוח מערכת התיעול ולמניעת הצפות כתוצאה ממי הגשמים, והושקעו תקציבים בסך של מאות מיליוני ₪.  נציין כי לאור ביצוע הפעולות הנ"ל חלה ירידה דרסטית בהצפות ובשיטפונות ברחבי העיר בכלל, ובעיקר בכל האזורים שבעבר ההצפות היו תופעה של קבע.

העירייה ביצעה לפני תחילת החורף ובייחוד בימים האחרונים לקראת הגשם הראשון הכנות שוטפות הכוללות:

*      ניקוי כל הקולטנים ותעלות הניקוז הפתוחות בעיר ובדיקת מערכות התיעול התת קרקעיות.

*      בדיקה ותיקון האל-חוזרים במוצאי התיעול לנחלים למניעת זרימה חוזרת של מי נחל לקווי התיעול.

*      פרוק חסימות הקיץ של  מוצאי קווי התיעול לים ונחלים.

*      הכנת צוותי העובדים, הביוביות והמשאבות הנותנות מענה במקרי חרום למניעת הצפות.

*      גידור אתרי בנייה וטיפול במבנים מסוכנים על פי הנחיות אגף רישוי ופיקוח על הבנייה.

*      גיזום עצים וענפים נוטים ליפול ואלה הצומחים מתחת לקווי חשמל.

*      הערכות לפינוי תושבים והצבת מכולות של ציוד לינה למרכזי ההשהיה והיערכות להגברת עמדות מענה במוקד לתושבים בעת מצב חירום.

*        סתימת בורות ומהמורות ותיקון קטעים במדרכות ובכבישים העלולים לשקוע וטיפול במצוקי החוף.

*        בדיקת  תקינות מערכות הרמזורים והבלטת סימוני הדרך בכבישים.

*        פרסום הנחיות לכל הקבלנים בנוגע להכנה הנדרשת לעבודות בחורף.

*        פרסום הנחיות לכל מוסדות הציבור להתארגנות לקראת החורף, והבטחת בטיחות המתקנים בחצרות בתי  הספר וגני ילדים.

*       ניקוי נחל איילון ונחל כופר והכנת אפיק נחל הירקון לחורף.

נציין כי בנוסף נערכת העירייה לטיפול במפגעים הנובעים ממזג אוויר סוער וקשה וגורמים להצפות שטחים וכבישים בתחום העיר, פגיעה במבנים ובגשרים, קריסת עצים וצמחייה, ניתוק מערכות החשמל ותקלות אחרות שמקצתן אף מצריך פינוי משפחות מבתיהן. כמו כן בוצעו ישיבות תאום עם רשות ניקוז ירקון, נתיבי איילון, איגוד ערים דן לביוב, משטרת ישראל ומכבי האש, ופורסמו הנחיות לתושבים הכוללות המלצות להיערכות נכונה לקראת החורף (רצ"ב).

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (1)

  1. משה שאר 29/11/2016 להגיב
    אני גר ברחוב זרעים ולא ראיתי איזה פקח בעיריה שעובר בין הרחובות ובודק את חצרות הבית כמו כן לא ראיתי שום עובד של העיריה שמסתובב בשכונת עזרא ומתריע על שתפונות שיחולו באזור בזמן הגשמים ולא ראיתי שום פעולה כל שהיא מהמשרד של הקהילה שהוקם ביוזמת עירית תל אביב ולא ראיתי עובדים של עירית תל אביב לגזום ענפים באזור שכונת עזרא ושום פעילות לא נעשתה אם זה בתחום המדרכות או בתחום פיתוח כבישים ואם זה בתחום התחבורה הציבורית וגם בתחום השתפונות יתכן שעירית תל אביב מבצעת עבודות כמו למשל רמת אביב או אזור אבן גבירול אבל באזור שכונת עזרה שצריכה מתיחת פנים באזור לא נעשתה אפילו מקלט בזמן מלחמה אין יש הרבה קשישים שרוצים להגיע לשוק התקוה אינם יכולים מפאת שאין תחבורה מכל סוג שהוא לצערי הרב יש הזנחה באזור שכונת עזרא אפילו אין שום מועדון לקשישים ואם נניח יש אז זה פתוח לשעה עד שעתיים ואין שום פעילויות לקשישים או לפנסיורים וזו תגובתי העיקר לקבל משכורת יש משרד ברחוב מוצא כך שמעתי שמיצגים את הציבור של שכונת עזרא ולא ראיתי אותם מסתובבים בשכונה ולשאול מה ניתן לעשות בשכונה ומה ניתן לתקן או לשכלל

פרסם תגובה

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-Fl

Funzing-P

תגובות אחרונות