הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 17 ביוני 2018

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 17 ביוני 2018

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"בוקר טוב, בסוף השבוע שוחחתי עם נשיא רוסיה, וולדימיר פוטין ועם מזכיר המדינה של ארצות הברית, מייק פומפאו. אנחנו שוחחנו בענייני האזור, כמובן בהתמקדות בסוריה.

אני חזרתי והבהרתי את העקרונות הבסיסיים שמנחים אותנו ביחס לסוריה. קודם כל שאיראן צריכה להסתלק מכל סוריה; שנית, שאנחנו נפעל וכבר פועלים נגד ניסיונות של התבססות צבאית של איראן ושלוחיה, גם בקרבת הגבול וגם בעומק סוריה.

אנחנו נפעל נגד ההתבססות הזאת בכל מקום שהוא בסוריה.

תודה רבה".

ב. הממשלה שמעה היום סקירה בענין תוכניות משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לקידום התחבורה הציבורית בישראל.

הסקירה, שהוצגה על די המנהלת הכללית של המשרד, כללה הצגת נתונים המעידים על עליה משמעותית בהיקף השימוש בתחבורה הציבורית וכן עליה ברמת השקעות לתושב לשנה במטרופולין גוש דן, חיפה וירושלים .

כן הוצגו הצעדים למימוש חזון התחבורה הציבורית – מהירות; אמינות; תדירות ונוחות הכוללים העדפה בתשתית , שירותי כרטוס מתקדמים ורפורמה בתעריפי הנסיעה.

במהלך הסקירה דיווחו שר התחבורה והבטיחות בדרכים ושר האוצר על היקפי התקציב המושקעים בתחבורה הציבורית ובפיתוח מערכות להסעת המונים.

ג. הממשלה החליטה לתקן את החלטת הממשלה מספר 2025 מיום 23.9.2014 כך שלעניין מענקים להתייעלות אנרגטית, תחול ההחלטה גם על רשויות מקומיות שנמצאים בהן יישובי עוטף עזה, כפי שהיא חלה על יישובי הדרום, ובתנאי שהמיזמים אינם ביישובי עוטף עזה, כהגדרתם בסעיף 1 בהחלטת ממשלה מספר 2156 מיום 11.12.2016. זאת, ללא שינוי בהיקף התקציבי הכולל.

ד. הממשלה החליטה להסמיך את ועדת השרים לענייני חקיקה לאשר על דעת הממשלה את טיוטת חוק יסוד: הממשלה (תיקון מס’..) (ביטול סעיף 40(א2)).

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

תגובות אחרונות