קק"ל תציג לראשונה צילומים נדירים של ת"א ההיסטורית בפסטיבל הצילום הבינלאומי ה-5 במידטאון תל אביב

קק"ל תציג לראשונה צילומים נדירים של ת"א ההיסטורית בפסטיבל הצילום הבינלאומי ה-5 במידטאון תל אביב

התערוכה "עבר מתמשך" תציג צילומים מאירועים נדירים ומכוננים של העיר העברית הראשונה מתחילת המאה ה-20

ארכיון הצילומים של קק"ל יציג לראשונה, צילומים נדירים של העיר תל אביב מלפני קום המדינה במסגרת פסטיבל הצילום הבינלאומי, שיתקיים במתחם מידטאון תל אביב בין התאריכים  23.11-2.12.17.

"עבר מתמשך" הינה תערוכת תצלומים מתוך ארכיון הצילומים של קק"ל ובשיתוף עם שלוש צלמות עכשוויות: אדווה רז, מאשה קושניר וטלי מאייר.

התערוכה תעסוק במפגש שבין תצלומי העיר תל אביב ההיסטוריים לבין נקודת המבט העכשווית של הצלמות על העיר.

בתערוכה יוצגו תצלומים נדירים של העיר תל אביב מרגעים מיוחדים – חלקם מכוננים וחשובים וחלקם אישיים וקטנים.  תצלומי הארכיון, הנחשפים כעת לראשונה, פורשים את סיפורה המרתק והמרגש של תל אביב ואנשיה בשנות ה20-40 של המאה העשרים. דוגמא לכך הינו תצלום מתוך תהלוכת פורים ברחובות תל אביב של שנת 1935, תהלוכה בה הוצג בקרנבל טנק מעוטר בצלב קרס או לחלופין תצלום מתוך צילומי מפעל הסרט לטובת הקק"ל בו נראים ילדי הארץ "תורמים" את חלקם לעשייה.

בפסטיבל הצילום הבינלאומי יוצגו מעל 30 תערוכות צילום מהארץ ומהעולם.

עלות כרטיס הכניסה לפסטיבל – 45 ₪.

עבר מתמשך – ילדות חגיגה והגירה בתל אביב

 ל׳קרן קימת לישראל׳ אוסף נדיר של תצלומים המשקפים מעל 110 שנות צילום ארץ ישראלי. בתערוכה זו חושף ארכיון הצילומים של קק"ל רגעים בתולדות העיר העברית הראשונה אשר צולמו בתחילתה של המאה ה-20. בהשראת התצלומים הללו מקיימות שלוש צלמות עכשוויות דיאלוג העוסק בשלושה מוטיבים שונים: מאשה קושניר עם הילדות, אדווה רז עם החגיגה וטלי מאייר עם ההגירה. בעבודותיהן הן מציגות את נקודת מבטן ופרשנותן האישית לשלושת הנושאים הנבחרים.

טלי מאייר, מאשה קושניר ואדווה רז הן שלוש צלמות אשר יצרו עבודות חדשות במיוחד לתערוכה זו בעקבות מפגש שלהן עם תצלומים מתוך ארכיון הצילומים של ׳קרן קימת לישראל׳. בתערוכה מוצג הדיאלוג בין צילומי העבר המציגים רגעים מתל אביב הקטנה של ראשית המאה ה-20 ובין המבט האישי העכשווי של כל אחת מהצלמות.

תמונת הנושא: תל אביב מפעל הסרט. זולטן קלוגר 1934

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.67 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

rightama

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-Fl

תגובות אחרונות