הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 13 במאי 2018

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 13 במאי 2018

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"בוקר TOY, בוקר טוב מאוד. בימים האלה ירושלים מתברכת בהרבה מתנות, קיבלנו עוד אחת אתמול  בערב, עם הניצחון המזהיר, המותח של נטע, והמתנה היא שהאירוויזיון יגיע בשנה הבאה לירושלים. אנחנו נהיה גאים לארח אותו, ואני חושב שנעשה כל מה שכרוך כדי לאפשר עוד אירוע גדול, עם צפייה בינלאומית גדולה, בעיר שלנו במדינה שלנו.

השבוע אנחנו הולכים להתברך בשבוע היסטורי באמת, וזאת החלטה של המעצמה הגדולה ביותר בעולם, ידידתנו בארה"ב, להעביר את השגרירות שלה לכאן.

הנשיא טראמפ הבטיח להכיר בירושלים כבירת ישראל, עשה זאת; הבטיח  להעביר את השגרירות האמריקנית לישראל, עושה זאת, וכמובן שכולנו  נחגוג את היום הזה, ממש חגיגה – מחר. לאחר מכן יבואו גם שתי שגרירויות נוספות,  גוואטמלה, פרגואי ונוספות בדרך.

אנחנו מציינים את יום ירושלים במוזיאון המקרא, וזה לא בכדי, ירושלים מוזכרת כ-650 פעם  במקרא, והסיבה היא פשוטה,  מזה 3,000 שנה  היא הבירה של עמנו ורק של עמנו, ואנחנו חלמנו לחזור ולבנות אותה, את העיר שחוברה לה יחדיו.

זה בדיוק מה שאנחנו עושים היום, אנחנו מקבלים  שורה של החלטות לבנות את ירושלים, לפתח את ירושלים, ימה וקדמה, צפונה ונגבה. לכל הכיוונים, גם לחשוף את עברה וגם לבנות את עתידה.

אני יודע שיש גם קשיים בדרך, יש קשיים כבר 70 שנה,  עמדנו בהם מאז תש"ך ועד השנים האחרונות, ונעמוד בהם גם בהמשך. אני בטוח שכל שרי הממשלה מתרגשים כמוני באירועים הגדולים שמתרחשים  בימים הללו.

אנחנו מקיימים את דברי הנביא: "ויהודה לעולם תשב וירושלים לדור ודור".  חג שמח, ירושלים!

השר לירושלים מורשת אמר:

"כפי שהפך כבר למנהג, בממשלה הופכים את היום הזה לא רק ליום חגה של ירושלים, אלא גם ליום עבודה, והבאת תקציבים  ותכניות חשובות מאוד לירושלים.

אנחנו היום נביא לאישור הממשלה שורה של החלטות ממשלה בהיקף כולל של כמעט 2.5 מיליארד שקל לחמש השנים הקרובות, וזה  רק  עוד שלב אחד בהחלטות של הממשלה הזאת בנושא של ירושלים.

אני חושב שההשקעות של הממשלה בירושלים בקדנציה הזאת  הן חסרות תקדים, גם בסיוע לתקציב השוטף של העיר וגם בהחלטות הממשלה השונות.

באופן פרטני, אנחנו מביאים היום החלטה, תכנית חומש נוספת על פיתוח  אגן העיר העתיקה, כל אחד מכאן שהולך לעיר העתיקה רואה שקורה שם בעיר דוד, רואה את החפירות, את הפיתוח, הפיתוח הפיזי  ואפילו ההנגשה של העיר העתיקה, המשמעות הזאת – זאת אותה פעילות ממשלתית שהולכת להימשך.

מביאים החלטה חסרת תקדים על מזרח ירושלים. למעשה השקעה משמעותית של  הממשלה כדי להביא לשם ריבונות, כדי להביא לשם פיתוח תשתיות, וגם זה על סדר יומנו.

אנחנו גם מביאים החלטה היסטורית  שאני מאוד מאוד מקווה שנשלים כאן את המהלך שהתחילו אותו כבר כמה ממשלות לפנינו, העברת יחידות הממשלה לירושלים.

אדוני ראש הממשלה, אני הבאתי לכאן את הציטוט של דוד בן גוריון משנת 1950, מיד אחרי מלחמת העצמאות הוא מתאר את מה שקרה במלחמת העצמאות סביב ירושלים, והוא מסיים את המאמר בזה שהוא אומר: אחרי שהצלחנו מבחינה צבאית, עכשיו המשימה העיקרית שלנו היא לחזק כלכלית את ירושלים, והדבר הראשון שעשינו, זה להעביר לשם את מוסדות השלטון, את בית המשפט העליון, את הכנסת, ומשרדי ממשלה ראשונים. הוא גם כותב בהמשך: צריך לסיים את התהליך הזה כמה שיותר מהר. אמנם לקח  קצת זמן מתקופת דוד בן-גוריון, אבל אני מקווה מאוד שהחלטת הממשלה שאנחנו נאשר היום תביא סוף סוף כלים מעשיים כדי שהממשלה תסיים את התהליך הזה כמה שיותר מהר, ותחזק בכל את ירושלים.

ראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת הוסיף:

"אדוני ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מכובדי השרים, השנה אני מתרגש במיוחד להשתתף בישיבת הממשלה החגיגית,  בפעם העשירית והאחרונה שלי כראש העיר ירושלים.

כאשר נכנסתי לתפקיד לפני עשר שנים, מעטים האמינו שניתן לחולל שינוי עמוק בירושלים, רבים כבר הספידו אותה ואמרו עליה שהיא אבודה.  היום, ירושלים נמצאת בתנופה עצומה בכל התחומים.

בהי-טק, ירושלים היא מבין חמש הערים הצומחות ביותר בעולם; העיר עברה רנסנס תרבותי וספורטיבי חסר תקדים; מערכת החינוך שלנו הפכה לנכס ומושכת צעירים רבים שבוחרים לגדל בה את ילדיהם. ההשקעות האדירות  בפיתוח ובתשתיות מחברות  ומאחדות את ירושלים, ומייצרות הזדמנות להתחדשות עירונית, ולצמיחה כלכלית.

אני מודה לאלוהים שהייתה לי הזכות לעמוד בראשות העיר המרתקת והמורכבת ביותר בעולם.

אני רוצה להודות לך, אדוני ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תמיד עמדת לימינה של ירושלים. בזכות הפעולות החשובות שהובלת, ירושלים היום חזקה יותר ברמה הבינלאומית, הביטחונית והכלכלית.  תודה לך.

אני רוצה להודות גם לכם, שרי הממשלה, לכל אחד ואחת מכם.  הממשלה הזאת היא המחויבת ביותר עבור ירושלים, ואני ממש מודה לכם מקרב לב, ובשם תושבי בעיר.

אני רוצה להודות לנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ על ההכרה בירושלים כבירת ישראל, ועל העברת השגרירות. זהו צעד שמייצר לא פחות מסדר עולמי חדש.

מכובדי, בסיום הקדנציה אעזוב את ראשות העיר, אך אני מתחייב כאן כי לעולם לא אעזוב את ירושלים, בכל תפקיד ציבורי שאמלא אמשיך לשרת את ירושלים ולחזק את בירת הנצח של העם היהודי, כי ההצלחה של ירושלים היא ההצלחה של המדינה כולה".

ב. הממשלה קיימה היום ישיבה חגיגית במוזיאון ארצות המקרא לרגל ציון יום ירושלים, במהלכה החליטה הממשלה לקבל שורה של החלטות הנוגעות לחיזוקה של העיר ירושלים כדלקמן:

•    חיזוק ומיצוב אגן העיר העתיקה בירושלים, אגן העיר העתיקה הינו ייחודי ומושך אליו תיירים ומבקרים רבים מהארץ ומהעולם כולו, לפיכך, הוחלט להקצות סך של 350 מיליון ₪ לצורך שיקום ושמירה על תשתיות, מרחבים ציבוריים ואתרים בעלי חשיבות היסטורית, תרבותית וארכאולוגית בעיר וסביבתה.

•    תוכנית לאומית לחשיפת ירושלים הקדומה, החלטה שנועדה להביא להמשך חשיפתם, חקירתם ופיתוחם של אתרי העתיקות בירושלים הקדומה בפעולה ממלכתית מתמשכת ורציפה שתעצים ותדגיש את ירושלים כבירתו הקדומה של דוד המלך וכבירת ישראל המודרנית.

•    תוכנית רב שנתית לצמצום פערים חברתיים-כלכליים במזרח ירושלים בתחומי החינוך והשכלה גבוהה, כלכלה, תעסוקה ומסחר, תחבורה, שיפור השירות לאזרח, תכנון ורישום מקרקעין ושיפור איכות החיים.

•    קידום פרויקט רכבל תיירותי למרחב ירושלים הקדומה. פרויקט המהווה אבן דרך משמעותית בהנגשת תיירים ומבקרים לעיר העתיקה ולמרחב ירושלים הקדומה.

•    עידוד פעילות בתחום לימודי הקולנוע, החלטה שתכליתה לחזק את תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בעיר במגמה להכשיר הון אנושי איכותי לטובת פיתוח והעשרת המעמד היצירתי בעיר ירושלים.

ג. כן החליטה הממשלה לתקן את החלטתה ביחס לועדה לבחירת נציב שירות המדינה ולקבוע כי לצד השופט שעומד בראש הועדה יכהנו שני נציגי ציבור מתוך רשימת נציגי הציבור החברים בועדת המנויים.

ד. עוד החליטה הממשלה במסגרת מאמציה למתן פתרונות לדיור הציבורי, להטיל על החשב הכללי במשרד האוצר לגבש המלצות לעניין שימוש בדירות שיועברו מהאפוטרופוס הכללי לקניין המדינה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (לדירוג הכתבה)

אין תגובות

פרסם תגובה

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות