הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 9 בדצמבר 2018

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 9 בדצמבר 2018

א.    בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"מבצע "מגן צפוני" נמשך. חיילי צה״ל פועלים כל העת בנחישות, בשיטתיות, בכל מזג אוויר, ומזג האוויר סוער, לחשוף ולנטרל מנהרה אחר מנהרה. אנחנו זקוקים לאורך רוח, אבל עם אותה התמדה אנחנו נמשיך במבצע עד להשלמתו, עד לנטרול איום המנהרות בצפון.

במקביל אנחנו פועלים במישור המדיני כדי להוקיע את חזבאללה ואת איראן ולהגביר את הסנקציות נגד שניהם.

אני שוחחתי אתמול עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. אנחנו סיכמנו שמשלחות התיאום של צה״ל וצבא רוסיה ייפגשו בהקדם ושהנשיא פוטין ואני ניפגש בהמשך. המשלחות של שני הצבאות שלנו ייפגשו בהקדם, אני מקווה בימים הקרובים, כנראה במוסקבה ולאחר מכן אנחנו נקבע תאריך לפגישה בינינו. זה בהמשך כמובן לשיחה שקיימנו בפריז שהייתה מאוד חשובה כדי להבטיח את המשך התיאום המוסדר שנמשך עכשיו כבר כמה שנים בין צבא רוסיה וצה״ל. אמרתי לנשיא פוטין שאנחנו ממשיכים במדיניות שלנו: לא נאפשר לאיראן להתבסס צבאית בסוריה, נמשיך לפעול נגד הנשק המדויק בלבנון ונשלים את סיכול איום המנהרות.

הבוקר לפני הישיבה חיפשתי את ראש עיריית חיפה עינת קליש כדי לבקש ממנה לבטל את המינוי של סגן ראש עיר שתומך בחזבאללה ובחמאס, שמצהירים שבכוונתם להשמיד את מדינת ישראל. אני מקווה שהיא תיענה, אני שמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בו. זה דבר שאינו מתקבל על הדעת וכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת, הוא גם לא יתקיים, אני משוכנע בזה."

ב.    הממשלה דנה בעניין מינוי ועדה ציבורית לבחינת נושא המעצרים לצורכי חקירה, והחליטה כדלקמן:

להקים ועדה שתבחן בראייה כוללת את מדיניות הטיפול במעצרים לצורכי חקירה, החל בשלב ביצוע המעצר, קליטת העצור, השמתו במתקן המעצר, הבאתו לפני שופט להארכת מעצרו ועד לשחרורו בתנאים או ללא תנאים, הכול בהתחשב בעילות המעצר ובזכויות העצורים ובשים לב לתכליות העומדות בבסיס חוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), התשנ"ו-1996.
בראשות הוועדה תעמוד השופטת (בדימוס) שלומית דותן וייקחו בה חלק נציגים בכירים ממשרד המשפטים, משטרת ישראל, הסנגוריה הציבורית, מהאקדמיה ומהמגזר הפרטי.

הוועדה תגיש המלצותיה לממשלה בתוך חצי שנה.

ג.    במסגרת שבוע חיזוק הקשר עם יהדות התפוצות, סקר שר התפוצות, נפתלי בנט, על הפעולות הנעשות לחיזוק היחסים של מדינת ישראל עם התפוצות באמצעות: פרויקטים לחשיפת צעירים יהודים למדינת ישראל ("תגלית", "מסע"); חיזוק הזהות היהודית וקשר למדינת ישראל בקמפוסים בהם לומדים צעירים יהודים; פעילות לחינוך יהודי בבתי ספר יהודיים בתפוצות; שליחת משלחות של ישראלים העוסקים בעיצוב דעת קהל לקהילות יהודיות בתפוצות; קיום מצעד יהודי עולמי בירושלים בשיתוף ישראלים ויהודים מהתפוצות.

במהלך הסקירה הוצגו נתונים המראים כי כ-43% מיהודי העולם חיים בישראל, 40% בארצות הברית וכ-17% ביתר המדינות.

בתום הסקירה, הנחה ראש הממשלה לכנס את ועדת השרים לענייני עלייה וקליטה בראשותו על מנת לקדם תוכנית לעידוד עליית יהודים מצרפת.
בנוסף תבחן הוועדה דרכים לשמירת הקשר עם היהודים בתפוצות, בדגש על אלה שאינם מעורבים במסגרות הרשמיות, וזאת באמצעים דיגיטליים ורשתות חברתיות.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות