הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 16 בספטמבר 2018

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 16 בספטמבר 2018

א.    בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"השבוע אנחנו נציין בבתי הכנסת ובבתי הקברות את יום הכיפורים, היום הקדוש ביותר לעמנו, והיום שבו לפני 45 שנה ספגנו מתקפת דמים שעלתה לנו באלפי קורבנות.

עלינו לעשות הכל כדי למנוע מלחמה. קורבנותיה מחריבים חיי משפחות והם פצע פעור בלב האומה. בה בעת, אם תיכפה עלינו מלחמה, עלינו לעשות הכל כדי לנצחה במינימום אבידות.

לפני 45 שנים, שגה המודיעין בהערכה מוטעית של כוונות המלחמה של מצרים וסוריה, ומשהתבררו הכוונות הללו מעל לכל ספק וכשהסכנה כבר הייתה ממש לפתחנו, שגה הדרג המדיני שגיאה חמורה בזה שלא אישר מכת מנע. לעולם לא נחזור על השגיאה הזו.

בד בבד, ישראל פועלת כל הזמן למנוע מאויבינו להתחמש בנשק מתקדם. הקווים האדומים שלנו – חדים מתמיד, והנחישות שלנו לאכוף אותם – חזקה מתמיד.

באשר לשיח על קיצור עונשם של מחבלים – אני מתנגד לכך בתוקף. אני יודע שזאת גם עמדתו של שר הביטחון, ולכן זה גם לא יקרה.

שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל עם ישראל."

ב.    שרת העלייה והקליטה ונציגי משרדה סקרו בפני הממשלה את המלצות הוועדה הבין-משרדית לטיפול ובחינת רמות הפנסיה של עולים חדשים.

במסגרת הסקירה נמסרו נתונים על רמת החיים של עולים חדשים בהגיעם לגיל פרישה בשל כניסה לשוק העבודה בגיל מאוחר.
בתום הסקירה הנחה ראש הממשלה את ראש המועצה הלאומית לכלכלה לבדוק את הנתונים ולבחון כיצד ליישם את ההמלצות מבלי לחרוג ממסגרת תקציב המדינה.

ג.    הממשלה קיימה דיון בעניין תופעת המסתננים והאכיפה הנעשית בתחום. 

במסגרת הדיון הציגו שר הפנים ונציגי רשות האוכלוסין וההגירה נתונים על היקפי המסתננים לישראל מאריתריאה וסודן בשנים האחרונות ואת אמצעי האכיפה שבהם נוקטת רשות האוכלוסין וההגירה.

בתום הדיון הנחה ראש הממשלה על הקמת צוות שרים בראשותו ובהשתתפות שר הפנים, שרת המשפטים, שר האוצר והשר לביטחון הפנים, אשר יבחן דרכים נוספות להתמודדות עם תופעת המסתננים לרבות שינויי חקיקה והתמודדות בזירה הבין – לאומית.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות