מכתב גלוי לראש הממשלה נתניהו: "תוכנית חירום לאומית" עכשיו !

מכתב גלוי לראש הממשלה נתניהו: "תוכנית חירום לאומית" עכשיו !

ב"ה

                                                                          כז אייר תשע"ב, ערב יום ירושלים , 19  מאי 2012

 מכתב גלוי לכבוד :

ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו.

תוכנית חירום לאומית

אדוני ומכובדי מר נתניהו ראש ממשלת ישראל , הנני מתכבד להגיש לך תוכנית חירום לאומית זו,  מתוך דאגה לעתיד ישראל ואזרחיה ולנוכח אוזלת היד המצערת והכואבת , כך חייבים להודות בגילוי לב, של הממשלה ושל כנסת ישראל, מזה תקופה ארוכה,  לנוכח כיבוש ערי ישראל על ידי עשרות אלפי מסתננים, מהגרי עבודה בלתי חוקיים מסודן ומאריתריאה, ולנוכח הפקרתם של שכונות רבות במדינת ישראל ובפרט השכבות החלשות בעם ישראל , להתמודד לבדם עם הפצצה הזו ששינתה באחת את חייהם.

 כבר עתה יודגש ויאמר לזכותו של אדוני מר נתניהו שהוא היה זה שנתן את ההוראה הדחופה לבניית גדר ההפרדה בגבול ישראל עם מצריים , גדר הפרדה שהקמתו הולכת ונשלמת בימים אלה, בכך ייעצר כך יש רק לקוות נחשול נוסף של עשרות אלפי מסתננים.

 אולם, בבלימה הזו לבדה לא די אדוני ראש הממשלה,  ואין עמה מזור ומרפא לבעיה החמורה שכבר נוצרה דה פקטו בשטח,  בערי ישראל רבים, והמצב שם דורש טיפול שורש מיידי ודחוף, קבלת החלטות אמיצות והוצאתה לפועל של תוכנית חירום כפי שמוצעת לעיל, פחות דיבורים ופוליטיקה ויותר מעשים ויפה שעה אחת קודם.

 תוכנית חירום זו, המוגשת לך אדוני ראש הממשלה, הינה תוכנית מעשית, אופרטיבית , ולשם ביצועה נדרשת רק קבלת החלטת ממשלה דחופה אמיצה, הכל כפי שיפורט להלן :

 פרק א.  סקירת הרקע העובדתי והמשפטי בקליפת האגוז :

