הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 2 בדצמבר 2018

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 2 בדצמבר 2018

א.    בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"אני מבקש בשם ממשלת ישראל ובשם אזרחי ישראל לשלוח תנחומים כנים למשפחת בוש ולעם האמריקני. הנשיא ג’ורג’ הרברט ווקר בוש היה פטריוט אמריקני דגול. הוא ניווט את ארצות הברית ואת העולם בהצלחה ובתבונה רבה בתום המלחמה הקרה, ואפשר מעבר לתקופה של שקט שבה הדמוקרטיה התרחבה בעולם.

העם בישראל יזכור תמיד את התרומה שלו לשחרור יהודי ברית המועצות, לעליית יהודי אתיופיה, כמובן את המאבק הנחרץ שלו להבסתו של סדאם חוסיין, את המחויבות שלו לביטחון ישראל ואת המאמצים שלו לקידום שלום במזרח התיכון שבאו לידי ביטוי בוועידת מדריד.

אני גם מבקש לשלוח תנחומים אישיים לנשיא ג’ורג’ בוש הבן ולרעייתו, ולמושל פלורידה ג’ב בוש ולרעייתו.

אנחנו נביא היום לממשלה את התוכנית לחיזוק החוסן האזרחי בעוטף עזה. ההחלטה באה בהמשך לפגישה שקיימתי עם ראשי הרשויות בעוטף, פגישה שבה השתתפו גם שר האוצר ושר הפנים, ואנחנו החלטנו להמשיך את תוכנית הסיוע שהונהגה שם בשנים האחרונות. אנחנו נשקיע עוד 700 מיליון ₪ בתוכנית לרווחת תושבי העוטף. הם עומדים איתן ואנחנו תומכים בהם. החוסן של תושבי עוטף עזה הוא מרכיב חשוב בחוסן הלאומי, החוסן של תושבי עוטף עזה מסייע לי ולחבריי בממשלה ובקבינט לקבל את ההחלטות באופן הנכון ובזמן הנכון.

הערב עם ישראל יחגוג את חג החנוכה, רוח המכבים מפעמת בנו. היא מפעמת בחיילי צבא ההגנה לישראל, והיא מפעמת בנו, אזרחי ישראל, שבאמצעותה הקמנו מדינה חזקה, משגשגת ומתקדמת. חג חנוכה שמח לאזרחי ישראל."

ב.    הממשלה החליטה לאשר את המינויים בשירות החוץ לפי הפירוט שלהלן:

1.    רודיקה רדיאן-גורדון – שגרירת ישראל לספרד ושגרירה לא תושבת לאנדורה
2.    יורם אלרון – שגריר ישראל לבולגריה
3.    בועז מודעי – שגריר ישראל לסלובקיה
4.    עמנואל נחשון – שגריר ישראל לבלגיה ושגריר לא תושב ללוקסמבורג
5.    אלכסנדר בן צבי – שגריר ישראל לפולין
6.    אורלי גיל – שגרירת ישראל ללטביה
7.    רן גידור – שגריר ישראל לגיאורגיה
8.    מרינה רוזנברג – שגרירת ישראל לצ’ילה
9.    גלית רונן – שגרירת ישראל לארגנטינה ושגרירה לא תושבת לפרגוואי
10.    כריסטיאן קנטור – שגריר ישראל לקולומביה
11.    ג’ורג’ דיק – שגריר ישראל לאזרביג’אן
12.    רון אדם – שגריר ישראל לרואנדה
13.    נח גל גלנדר – שגריר ישראל לאלבניה
14.    עומר כספי – ראש נציגות לענייני כלכלה ותרבות בטייפה טייואן
15.    ענת סולטן דדון – קונסולית כללית באטלנטה

ג.    הממשלה דנה בתוכנית לחיזוק החוסן האזרחי בשדרות וביישובי "עוטף רצועת עזה" לשנים 2020-2019. 

ההחלטה כוללת סיוע בתחומי הכלכלה, לרבות עידוד הקמת והעתקת מפעלים לעוטף עזה ופיתוח אזורי תעשייה; סיוע בחינוך, בריאות ורווחה, לרבות הגדלת התקצוב למרכזי החוסן הפועלים בעוטף עזה, חיזוק הביטחון האישי ומרכיבי ביטחון.

כמו כן, יינתן סיוע בחקלאות, תיירות, פיתוח תשתיות ביוב, תחבורה ומבני ציבור; כלי סיוע שונים לטיפול בפסולת, לרבות הקמת מתקנים לטיפול בפסולת; סיוע בתכנון ובקידום תכניות בנייה ביישובי העוטף, קידום שירותים דיגיטלים ועוד.

ד.    הממשלה שמעה סקירה מפי סגן השר במשרד הבריאות, יעקב ליצמן והמנהל הכללי של משרד הבריאות, מר משה בר סימן טוב, בנושא קידום אורח חיים בריא.

במסגרת הסקירה נמסרו נתונים המראים כי כ-10,000 איש בישראל מתים מדי שנה מהשמנה ותזונה לקויה, כ-10% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלים מסוכרת וכי בני הנוער בישראל מובילים בעולם בצריכת משקאות ממותקים.

כמו כן, נמסרו הצעדים שמשרד הבריאות יוזם כחלק מהמאבק בתופעות אלו וביניהם: סימון אריזות מזון בקטגוריות מזיקות ובריאות, תוכניות לקידום אורח חיים בריא בשיתוף מערכת החינוך, הרשויות המקומיות ומקומות העבודה, קידום תזונה בריאה ומיגור העישון.

כן נמסרו נתונים המראים כי עלייה עקבית בתוחלת החיים מעמיסה על מערכת הבריאות, כאשר עיקר המעמסה הוא על האוכלוסייה המזדקנת בישראל.

ה.    הממשלה דנה במינוי ממלא מקום המפקח הכללי של משטרת ישראל, והחליטה, על פי המלצת השר לביטחון הפנים, למנות את ניצב מוטי כהן לתפקיד ממלא מקום המפקח הכללי של משטרת ישראל, במקומו של רב-ניצב רוני אלשיך, המסיים את תפקידו ביום כ"ה בכסלו התשע"ט (3 בדצמבר 2018).

תקופת כהונתו של ממלא מקום המפקח הכללי של משטרת ישראל תהיה החל מיום כ"ו בכסלו התשע"ט (4 בדצמבר 2018) ועד ליום י"א בשבט התשע"ט (17 בינואר 2019) או עד למועד מינוי מפקח כללי חדש למשטרת ישראל על ידי הממשלה, לפי המוקדם מביניהם.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-Fl

תגובות אחרונות