הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 18 בנובמבר 2018

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 18 בנובמבר 2018

א.    בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"זה זמן מה שאנחנו משוחחים עם ידידינו האמריקנים על המדיניות החדשה של הממשל הנוכחי באו"ם. ביום חמישי עדכן אותי שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, שארצות הברית החליטה להצביע נגד ההחלטה המסורתית שמגנה אותנו על היותנו ברמת הגולן, וזה אכן קרה. אני רוצה להודות לנשיא טראמפ ולשגרירה היילי על ההצבעה החשובה והצודקת הזאת, שתואמת לחלוטין את המדיניות שלי – ישראל תישאר ברמת הגולן תמיד, ורמת הגולן תישאר תמיד בידינו.

ביום חמישי ערכנו, רעייתי ואני, ביקור תנחומים אצל משפחתו של סא"ל מ’, גיבור ישראל, מטובי בנינו. אנחנו פגשנו משפחה אצילית ופטריוטית, שמרומם את הרוח לראות אותה, ואני חושב שכל אזרחי ישראל צריכים להיות גאים בגיבורים כאלה ובאנשים כאלה.

בימים האחרונים אני שוחחתי עם כל ראשי הקואליציה, הערב אפגש עם שר האוצר כחלון, בניסיון אחרון למנוע את הפלת הממשלה. בתקופה ביטחונית רגישה זו לא צריך ולא נכון ללכת לבחירות. אנחנו גם זוכרים היטב מה קרה כשגורמים בתוך הקואליציה הפילו את ממשלות ה"ליכוד" ב-1992, ב-1999, וקיבלנו את אסון אוסלו ואת אסון האינתיפאדה, וצריך לעשות כל מה שניתן לעשות כדי להימנע מחזרה על הטעויות הללו".

ב.    הממשלה החליטה, בהתאם לסעיף 6 לחוק בנק ישראל, התש"ע-2010, להמליץ לפני נשיא המדינה למנות את פרופ’ אמיר ירון לנגיד בנק ישראל.
בהתאם לסעיף 10(א) לחוק המינוי הוא לתקופת כהונה של חמש שנים.

ג.    הממשלה החליטה, לצורך עמידה במסגרת התקציב לשנת 2019 ובמסגרות הפיסקאליות הקבועות בחוק הפחתת הגירעון והגבלת ההוצאה התקציבית, התשנ"ב-1992, לבצע שינוי בסדר העדיפות הממשלתית לצורך ביצוע תשלומים שיהיה בהם כדי לייתר המשך ניהול הליכים משפטיים, בקשר לזכאות הקבוצות הבאות: השוטרים, גמלאי המשטרה, הסוהרים, גמלאי שירות בתי הסוהר וכן גמלאי השב"כ וגמלאי המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים אשר פרשו לפני יום 30.4.2016 או לשאיריהם או יורשיהם, וכן לצורך מתן מענק עבור חברה רב-לאומית בהתאם להוראות חוק לעידוד השקעות הון, התשי"ט-1959, בגין ביצוע השקעה משמעותית בפריפריה וזאת בהמשך לעדכון הממשלה בהחלטתה מס’ 3865 מיום 10.06.2018, העמדת מקור תקציבי להלוואה עבור תחרות הזמר הבינלאומית "האירוויזיון", הגדלת היקף מפקחי הבנייה, הרחבת הסדר קרן הרווחה של גמלאים בהסדר פנסיה תקציבית וחיזוק החוסן האזרחי בשדרות וביישובי עוטף רצועת עזה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות