תל אביב-יפו: העיר הראשונה בישראל שהתקינה לחצני מצוקה טכנולוגיים במוסדות חינוך בעיר

תל אביב-יפו: העיר הראשונה בישראל שהתקינה לחצני מצוקה טכנולוגיים במוסדות חינוך בעיר

מכשיר מצוקה טכנולוגי המקובע לקיר * חיבור וידאו מרחוק לכוחות הביטחון * הוטמע במעל 1,000 מוסדות חינוך 

תל אביב-יפו היא העיר הראשונה בישראל שהתקינה לחצני מצוקה טכנולוגיים ביותר מאלף מוסדות חינוך ברחבי העיר. במסגרת הפרויקט הותקנה בגנים ובבתי הספר אפליקציית מצוקה על גבי מכשיר סלולרי המקובע לקיר וזה בעת חירום מופעל ושולח אות מצוקה למשלט הביטחון העירוני עם פרטי הגן ומיקומו. מרגע פתיחת האירוע מצלם המכשיר שידור וידאו חי ומעביר למוקדני המשלט את המתרחש בגן. במקביל מוזנקים סיירים וקב"טים מאגף הביטחון העירוני למוסד החינוך שבמצוקה. המערכת החדשה מתווספת לטכנולוגיות מתקדמות נוספות בעיר אשר משפרות את היעילות התפעולית, איכות החיים והכלכלה המקומית בהתאם לחזון העיר החכמה.

כיצד זה עובד?

במשלט העירוני הותקנה תוכנת שליטה ובקרה בה ניתן לעקוב אחר האירועים והכוחות המגיבים על גבי מפה, לצפות בפרטי האירועים, בעלי התפקיד והתמונות/וידאו בכל זמן, להזניק כוחות ולנהל את האירוע בזמן ההתרחשות כמו גם את התחקור והסקת המסקנות והדוחות שלאחר סיומו.

התוכנה בוחרת באופן אוטומטי ועל פי פרמטרים מוגדרים מי הסייר שזמין ונמצא וקרוב לאירוע המצוקה, מנווטת אותו ישירות למקום תוך דיווח בזמן אמת למשלט (סטטוס, זמן הגעה, פרטים תמונות ווידאו), מה שעוזר למשלט לקבל תמונת מצב בזמן אמת של אירוע החירום ולצמצם למינימום חסר תקדים את זמן התגובה ואת המענה לגננת/מורה ולילדים.

חנן פרץ, מנהל מחלקת בטחון בעיריית תל אביב-יפו: "אנחנו מחפשים כל הזמן פתרונות חדשניים שיעזרו לנו לקצר זמני תגובה למצבי חירום, לשפר את השירות לאזרח ע"י הגברת תחושת הביטחון ולמנוע החמרה של מצבי חירום, בוודאי כאשר מדובר בילדי העיר. אירועי מצוקה במוסדות החינוך מתרחשים כל הזמן – אין מדובר רק בזמן חירום של איום טילים או טרור, אלא גם חירום שבשגרה כמו ילד שאינו חש בטוב, בע"ח משוטט ברחבי המתקן, דיווח על חפץ או אדם חשוד בקרבת מקום. הפתרון שאימצנו נותן לנו חיבור מהיר ובלתי אמצעי לשטח בזמן אמת, עם אמצעי אודיו וידאו ותגובה שלא היו זמינים לנו עד כה."

הטכנולוגיה:

הטכנולוגיה שהוטמעה במוסדות החינוך בעיר נלקחה מהחברה הישראלית  NowForce אשר הוקמה בשנת 2008 בירושלים.  החברה מתמחה בתחום השליטה והבקרה בחירום ובשגרה והיא פועלת במוקדי חירום של גופים ביטחוניים, משרדי ממשלה, רשויות פדרליות ומוסדות חינוך מובילים בארה"ב. החברה זכתה בפרס הסטארט-אפ המבטיח בתחום התקשוב והסייבר בכנס C5I לשנת 2015.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

Funzing-F1

תגובות אחרונות