הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 5 בספטמבר 2018

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 5 בספטמבר 2018

א.    בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"ישראל נחושה למנוע מאיראן ומגרורותיה להתבסס צבאית בסוריה. אנחנו פועלים בתקיפות נגד הניסיונות הללו, וגם נגד הניסיונות לייצר נשק מדויק בכל הזירות, קרובות ורחוקות. כך אנחנו נמשיך לפעול למען ביטחון ישראל.

יש הרבה מדדים שגורמים נחת לאזרחי ישראל – התל"ג העולה, האבטלה היורדת, דירוג האשראי שהוא בשיא, מדד אי השוויון שיורד, אבל יש מדד אחד שהביא לי, ואני בטוח גם לשרי הממשלה, נחת במיוחד: אתמול התבשרנו בבשורה חשובה ומשמחת, ש-89% מאזרחי ישראל, כמעט 90%, מרוצים או מרוצים מאוד מהחיים בישראל. זו איננה ידיעה "חמוצה", והידיעה הזאת היא קיימת והיא מתקיימת כתוצאה מהידיעה של אזרחי ישראל שטוב לחיות בישראל.

הידיעה היא פשוטה: ישראל היא כוח עולמי עולה, הכלכלה שלה צומחת ופורחת, יחסי החוץ שלנו פורחים, התשתיות נבנות, החיים טובים במדינת ישראל בכל התחומים, התיירות בשיא, וכן הלאה וכן הלאה. אנשים פשוט מרגישים שהמדינה נמצאת במסלול עלייה, שטוב לחיות בישראל, ולכן שכ-90% מאזרחי המדינה אומרים שהם מרוצים או מרוצים מאוד לחיות כאן, זה גורם     לנו, זמנית, להיות מרוצים. אנחנו לא מסתפקים בזה, אנחנו כל הזמן רוצים לשפר ולעשות שיהיה עוד יותר טוב, וחוץ מזה יש לנו עוד 10%, או 11% שאנחנו צריכים להגיע אליהם.

לכן אני רוצה לברך את כל אזרחי ישראל בשנה טובה ומתוקה, ושגם השנה הבאה תהיה מוצלחת כקודמתה. שנה טובה לכם".

ב.    הממשלה החליטה, בהתאם לסעיף 23 לחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט – 1959, למנות את רון מלכא לתפקיד שגריר ישראל להודו (ניו-דלהי) ולשגריר לא תושב לסרילנקה.

ג.    כן החליטה הממשלה, לאשר  מינויים בשירות החוץ כמפורט להלן:

1.    אופיר קריב – שגריר ישראל לאירלנד (דבלין)
2.    שמעון בן שושן – שגריר ישראל לניגריה (אבוג’ה)

ד.    בהתאם לסעיף 23 לחוק שירות המדינה (מינויים) התשי"ט- 1959 ולפי סעיף 22(א) לחוק שירות אזרחי, תשע"ז-2017, החליטה הממשלה לאשר את מינויו של ראובן פינסקי למנהל הרשות לשירות אזרחי במשרד החקלאות ופיתוח הכפר לתקופה של ארבע שנים שניתן להאריכה  בארבע שנים נוספות.

ה.    בעקבות הכרת ועדת המורשת של אונסק"ו בחברון כאתר מורשת עולמי הרשום תחת ‘פלסטין’ בחודש יולי 2017 ובהמשך להחלטה כי מדינת ישראל תפרוש מחברות בארגון אונסק"ו ולהחלטה לגרוע תקציב מתקציב דמי החבר המועברים לאו"ם ולהשקיעו בפעולות להגברת המודעות למורשת היהודית בחברון ובקריית ארבע, ובמטרה להגביר את המודעות לקשר ההיסטורי ולזיקה של העם היהודי לחברון ולקריית ארבע, החליטה הממשלה להנחות את משרד ירושלים ומורשת לפעול לקידום פעולות ומיזמים חינוכיים, מורשתיים, תיירותיים ותרבותיים בחברון ובקרית ארבע, שמטרתם חשיפה לציבור של ההיסטוריה והמורשת היהודית בחברון ובקריית ארבע והגברת המודעות להם.

ו.    הממשלה החליטה על המשך יישום התחרות ושיפור השירות בענף התחבורה הציבורית, על מנת לאפשר פרק זמן נוסף  להשלמת יישום התחרות בענף התחבורה הציבורית באוטובוסים, כך שעד שנת 2030, יוקצו כל אשכולות קווי השירות באוטובוסים בהליכים תחרותיים. השלמת יישום התחרות תהיה בהתאם לתכנית התחרות לענף התחבורה הציבורית באוטובוסים לשנים 2030-2018.

ז.    במסגרת דיון שהתקיים בממשלה בעניין הכרה בתוספת קבועה לפי חוק שירות קבע בצבא ההגנה לישראל (גימלאות), הנחה ראש הממשלה את שר האוצר ואת השר לביטחון הפנים ונציגיהם לבוא בדברים על מנת להסדיר את הסוגיות הנתונות במחלוקת בעניין תוספת "היעדר ביטחון תעסוקתי" בתוך 45 יום.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 3.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות