הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 30 ביולי 2017

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 30 ביולי 2017

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"בימים האחרונים הנחיתי לתגבר את כוחות הביטחון בהר הבית ובעיר העתיקה, זאת כדי למנוע פיגועים והפרות סדר, וגם לפעול בתקיפות נגד פורעי חוק. לצורך ביצוע המשימה אנחנו העמדנו לרשות המשטרה תגבור משמעותי של פלוגות מג"ב ככל שיידרש. הנחיתי להעביר למשטרה, והקבינט גם אישר זאת, תקציב של עד 100 מיליון ₪ לצורך פיתוח והצטיידות טכנולוגית על מנת לייצר פתרונות של אבטחה שיגבירו את הביטחון.

אלה היו שבועיים עמוסים לכוחות הביטחון שלנו, שנמצאים בכוננות מתמדת לקראת אתגרים גדולים נוספים גם בימים אלה. אני מבקש להודות בשם כל אזרחי ישראל למפקדים ולחיילים שלנו, לשוטרים ולאנשי השב"כ, שפועלים יום ולילה כדי להגן על כולנו. אני מעריך מאוד את עבודתם ואת המסירות העמוקה שלהם לביטחון ישראל.

אני קשוב לרגשות הציבור, אני מבין את התחושות. אני יודע שההחלטה שקיבלנו איננה החלטה קלה, ועם זאת, כראש ממשלת ישראל, כמי שנושא על כתפיו את האחריות לביטחון ישראל, עליי לקבל את ההחלטות בקור רוח ובשיקול דעת. אני עושה זאת מתוך ראייה של המפה כולה, ראייה רחבה של האתגרים והאיומים שעומדים לפנינו, שחלקם אינם ידועים לציבור, ושמטבע הדברים אינני יכול לפרטם. אני מבין את תחושות הציבור, ואני מבין גם מהי חובתה של מנהיגות של מי שיושב בכיסא הזה ונושא על כתפיו את האחריות העליונה לביטחון ישראל, וכך אני פועל.

אני אומר לאויבינו בכל החזיתות: צה"ל, השב"כ ומשטרת ישראל ערוכים לפעול בכל העוצמה נגד כל מי שינסה לפגוע באזרחינו, בחיילינו ובשוטרינו. כך פעלנו וכך נפעל.

אני רוצה לברך את השחיין שלנו, יהונתן קופלב, שעלה לגמר אליפות העולם במשחה 50 מטר גב. הערב הוא יתמודד בגמר בבודפשט, וכולנו נאחל לו הצלחה".

ב. הממשלה החליטה בהתאם לסעיף 3(ב) לחוק הרשות לקידום מעמד האישה, התשנ"ח–1998, למנות, על-פי הצעת השרה לשוויון חברתי, את אוה מדז’יבוז’ לתפקיד מנהלת הרשות לקידום מעמד האישה.

תוקף המינוי הוא לארבע שנים החל מיום 1.10.2017.

ג. שר המדע והטכנולוגיה דיווח לממשלה על שיגורו של הלווין ונוס (VENUS) שאמור להישלח לחלל ביום רביעי הקרוב (2.8.2017) מגינאה הצרפתית.

השר אופיר אקוניס ציין את שיתוף הפעולה הפורה עם סוכנות החלל הצרפתית שהייתה שותפה בפרויקט. כן הבהיר שר המדע והטכנולוגיה כי הלווין נועד לפעילות מדעית לחקר מצב הקרקעות, הצמיחה, המים, היובש והשטחים המעובדים וכי את המידע שיופק מהלווין יוכלו לקבל בחינם מדענים מרחבי העולם וכי כבר נרשמו כ-100 אנשי מדע המבקשים לקבל מידע בתחום האמור.
ראש הממשלה אמר כי פעילות ישראל בחלל היא חשובה ביותר ויש לה תועלות רבות בתחומים שונים, והוסיף כי תיבדק האפשרות לשיתופי פעולה נוספים בתחום החלל.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-P

תגובות אחרונות