 1. החל משנת 2009 ואילך החל נחשול אדיר המונה עשרות אלפי מסתננים שהגיעו מסודן ואריתריאה , עושה את דרכו אל תוך מדינת ישראל.
 1. כבר עתה יודגש למען הסדר הטוב , כי לא מדובר באותם 400 ילדים , רובם ילדי פליטים ומיעוטם ילדי עובדים זרים, אשר גדלו והתחנכו בישראל במשך שנים רבות ואשר המדינה ביקשה בעבר לגרשם, ואשר הח"מ כמו גם שר החינוך וגם רעייתך סברו כמו רבים אחרים, שהן מבחינה הומאנית והן מבחינה הסברתית יש לנהוג עמם אחרת ולגייסם לצה"ל , זאת כפי שנהג מנחם בגין ז"ל עם אותם פליטים מויטנאם.
 1. אלא, שנחשול מסתננים זה, המונה כאמור עשרות אלפים, מורכב רובו ככולו ממהגרי עבודה , כאלה אשר ביקשו לעצמם חיים טובים יותר מאשר במדינתם החוקית. אלה רואים במדינת ישראל את נווה המדבר ואמריקה של המזרח התיכון אליה רצו להגיע.
 1. ואם רצינו את אחת העדויות והראיות הטובות ביותר לכך שאותם עשרות אלפי מסתננים אינם כלל פליטים שנסו לישראל רק במטרה להציל את חייהם, אלא שהם באו לכאן דווקא מתוך רצון מודע וכוונה ברורה להשיג חיים טובים יותר מבחינה כלכלית , וגם שילמו לשם כך כסף רב ודווקא סיכנו מאוד את חייהם , זאת במעבר עשרות אלפי ק"מ במדבריות סיני, כאשר שבטים בדואים רוצחים וחוטפים אותם ומוכרים איברים שלהם , הרי שמצאנו עדות זו בתוכנית ששודרה בתאריך 18.5.12 בערוץ 1 בהשתתפות מזכיר ממשלתך עו"ד צביקה האוזר. בתוכנית זו שאל הכתב את אחד מאותם עשרות אלפי מסתננים ושוהים בלתי חוקיים כך : " מדוע באת דווקא לישראל ולא נשארת במצרים למשל ? והנה הפלא ופלא, אך לא פלא , הלה הודה והשיב מיד בגילוי לב כך:" כי ישראל סבבה , יש עבודה יש אוכל ". החומר כאמור נמצא ומתועד בארכיון .
 1. כאמור, למרות עובדה זו,  הרי שהתקשורת הישראלית ועמה ארגוני השמאל, כינו וממשיכים לכנות גם כיום , את כל אותם עשרות אלפי מסתננים ושוהים בלתי חוקיים במקשה אחת בשם " פליטים " והם נמנעים כמעט לחלוטין משימוש במונח המתבקש , הנכון והצודק במקרה דנן והוא " מסתננים ועבריינים שוהים בלתי חוקיים ", סיבותיהם ומטרותיהם של אותם אלה הנוהגים כך כאמור עימם ולא אדון בכך כעת .
 1. בעניין זה של שימוש במונח " פליטים " הרי שראשית יודגש כי פליט הינו רק מי  שהוכר ככזה ע"י נציבות הפליטים של האו"ם ואשר יש לו מסמכים המעידים על כך, ושנית , יש להכיר בכך שגם נושא זה של הכרה ע"י האו"ם הינו בעיה בפני עצמה . שכן, אסור לנו לשכוח כי גוף זה , האו"ם , שאמור לספק לאותו מסתנן ושוהה בלתי חוקי בישראל אישור על היותו פליט / מבקש מקלט , הינו כפי שידוע היטב גם לאדוני ( גם מניסיונו האישי בעבר כשגריר באו"ם ) שהאו"ם הינו ה " הידיד והתומך מספר 1 של ישראל בעולם ".
 1. אשר על כן ולאור עובדה זאת , הרי שאין לה למדינת ישראל כל ברירה אלא לעמוד על הרגליים האחוריות מול האו"ם ולא להסכים להכיר במסתננים אשר חדרו אל שטחה שלא כדין ובניגוד לחוק הכניסה לישראל כפליטים ! כמו גם לדחות ולבטל בקשות לקבלת מקלט , הגם שזה ייעשה במחיר של עימות עם האו"ם שאינו העימות הראשון של ישראל עם גוף מלא צביעות ושקר זה, הנוהג לגנות את ישראל כל שני וחמישי, אולם מעלים עין מפשעים נגד האנושות אשר מבצעים איראן וסוריה.
 1. שכן, ברור לכל כי לאו"ם זה מאוד " אכפת " מישראל וממצוקותיה ומהעובדה שעשרות אלפי סודנים ואריתראים ימשיכו ויציפו אותה אט אט, וכך גם יכבשו את עריה ויזרעו תוהו ובבוהו בקרב אזרחיה, פשע , אלימות , בהלה ופחד , אשר ניצניהם כבר נראים כאמור בשטח ומסופם מי יישורנו. ראה ערך מקרי האונס של נשים ובפרט קטינות ( כאשר לגבי מקרי אונס אלה אין ולא יכולה להיות מחלוקת עובדתית ו/או משפטית והם גם דווחו בזמן אמת, עדות וחיזוק לאמתותן ) מקרי רצח , ממכר סמים,  אלימות וזנות וזאת פרט בדרום תל – אביב .
 1. כמו כן, בעניין זה של המצב דה פקטו בשטח , מן הראוי כי אדוני יואיל לרדת ממשכן הכנסת בירושלים אל השטח בדרום תל אביב ואל ערי הדרום ולחזות במצב במו עיניו וזאת באופן בלתי אמצעי, יחד עם שריו ושאר נבחרי העם , מדובר כאמור בפצצת זמן מתקתקת שהונחה כבר בתוך המדינה הקטנה שלנו, כאשר השעון כבר הופעל !
 1. מדובר בכיבוש הולך וצובר תאוצה של ערים ושכונות שלמות בישראל ובהברחתם של אזרחים נאמנים שרובם שרתו בצה"ל , אלה שהיו בין מקימי המדינה ואיבדו גם בני משפחה יקרים בהגנה ובהקמה של המדינה ואשר נאלצים היום להרגיש זרים במדינתם שלהם ועכב כך גם לקום ולנוס מבתיהם ומדירותיהם ולהפקירם לידיהם של אותם עשרות אלפי מסתננים אשר כבשו וכובשים אט אט את ערי ישראל.
 1. בשלב זה ניתן לציין אדוני ראש הממשלה, כי כבר נכבשו הערים והשכונות הבאות ברחבי ישראל : שכונות בעיר אילת , שכונות בעיר ערד , שכונות בעיר דימונה , שכונות בעיר אשדוד, שכונות בעיר באר שבע , שכונת פרדס כץ ברמת – גן , שכונת שפירא ושכונת התקווה  בדרום ת"א ובראש ובראשונה מתחמי התחנה המרכזית הישנה והחדשה בדרום תל אביב, וידם של המסתננים כאמור עוד נטויה.
 2. חוסר הצדק החברתי המשווע ואחריות המדינה והרשויות למצב שנוצר בשטח  –

  כאמור, מדינת ישראל היא זו אשר מסיעה את אותם עשרות אלפי מסתננים ושוהים בלתי חוקיים ממחנה קציעות בדרום וזאת דווקא אל שכונות דרום תל אביב ואל השכונות החלשות בדרום ישראל, כאשר הרשויות המקומיות עומדות מנגד ולא נוקטות כל פעולה שהיא ולו המינימלית כדי לנסות ולמנוע זאת. מדובר בהסעתם והורדתם של עשרות אלפי עבריינים מסתננים בלתי חוקיים בשכונות המגורים בהם מצויות השכבות והאוכלוסיות החלשות כבר ממילא, אלה אשר נאלצים להתמודד כבשגרה עם קשיי היום יום והפרנסה.

   בכך מטילה מדינת ישראל עול כבד ונוסף על האוכלוסיות והשכבות החלשות בעם והוא הפקרתם להתמודד כעת גם עם נחשול מסתננים זה, עם פשיעה, אלימות וזנות אשר ניצניהם כבר נראים בשטח, כאילו שכונות אלה שבדרום ת"א וערי הדרום הם בבחינת שטח הפקר של מדינת ישראל.

   כאמור, חלקם של תושבי שכונות אלה נאלצים לעזוב ולנטוש בלית ברירה את שכונות המגורים בהם נולדו וגדלו וזאת תוך הרמת ידיים ואילו חלקם האחר שידם אינה משגת זאת נאלצים להסתגר בבתיהם ולשמור על רכושם וילדיהם ולא להסתובב בשעות החשיכה במדינתם  שלהם ! המדינה היהודית היחידה בעולם בה אמורים הם להרגיש שוויון, צדק חברתי וכלכלי וביטחון אישי !

   מדובר כאמור במחדל, באוזלת יד וברשלנות חמורה של מדינת ישראל ושל הרשויות , אם לא מעבר לכך ! בושה כבדה וביזיון רבתי המובילים כבר עתה לתחושה קשה, הולכת וגוברת בקרב אוכלוסיות נאמנות אלה,  של הפקרה ושל ניכור חברתי וכלכלי הולך וגובר בינם לבין שכונות אחרות בישראל אשר רחוקים (רק בשלב זה) מבעיה זו ולכן עוצמים עיניים בבחינת" רחוק מן העין רחוק מן הלב " תחושת ניכור ופער אשר מסופם מי יישורנו.

