נפתחה גלריית "מיין-באזאר" בשוק הפשפשים ביפו

נפתחה גלריית "מיין-באזאר" בשוק הפשפשים ביפו

השבוע נפתחה בסמטה הפנימית מול בר מיין-באזאר, גלריית "מיין באזאר", שתציג תערוכות אמנות ועיצוב של אמנים צעירים, מעצבים תעשייתיים, מעצבי תכשיטים, ציירי רחוב ומאיירים.

"הרעיון נולד בעקבות שיתופי פעולה שאנו עורכים עם אמנים לאורך השנים והם הביעו רצון להציג אצלנו מגוון רחב יותר של אומנות ואנחנו נעננו בשמחה למיזם שימשיך ו"יפריח" את המקום". אמרו בעלי מקום הבילוי היחודי והמצליח.

"מיין באזאר" הוא בר-מסעדה –מוסד יפואי שמשלב קהילתיות, משפחתיות, אמנות וכמובן – אלכוהול ואוכל טוב. הבר הוקם על ידי אביעד מאיה ועומרי רבינוביץ’, חברי ילדות, שמטרתם הייתה להקים מקום בעל ערך מוסף לבליינים ולתושבי האזור.

התפריט מורכב מחומרי גלם מקומיים, טריים ואיכותיים ומשלב אוכל מקומי עם אווירה של בר שכונתי, נינוח ונעים. בין המנות ניתן למצוא מזטים עונתיים, סלטים טריים, כריכים המוגשים בלחם מרוקאי, מאפים ופיצות שנאפים במקום. עומרי ואביעד מציינים את הלחמג’ון כמנת הדגל במקום – מאפה בשר המתובל ה"כפתה אחרה" – תבלין מיוחד המיוצר רק בטורקיה. במהלך שעות היום מציע "מיין באזאר" חומוס טרי הנעשה במקום ומתחרה בקלות בכל חומוסיה טובה ברחבי העיר.

"מיין באזאר" מצויד בשישה ברזים של בירה מהחבית, ארבעה מתוכם, בירה מקומית. כמו כן, מוצע תפריט קוקטיילים מיוחדים המוכנים מהשריות ביתיות ומיצויי אלכוהול עם צמחים ותבלינים ארומטיים.

מדי שבוע מתארחים ב"מיין באזאר" מרצים, מוזיקאים ומתקיימות הופעות חיות של די ג’ייז.

נדבך חשוב ב"מיין באזאר" הוא האווירה האמנותית האופפת את המקום. הקירות החיצוניים ודלתות החנויות הסובבות את המקום מכוסים בציורי גרפיטי מקצועיים של האמן מקס רינקה. אשר יצירותיו מוצגות החל מהשבוע בגלריית "מיין באזאר" ולטובת המייצג כתב את הדברים הבאים:

"האמנות שלי מתבססת על ניגודיות רעיונית וחזותית בין שני שדות מתוכם אני שואב את עולם הדימויים שלי. הראשון כולל את התרבות העכשווית והמדיה החברתית שמשפיעים באופן מאסיבי על האדם ומזינים אותו באסתטיקה סינתטית ושטוחה. השדה השני מגיע מתת-התרבות ״גרפיטי״, אשר מתרכז בביטוי חופשי פורץ גבולות, לפעמים באופן בוטה ואגרסיבי שנוגד מבחינה עקרונית את התרבות העכשווית.

בתהליך היצירה שלי, אני אוסף דימויים מתוך עולם המדיה החברתית שמייצגים את תרבות הצריכה העכשווית ואת הסטנדרטים החברתיים שהיא מציבה מבחינת אופנה, מיתוג ועוד. אני משלב אותם עם דימויים המושפעים מהחוצפה והביטוי החופשי המחוספס והאגרסיבי שהתפתח מהתת תרבות בכך שרצה להתבדל מהכלל.

בעזרת אותם דימויים אני מרכיב קומפוזיציות שמייצרות ניגודיות בין אסתטיקה טכנית ושמרנית, לצד אסתטיקה אגרסיבית וחופשית יותר, תוך שמירה על הרמוניה בין השניים.

תהליך היצירה מתחיל מעבודה בסטודיו וכולל שימוש בנייר, הדפסי זירוקס, טושים, עטים ודיו.

לאחר מכן אני מייצר רפליקה של אותם דימויים במרחב הציבורי על פני משטחים גדולים כגון דלתות ברזל, קירות בטון, זכוכית ופלסטיק, ומשתמש בטכניקה של צבעי ספריי וצבעים אקריליים."

האמן מקס רינקה

מיין באזאר, עולי ציון 7 (בסמטה הפנימית), 03-5183927

שעות פתיחה:

א-ש מ-11:00 עד אחרון לקוחות

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

rightama

תגובות אחרונות