משטרת ישראל השלימה את ההיערכות לשמירה על הביטחון והסדר הציבורי לחגי ניסן התשע״ח – 2018

משטרת ישראל השלימה את ההיערכות לשמירה על הביטחון והסדר הציבורי לחגי ניסן התשע״ח – 2018

משטרת ישראל השלימה את היערכותה לקראת חג הפסח, ימי חוה״מ וחג שני של פסח, שיחולו השנה בין התאריכים 30.03-06.04.2018, ובמהלכם יפקדו המוני בית ישראל את הפארקים, האתרים, המקומות הקדושים, חופי הרחצה ומתחמי הבילוי השונים.

מטרת ההיערכות המשטרתית המוגברת היא להבטיח כי כל אזרח בישראל יוכל לטייל, לבלות ולחגוג בבטחה את חג הפסח ובעת מצוקה משטרת ישראל ערוכה לתת את המענה הנדרש בכל מקום, עם כוחות אוויריים, יבשתיים וימיים הכוללים יחידות חילוץ בכל מקום כפי שידרש.

במסגרת ההיערכות הכוללת של משטרת ישראל, תועלה רמת הכוננות המבצעית ואלפי שוטרים, לוחמי משמר הגבול ומתנדבים, יתפרסו לאורך ימי החג במוקדי הבילוי השונים וריכוזי הקהל, במטרה לתת מענה הולם לכל תרחיש ולהגביר את הביטחון של הציבור. בתוך כך משטרת ישראל תמשיך לבצע אכיפה בתחום הסדר הציבורי, לפעול לאכיפה, מניעה וחקירת עבירות ופשיעה מכל סוג שהיא וכן לעסוק באכיפה, הכוונה וויסות התנועה בצירים הראשיים, בצירים הבינעירוניים ובתוך הערים.

אנו קוראים לציבור לגלות ערנות ולפנות למוקד החירום של המשטרה, ״מוקד 100״, בכל אירוע חריג המצריך טיפול משטרתי או בעת זיהוי חפץ חשוד, בכל יום ובכל שעה. כמו כן, ניתן לפנות כל העת גם למוקד המידע הארצי של משטרת ישראל, "מוקד 110″, בכדי לקבל מידע מגוון ולהתעדכן בהתאם.

בערב ליל הסדר קיים פוטנציאל גבוה לפריצות לבתים עקב היעדרות המשפחות שיצאו לחגוג את החג.

משטרת ישראל פועלת כל העת במישור הגלוי והסמוי לשמירה על רכושם של אזרחי מדינת ישראל, מניעת פריצות וגניבות, והשבת רכוש שנגנב לבעליו.

גם במהלך ימי החג תמשיך המשטרה למנוע, לסכל, לחקור ולפעול נגד כנופיות פורצים ועברייני הרכוש באשר הם. על אף מגמת הירידה העקבית בתחום הפריצות ועבירות הרכוש, אנו ממליצים לכל מי שיוצא מביתו לתקופה ממושכת במהלך החג, לנקוט במספר פעולות מניעה:

* מומלץ להשאיר אור דולק במספר חדרים בתוך הבית ולהשאיר תאורת גינה דולקת בשעות החשיכה.

* לא להשאיר מפתחות במקומות "מוכרים" כגון: ארון חשמל, עציץ או מתחת לשטיח הכניסה לבית.

* רצוי להשאיר רדיו דולק בתוך הבית המדמה נוכחות אנשים (לא בעוצמת קול העלולה להפריע לשכנים).

* במקרה של נסיעה ממושכת- מומלץ לעדכן שכנים קרובים בדבר שהייתכם הארוכה מחוץ לבית ע״מ שיפקחו עין, וכן להשאיר דרכי התקשרות במידת הצורך.

* כדאי להסתייע בשכן קרוב שיאסוף מכתבים/עיתונים הנערמים בכניסת הבית ועלולים להעיד על היעדרותכם הממושכת.

* אם בחרתם לשתף באופן פומבי ברשתות החברתיות בדבר החוויות והתמונות בנופש בזמן אמת, מומלץ להגדיר את יכולות הצפייה בשיתופים אלו רק לחברים, ובכל אופן להימנע מהכרזה פומבית אודות היעדרות ממושכת מהבית.

המאבק בתאונות הדרכים, אכיפה והכוונת התנועה והמלצות לציבור הנהגים

כבכל שנה, יפעלו שוטרי ומתנדבי תנועה באופן מוגבר לאורך כל ימי החג, ויעסקו הן בטיפול בעומסי התנועה והזרמת התנועה בצירים הראשיים, העירוניים והבינעירוניים, והן באכיפה ממוקדת כנגד נהיגה בשכרות, בריונות בכביש ועבירות תנועה מסכנות חיים. משטרת ישראל תעדכן את הציבור מעת לעת בדבר עומסים ושיבושי תנועה באמצעות כלי התקשורת, ערוצי הניו מדיה של משטרת ישראל ומוקד 110- מוקד המידע הארצי של המשטרה. כמו כן מומלץ לציבור להקדים יציאה ולתכנן מסלול נסיעה בערב החג, בכדי להימנע מעומסי התנועה הצפויים.