 1. המצב בשטח הינו כאמור של עשרות אלפי מסתננים הממלאים את רחובות אותן שכונות וערים, כאשר רובם ישנים במקומות ציבוריים, בחדרי מדרגות, בחצרות בתים ובגגות בניינים ועושים שם את צרכיהם במקומות ציבוריים, כאשר הם נעדרים כל תשתית תברואתית ניאותה ותנאים סניטריים מינימליים. הנה רק לאחרונה התוודענו כי משרד הבריאות הורה לחסן רבים באזור דרום תל אביב מפני מחלת החצבת.
 1. ראוי לציין שהשתכנותם של עשרות בני אדם בצפיפות ובדוחק בדירה קטנה אינה אנושית כלל, יוצרת עומס על תשתיות ומתקנים תברואתיים וגורמת נזקים כבדים לתושבים ולרשויות, הגם שיש כאמור כאלה שניצלו מצב זה ומשכירים דירות במחירי שכירות מופרזים, דבר הגורם להקטנת הציע הדירות ולעליית מחירי השכירות ובכך נגרמת גם פגיעה נוספת בצעירים ובסטודנטים שלנו.
 1. המצב בפועל הינו שהרשויות נוהגות להעלים עין או לחילופין מאפשרות מתן רישיון עסק זמני לפתיחתם והקמתם של בתי עסק המנוהלים ע"י אותם מסתננים עבריינים , זאת תוך דחיקתם של בעלי עסקים ישראלים רבים החוצה, בכך הושלמה השתלטות וכיבוש נוסף של אותם מסתננים בשטחי ישראל, הכיבוש הכלכלי. ניתן לחזות בכך במיוחד באזור התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, ברחובות נווה שאנן , יסוד המעלה , לוינסקי ועוד.
 1.  לסיכום פרק זה ייאמר כי – הבעיה החמורה והמסוכנת שפורטה בפרק זה , של כיבוש ערי ישראל ע"י עשרות אלפי מסתננים ושוהים בלתי חוקיים , כאלה שלא נולדו ולא גדלו בישראל , שלא התחנכו במערכת החינוך שלה ואשר אין להם שום זיקה אליה ,ואשר כל רצונם הוא חיפוש אחר חיים טובים יותר באמריקה של המזרח התיכון, מעלה היבטים חברתיים, כלכליים, ביטחוניים ומדיניים קשים וחמורים נוספים שקצרה היריעה לפרטם בתוכנית חירום זו, אשר בה התמקדתי מטבע הדברים רק בעיקרים שבהם.

פרק ב. תוכנית הפעולה שעל ממשלת ישראל לבצעה באופן מידי:

 1. לאור האמור בפרק א לעיל, ובשים לב למצב העובדתי בשטח וכן למצב המשפטי , נדרשת הוצאתה לפועל של תוכנית פעולה מקיפה ומידית לפינוי ( עדיף כמובן מרצון ) של אותם עשרות אלפי מסתננים ושוהים בלתי חוקיים חזרה אל מדינתם החוקית , זאת לצד המשך וסיום בניית גדר ההפרדה עליה הורה כבר אדוני בצדק ובשים לב לכך שתפקידה של גדר הפרדה זו הנבנית בגבול מצריים הינה כאמור רק על מנת לעצור ולבלום את נחשול הגעתם של עוד עשרות אלפי מסתננים שרובם מוסלמים ואשר עושים גם הם  את דרכם אל כיבושה של מדינת ישראל.
 1. תוכנית חירום זו הינה תוכנית משולבת, בה ייטלו חלק רוב רובם של משרדי הממשלה השונים,  ואשר בבסיסה מעצר ושפיטה מהירה של כל מסתנן ושוהה בלתי חוקי שחדר לגבולות מדינת ישראל בניגוד לחוק הכניסה לישראל שדינו לפי דין הקיים שנת מאסר אחת ( יש לפעול לתיקון החוק והגדלת תקופת המאסר ) ומתן אפשרות לאותו מורשע בדין לבחור בין עונש מאסר וכליאה או לחילופין חזרה אל מדינתו החוקית יחד עם קבלת מענק כספי של 5,000 $ או כל סכום ראוי אחר שיוחלט עליו.
 1. את המענק הכספי הזה על מדינת ישראל לשלם לאותם מסתננים הן כתמריץ לעזיבתם מרצון וחזרתם אל מדינתם החוקית , הן לאור העובדה כי גם למדינת ישראל אשם תורם במצב שנוצר בכך שאפשרה להם להיכנס אליה, והן  מתן מענה הסברתי שמדינת ישראל משלמת להם באופן הומני ולא רק מגרשת או כולא אותם בהתאם לזכותה כמדינה ריבונית וסוברנית המחויבת לדאוג בראש ובראשונה לאזרחיה .
 1.  להלן הוראות הביצוע – באחריותם האישית של שרי הממשלה ובסדר אקראי :

באחריות משרד ראש הממשלה :

אחריות כוללת להוציא אל הפועל את ביצועה המלא והכולל של תוכנית החירום הלאומית ובכלל זה לעקוב אחר התקדמותה , להסיר מכשולים בירוקרטיים ואחרים , לתן גיבוי מלא לכל השותפים לה ובכלל זה לתן הנחיות לשרים ולגשר ולקשר בין כל הגופים הנוטלים בה חלק .

 אחריות שר התשתיות + שר הבינוי והשיכון + השר לביטחון פנים:

בניה דחופה , בתוך חודשיים עד שלושה, של מתקני כליאה ומעצר ענקיים ורחבי היקף בשטחי הנגב הנרחבים , לרבות שימוש במתקני כליאה קיימים וכאלה שנבנו בהפרטה כבית כלא פרטי וטרם אוכלסו.   

באחריות ראש הממשלה ( שר כלכלי על ) + שר האוצר:

השגת התקציב לשם ביצועה המלא והכולל  של תוכנית חירום זו על כל מרכיביה.

באחריות השר לביטחון פנים + שר הביטחון:

הכנת תוכנית משטרתית/צבאית מידית לאיתורם תפיסתם ומעצרם של כל המסתננים והשוהים הבלתי חוקיים ברחבי ישראל,  לרבות הכרזת מתחמים נדרשים כעל שטח צבאי סגור והבאתם בפני בית דין לשיפוט מהיר.

מתן מענה דחוף לשמירת ביטחונם שלומם ורכושם של התושבים , עד להשלמתה של תוכנית חירום זו הכולל סיורים והקמת משטרת שכונות .

באחריות שר החוץ + השר הממונה על ההסברה + שר התקשורת :

הכנת תוכנית הסברה לאומית מקיפה, שתסביר לאזרחי ישראל ולעולם הרחב, כי במציאות שנוצרה אין למדינת ישראל כל מנוס וכל ברירה אלה לנקוט בתוכנית זו, שאחרת מדינת ישראל הקטנה, על בעיותיה הקיימות ממילא, תעמוד חלילה בפני בעיה חברתית וכלכלית וביטחונית קשה ומסוכנת ביותר שניצני הפשיעה והאלימות שלה כבר ניכרים בשטח. שמדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה לנסות כלל להתמודד עמה. זו גם זכותה של ישראל כמדינה ריבונית וסוברנית וגם חובתה לכלל אזרחיה להרחיק ממנה עבריינים אשר חדרו לשטחה הטריטוריאלי שלא כדין, כאשר מטרתם המוצהרת הינה השגת חיים טובים יותר כלכלית. שחובתה של ישראל לאפשר מצב חברתי וכלכלי איתן ואיכות חיים טובה בראש ובראשונה לאזרחיה.

באחריות שר המשפטים והשר לביטחון פנים:

תיקון והתאמה של " חוק הכניסה לישראל " כך שיכלול גם איסור על מתן לינה , ותעסוקה גם למסתננים ושוהים בלתי חוקיים אשר חדרו לישראל גם מגבול מצריים ו/או מהים ו/או מגבול ירדן ו/או מגבול לבנון ו/או מגבול סוריה ולא רק כאלה שהם תושבי האזור דהיינו תושבי יו"ש ועזה כפי שהחוק קובע כיום .

*** את ביצועה של ההוראה הנכונה והחשובה בדבר איסור העסקת מסתננים ואיסור מתן והשכרת מקומות לינה יש לדחות בשלב זה,  ולהוציא אותה אל הפועל רק כאשר שאר משרדי הממשלה נערכו כבר לביצוע התוכנית.  שכן , אחרת,  אי מתן פרנסה ולינה רק תחמיר את המצב בשטח.  שכן יצר ההישרדות יוביל לפשיעה מתגברת, בעניין זה צדק מפכ"ל המשטרה כאשר אמר שאם כך יקרה כעת, הרי שמסתננים אלה  יהפכו כבר עתה לקליינטים של המשטרה.

הגשת כתבי אישום ושפיטה מהירה בבית דין לשיפוט מהיר של כל מסתנן ושוהה בלתי חוקי תוך מתן אפשרות לבחור בעסקת בין עונש של כליאה או לחילופין עזיבה מרצון של מדינת ישראל וגם קבלת מענק כספי נאה בצדו.

באחריות שר הפנים והרשויות המקומיות שבתחומם המסתננים: 

ביטול אשרות שהיה למסתננים ושוהים בלתי חוקיים וסיוע לכל משרדי הממשלה השונים הנוטלים חלק בביצוע תוכנית זו וזאת ככל שיידרש.

