"אוהבים אמנות – עושים אמנות" 2018 – פרויקטים אמנותיים במרחב הציבורי

"אוהבים אמנות – עושים אמנות" 2018 – פרויקטים אמנותיים במרחב הציבורי

18 באוקטובר 2018

הכניסה לכל האירועים חופשית ואינה כרוכה בתשלום 

האירועים המרכזיים ב"אוהבים אמנות. עושים אמנות", יתמקדו השנה בקשר שבין אמנות, סביבה וקהילה.

אירועי אוהבים אמנות. עושים אמנות. המתקיימים ביוזמת ובהפקת המחלקה לאמנויות בעיריית תל אביב-יפו, חוגגים את ההתרחשות האמנותית המגוונת בעיר. מטרתם המרכזית של אירועים אלו הייתה ועודנה להציב את האמן והאמנות בקדמת הבמה ולהאיר את העשייה המתקיימת בעיר. מדי שנה מתקיימים פרויקטים אמנותיים חד-פעמיים מיוחדים ל’אוהבים אמנות. עושים אמנות’. הנוצרים מתוך ערנות והקשבה לשיח האמנותי העצמאי ולתהליכים המתחוללים בשדה האמנות, לצד תהליכי פיתוח עירוניים. האירוע מתקיים מזה 16 שנים ומשתנה בהתאם לרוח התקופה וליצירה העכשווית של האמנים הפעילים בעיר.

השנה בחרנו להפנות מבט אל הקשר שבין אמנות, סביבה וקהילה באמצעות ארבע שכונות בחלקה הדרומי של העיר תל אביב-יפו. כל אחת בעלת צביון סביבתי, קהילתי, חברתי ותרבותי ייחודי ושונה: שוק לוינסקי, נווה אליעזר, יד אליהו ונווה שאנן.

צלילית בן-נבט, מנהלת המחלקה לאמנויות בעיריית תל אביב-יפו: "אמנות מבוססת קהילה היא למעשה ספקטרום רחב של עשייה. הגדרתה איננה אחידה והיא כוללת צורות שונות של התאגדויות ופעילויות אמנותיות, המבקשות ליצור דיאלוג עם הסביבה והקהילה. כל יצירה ופעילות אמנותית דוחפות אותנו לעצור, לחשוב, ללמוד ולעיתים אף לפעול. המטרה שלאורה נרקמו ועוצבו הפרויקטים השונים השנה הייתה הרצון לבחון מודלים שונים של פעילות אמנותית המעודדת את הקהל להרחיב את נקודת המבט שלו על היצירה האמנותית, ובמקביל לעודד אמנים ואמניות להרחיב ולהעמיק את היחסים שלהם עם הסביבה, הקהילה והקהל שמתוכם הם פועלים ועליהם משפיעים."

לצד הפרויקטים המיוחדים, 150 אמנים יפתחו את חללי היצירה שלהם לפגישות, שיחות ומפגשים מרתקים לצד 30 גלריות ו־5 מוזיאונים ברחבי העיר, שיהיו פתוחים בחלק מהזמן ללא תשלום ועם פעילויות מיוחדות ל"אוהבים אמנות. עושים אמנות".

רענן חרלפ – אוהבים אמנות – קרדיט יחצ

הפרויקטים המיוחדים: 

"עונת מעבר" – שוק לוינסקי | אוצרת: דפנה קרון

עבודות תלויות מקום בשוק לוינסקי, אשר מגיבות למרחב העירוני המשתנה. בין האירועים, תוצג עבודה תלוית מקום של גילי אבישר בו יציב האמן וילון ענק החוצה את רחוב השוק, יוחאי מיטל (סיפור ישראלי) עבודת דוקו-סאונד על הקשר שבין ענף הטקסטיל בשוק התל-אביבי למתפרות בעזה, מיכל אביתר וכרמל בר פרפורמנס קולינרי בחנות התבלינים המיתולוגית ‘חבשוש’, Lev Studio פרפורמנס קעקועים ענת אייזנברג סיור במחוזות נדל"ן נחשקים, זוהר גוטסמן פיסול דובוני גומי מותכים בשיתוף הקהל, עלית קרייז פרפורמנס בחדר מלון בשיתוף הקהל ועוד.

מיקום: שוק לוינסקי

"16 מתוק" – נווה אליעזר | אוצרת: קרני ברזילי

חגיגות 20 שנה לגלריה קו 16. לרגל החגיגות, נקיים אירוע שבו, למשך ערב אחד באוקטובר, יהפוך המרחב הציבורי של שכונת נווה אליעזר למרחב אמנותי–חווייתי. האירוע יתקיים בגינה הציבורית הסמוכה לגלריה, שתארח פעולות אשר טומנות בחובן אלמנטים של חגיגה, אירוח ומשחקיות. בין המשתתפים: דן אלון, שחר אפק ונטע קונס, צאלה גרינברג ואילאיל לבן כנען, אלזה הלמישייב, איזבלה וולובניק, מיקה ואבי מילגרום, אסתי נדיב, תמר נסים, יעל רוכמן וסימון קרנץ, נעמי רמתי, רחל שמעוני. הקרנות וידאו: לי אורפז, נבט יצחק, הילה טוני נבוק.

מיקום: בגינה הציבורית ברחוב צרעה פינת תקוע.

"עושים אמנות בשכונה"יד אליהו והסביבה | ניהול אמנותי: מעין נבו ושיר איסר.

האירוע יכלול מפגשי אמנות במקלטים ציבוריים המשמשים כסטודיואים ויאפשרו הצצה לתהליכי עבודה של האמנים מתחומי יצירה שונים, סדנאות יצירה במרכז קהילתי בת ציון ופעילויות נוספות בפארק וולפסון ופארק גלית.

"עושים אמנות בשכונה"נווה שאנן | ניהול אמנותי: אלון בר

שלל אירועים ברחוב הגר"א והסביבה, ביניהם סיור ‘חיות אמנות’, תערוכה של כ-20 מאמני אורבניאקס, מופע דראג ‘ליפסטינק’ ותערוכת צילום של האמנית מלכיאלה בן-שבת, המתחקה אחר סצנת הדראג המקומית, מיצב חי בשיתוף הקהל של האמניות איזבלה וולובניק  ולילה נ. ק. ועוד.

מיקום: רחוב הגר"א.

מופע מחול של קבוצת ה-G.U.I.D

לכבוד שנת התרבות ‘צרפת ישראל 2018′ חברו יחד שני גופי מחול מהמובילים בארצם – "המסלול" יחד עם קבוצת ה-G.U.I.D הצרפתית. יחד הם יופיעו בפרויקט ייחודי במרחב הציבורי בתל-אביב-יפו עם קטעי מחול של הכוריאוגרף אנז’לאן פרלז’וקאז’, מהכוריאוגרפים החשובים כיום בעולם.

מיקום: הופעות בכיכר קדומים, כיכר התרבות (הבימה) ובפארק וולפסון.

קיר בעיר, בניין העיריההשקת עבודה חדשה של ליהי חן מתחת לבניין העיריה. 

רחבת הקונסרבטוריון - קונצרט שכונתי לרגל השקת פסל חדש שהוצב לאחרונה בגינת שטריקר.

הירקון 19 גלריית המדרשה- עבודת פרפורמנס של ‘תנועה ציבורית’.

אירוע הנעילה ‘אוהבים אמנות. עושים אמנות’ – יום שבת (20.10). 

פייסבוק: אוהבים אמנות עושים אמנות אינסטגרם: lovingartmakingart

תמונת נושא: תמר לדרברג – אהבים אמנות – קרדיט יחצ.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות