ח"כ דנון בכנס השדולה לטיפול בבעיית המסתננים: "החלטת ממשלה על יעדי גירוש או קידום חוק הוצאת המסתננים"

ח"כ דנון בכנס השדולה לטיפול בבעיית המסתננים: "החלטת ממשלה על יעדי גירוש או קידום חוק הוצאת המסתננים"

אלפי מסתננים מגיעים למדינת ישראל מידי חודש- ועשרות בודדים מגורשים | 130 פקחי יחידת "עוז" אמורים לגרש 70,000 מסתננים | שכונה הוקמה באריתראה בשם "תל אביב" והיא נבנתה בכספים שהגיעו מהעבודה בישראל | ח"כ דנון: "סטאטוס המסתננים הוא מגורש או ממתין לגירוש- להכפיל ב-5 את כמות הפקחים- 700 במקום 130″

יו"ר השדולה לפתרון בעיית המסתננים בכנסת, ח"כ דני דנון, קיים היום (ג’), בכנסת, כינוס מיוחד של השדולה לטיפול בבעיית המסתננים: "המסתננים הם איום אסטרטגי קיומי על מדינת ישראל- יעדי גירוש ברורים, הקמת ערי אוהלים לשהייה בזמן ההמתנה לגירוש ואיסור על עבודה והשכרת דירות הם הפתרון " אמר דנון. בכנס השתתפו: ח"כים: מירי רגב, קונסול חוף השנהב, איב לוקפו, קונסול גאנה, כריס אובנג, נציגי שכונות מרחבי הארץ בהובלת שלמה מסלאווי, משרד הפנים, משרד לביטחון פנים, נציגי עיריות ועוד.

במסגרת הכנס, הציג דנון את הצעת החוק "הוצאת המסתננים", אשר תקודם במידה ולא תתקבל החלטת ממשלה בנושא, וקובעת כי האחראיות הכוללת לטיפול בבעיית המסתננים תחול על שר הפנים, אשר בשיתוף עם משרד החוץ יגרש תוך שנה 50% מהמסתננים מישראל, תוך שנתיים מעל 80%, ובשנה השלישית כל יתר המסתננים יגורשו. יעדי הגירוש יהיו מדינות באפריקה שחלקן יקבלו תשלום בעבור קליטת המסתננים. בנוסף, ההצעה קובעת כי בזמן שנותר עד לגירוש, כלל המסתננים יועברו למתקני אוהלי שהייה, מחוץ לריכוזי האוכלוסין, ושם יקבע להם סדר יום, טיפול רפואי, ביגוד ואוכל, ובמקביל יקודם חוק לאיסור השכרת דירות ונכסים למסתננים בלתי חוקיים: "אני קורא לרה"מ לקבל את ההצעה, באמצעות גירוש של כל המסתננים וטיפול נכון באילו הממתינים לגירוש נעצור את תופעות האלימות בשכונות ונפתור את בעיית המסתננים בישראל", אמר דנון שהוסיף: "נוצר אבסורד שבאריתראה הקימו שכונה בשם תל אביב בגלל שהכספים מגיעים מהעבודה בישראל"

דורון עזרא, פקח יחידת עוז אמר בדיון: "בסה"כ 130 פקחים בכל הארץ שעובדים בשלוש משמרות. האכיפה בסופי השבוע כמעט ולא קיימת למרות שבסופ"ש המסתננים מתרכזים". ח"כ דנון השיב: "אני קורא לשר הפנים להגדיל את תקני היחידה פי 5. לא הגיוני ש-130 פקחים צריכים לאכוף ולגרש 70,000 מסתננים"

תומר כהן, דובר לח"כ דני דנון

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (לדירוג הכתבה)
הוסף תגובה

תגובות (1)

  1. אחד 12/06/2012 להגיב
    לא 700 פקחים, 1000 לפחות.

פרסם תגובה

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

תגובות אחרונות