להלן כללים והמלצות לציבור הנהגים ומשתמשי הדרך – בכדי שכולם יחזרו הביתה בשלום:

* היסח הדעת – יצאתם לטייל, תשאירו את העיניים על הכביש! כל היסח דעת בזמן נהיגה עלול לגרום לאסון. שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה הינה עבירה חמורה הגוררת בצידה קנס של 1000₪ ו-8 נקודות, אנא הימנעו מכך.

* שתיתם אלכוהול? תנו את המפתחות למי שלא שתה, נהיגה תחת השפעת אלכוהול הינה עבירה מסכנת חיים, שוטרי התנועה יציבו מחסומים במטרה לאתר את הנהגים השיכורים ולהורידם מהכביש.

* הוכח חד משמעית כי חגורות הבטיחות מצילות חיים! רתמו את הילדים בחגורות בטיחות ובהתקני ריסון, תפקידנו כהורים לשמור על חייהם.

* השוליים הם חלק מהכביש. אם אין ברירה אחרת ועצרתם בשול, יש לצאת מהרכב במהירות ולעבור למקום בטוח מעבר למעקה הבטיחות. עצירה בשוליים תתבצע רק לצורך חירום. עצירה להתרעננות מותרת במפרצי חנייה מוסדרים ובתחנות הדלק.

* המשטרה מעדכנת כל העת את אפליקציית WAZE בדבר עומסים ושיבושים בכבישים. מומלץ לנהגים להגדיר באפליקציה "להימנע מכניסה לאזורים מסוכנים" ולהפחית טעויות בכניסה לאזורים מסוכנים.

פעילות משטרתית מצילת חיים והמלצות המשטרה לציבור המטיילים והרוחצים במהלך ימי החג:

כחלק מן המשימות הרבות המוטלות לפתחה של המשטרה במהלך כל ימות השנה, תפעל המשטרה גם במהלך ימי החג ביחד עם כלל גופי החירום וההצלה לחילוץ נפגעים, איתור נעדרים והצלת חיי אדם.

ערך חיי אדם הוא ערך עליון והצלת חיי אדם נמצאת תמיד בראש סדר העדיפויות של משטרת ישראל כל העת.

לצד זאת, ובכדי למנוע מצבים אלו, להלן המלצות המשטרה לציבור המטיילים:

* יש לתכנן את הטיול מראש, לבחון את המסלול ולהתאימו למטיילים.

* חשוב לטייל במקומות מוסדרים, לא מבודדים ובקרבת מטיילים נוספים ככל שניתן.

* מומלץ לעדכן קרוב בדבר צאתכם לטיול, וכן לטייל בקבוצות (זוג מטיילים לכל הפחות).

* יש להצטייד במכשיר טלפון נייד וסוללה מוטענת במלואה ובמי שתייה המספיקים ליום הטיול. רצוי להצטייד גם במטען נייד (סוללת גיבוי).

* אין לסטות מהמסלול המסומן ולא לנסות לקצר את הדרך בשום אופן. כמו כן יש ללון רק במקומות מוסדרים המאושרים לכך.

* אם איבדתם את דרככם או שאחד המטיילים זקוק לעזרה, יש להזעיק את המשטרה ואת כוחות ההצלה מיד.

לאור פתיחת עונת הרחצה והשינוי במזג האוויר בתקופה זו, משטרת ישראל נערכת גם לאכיפה ופעילות מוגברת בחופי הרחצה, הן באמצעות שיטור רגלי והן באמצעות שיטור ימי.
להלן המלצות המשטרה לציבור הרוחצים והמבלים בחופים:

* המשטרה שבה ומזכירה למתרחצים לגלות אחריות אישית להיכנס לים בחופים מוכרזים בלבד ובשעות פעילות המצילים.

* אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות.

* ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד (בדגש על ילדים קטנים) אלא בלוויית אדם נוסף.

* אין להיכנס למים תחת השפעת אלכוהול – מדובר בשילוב מסכן חיים!

* לעוסקים בספורט ימי (גלשנים, מצנחים וכו’) – במשך הפעילות יש להיות חגורים בחגורת הצלה.

* למפליגים בים – יש להצטייד בטלפון נייד בכניסה ממושכת לים ובכל בעיה או סכנה יש לדווח בהקדם האפשרי למוקד 100 של המשטרה.

משטרת ישראל מאחלת לכל בית ישראל חג פסח שמח ובטוח!

המידע באדיבות דוברות המשטרה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

rightama

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W

MyTama38

תגובות אחרונות