הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 6 במאי 2018

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 6 במאי 2018

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"בוקר טוב, ביום שלישי אני אצא לניקוסיה למפגש הרביעי עם מנהיגי קפריסין ויוון. אני אדון איתם בשורה של נושאים, ובראשם ההיתכנות להנחת צינור גז משותף ישראל-קפריסין-יוון-בואך איטליה – יצוא גז ישראלי למערב אירופה, מה שיכול לתרום תרומה מאוד משמעותית לכלכלת ישראל.

למחרת אפגש עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, במוסקבה ואשתתף במצעד הניצחון על גרמניה הנאצית. הפגישות שלי עם נשיא רוסיה הן תמיד חשובות לביטחון ישראל ולתיאום בין צה"ל והצבא הרוסי. ישראל שומרת על חופש פעולה מלא כדי להגן על עצמה.

כל הפגישות שלנו חשובות, אבל הפגישה השבוע חשובה במיוחד, וזאת לאור מאמציה הגוברים של איראן להתבסס צבאית בסוריה נגד ישראל. ארגון משמרות המהפכה של איראן מעביר לסוריה בחודשים האחרונים נשק מתקדם כדי לפגוע בנו בחזית ובעורף, כולל מל"טים התקפיים, טילי קרקע-קרקע ומערכות נ"מ איראניות שיאיימו על מטוסי חיל האוויר.

אנחנו נחושים לבלום את התוקפנות האיראנית נגדנו באיבה, גם אם הדבר יהיה כרוך במאבק – עדיף עכשיו מאשר אחר כך. אומות שלא היו מוכנות לפעול בזמן נגד תוקפנות רצחנית נגדם, שילמו אחר כך מחירים כבדים בהרבה.

איננו רוצים בהסלמה, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש.

הממשלה הציבה לה יעד לאומי – לקצץ בבירוקרטיה. המאמצים שלנו בשנים האחרונות אכן נושאים פרי. בתוך שנתיים, משנת 2015 עד 2017, ישראל שיפרה את מעמדה במדד התחרותיות הבין-לאומית ממקום 27 למקום 18.

היום נפרסם את ספר תוכניות הממשלה להפחתה נוספת בנטל הרגולציה. הרגולציה גובה מאתנו מחיר בתחרותיות, בחוסר יעילות, בכסף נוסף שמשלם האזרח, והורדת הרגולציה משפרת את כל התחומים הללו.

התוכניות שאנחנו מביאים היום לממשלה יובילו לחיסכון ישיר בעלויות למשק שהם למעלה מ-1.3 מיליארד שקל בכל שנה. החיסכון הכולל של השנה הזאת ביחד עם השנה הקודמת יגיע ל-3 מיליארד שקלים שייחסכו מבעלי העסקים ומהאזרחים. זה פשוט כסף שנשאר בכיס של האזרח במקום שילך לכיס של בירוקרטיה לא יעילה.

בסקירה שתתפרסם בקרוב, ארגון ה-OECD מביע הערכה על הצעדים שנקטנו להפחתת הרגולציה, לחיסכון בכספי האזרח ולקידום הצמיחה, והכל משולב."

ב. הממשלה החליטה לאשר את המינויים בשירות החוץ לפי הפירוט שלהלן:

1. יואל ליאון – שגריר ישראל לאוקראינה.
2. ליאת וקסלמן – שגרירת ישראל לקזחסטאן.

ג. מנכ"ל משרד ראש הממשלה סקר לפני הממשלה על הפעילות להפחתת הרגולציה ויוקר המחיה.

בסקירתו הציג מר גרונר נתונים המעידים שישראל הפחיתה רגולציה בין השנים 2017-2015 בהיקף הגדול ביותר במדינות ה-OECD וכי קצב הפחתת הרגולציה הולך וגדל – דבר המביא לחיסכון ישיר למשק ולהפחתה ביוקר המחיה. מדינת ישראל זוכה להערכה בין-לאומית במאמציה להביא להורדת הנטל הרגולטורי.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

rightama

תגובות אחרונות