ביטול רישיונות עסק שניתנו למסתננים בלתי חוקיים ו/או סגירה לאלתר של כל העסקים הקיימים כבר בשטח דה – פקטו ומתן מענה תברואתי ובטחוני לתושבים.

 *** את ביצועה של ההוראה הנכונה והחשובה בדבר איסור העסקת מסתננים ואיסור מתן והשכרת מקומות לינה יש לדחות בשלב זה,  ולהוציא אותה אל הפועל רק כאשר שאר משרדי הממשלה נערכו כבר לביצוע התוכנית.  שכן , אחרת,  אי מתן פרנסה ולינה רק תחמיר את המצב בשטח. יצר ההישרדות יוביל לפשיעה מתגברת, בעניין זה צדק מפכ"ל המשטרה כאשר אמר שאם כך יקרה כעת , הרי שמסתננים אלה  יהפכו כבר עתה לקליינטים של המשטרה.

 באחריות שר התחבורה:

רכבים להסעת המסתננים אל בתי הדין ובתי הכלא או לחילופין אל שדה התעופה ו/או נמלי ים ומשם חזרה למדינתם החוקית או לחילופין לכל מדינה שתסכים לקולטם

באחריות שר הבריאות :

בדיקות רפואיות לכל העצורים ומתן חיסונים לנדרשים וכן הבטחת תנאי תברואה תקינים לתושבים בשכונות .

באחריות שר הרווחה והשירותים החברתיים :

הבטחת תנאי רווחה ושירותים חברתיים סדירה ומתוגברת לתושבי השכונות והערים הסובלים מהמצב הקשה והבלתי נסבל שנוצר באזור מגוריהם.

פרק ג. לסיכום :

 1. אדוני ראש הממשלה , אכן, לא מדובר בתוכנית פשוטה וקלה , אלה בתוכנית חירום לאומית מורכבת  אשר נדרש לה שיתוף פעולה אמיץ ונחוש של כל משרדי הממשלה.
 1.  תוכנית חירום זו מוגשת לך אדוני במתווה כללי וניתן ללבן אותה לאחר התייעצויות עם הגורמים הרלוונטיים. אולם, זוהי תוכנית שניתן וצריך להוציאה אל הפועל ומיד !
 1. עליך אדוני ראש הממשלה לכנס מיד ישיבת חירום של הממשלה עם כל הגופים והשרים הנוגעים ולקבל החלטה ולתן הוראה ברורה לבצע אותה !
 1. ברור ומובן כי יצוצו להם גם הפעם " יפי נפש " ומקטרגים וחכמולוגים למיניהם , אלה שיודעים תמיד רק להעביר ביקורת ולקטר ולקטרג אבל לא לעשות כלום ו/או אותם אלה היוצאים תמיד להילחם נגד ישראל בכל מיני כלים משפטיים ואחרים כפי שעושים כבר כיום. אולם, לא צריך להירתע ולהיבהל מכל אלה להשיב להם מלחמה שערה, זה תפקיד הממשלה ורשויות החוק ולא תפקידם חלילה של האזרחים , שכן בנסיבות ובמצב הרע שנוצר יש להודות כי אין כל ברירה ומנוס מנקיטת צעדים אלה .
 1. הנני עומד לרשותך בכל שאלה ועניין אדוני ראש הממשלה היקר ! צא לדרך בבטחה ובהצלחה , אל תחת ואל תירא ואלוהים יהיה ב"ה בעזרך גם בעניין נטרול פצצה הזו וגם בעניין נטרולה של הפצצה הגרעינית האיראנית המרחפת והמאיימת על ישראל .

                                                  בכבוד רב ובברכה ,

                                                                נבון קצב , עורך – דין

העתק :

מפכ"ל המשטרה מר יוחנן דנינו.

הרמטכ"ל מר בני גנץ.

מנכ"ל משרד רוה"מ מר יוחנן לוקר.

שרי הממשלה וחברי כנסת.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (1)

 1. אלינור 16/06/2012 להגיב
  הממשלה הזו נרדמה בשמירה. אני מאד מקווה שהיא תתעורר ותתחיל לפעול לפני שיהיה מאוחר מדי.

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

MyTama38

MyTama38

תגובות אחרונות