הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 10 בפברואר 2019

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 10 בפברואר 2019

א.    בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"ביום חמישי נרצחה באכזריות נוראה אורי אנסבכר ז"ל. אני מבקש לשבח את כוחות הביטחון – הם פעלו במהירות מופתית, בתוך שעות ספורות הם איתרו ולכדו את הרוצח. במוקדם או במאוחר, במקרה הזה במוקדם, ידה הארוכה של ישראל מגיעה לכל מי שפוגע בנו ואנחנו באים עימם חשבון.

בשמי, בשם חברי הממשלה ובשם עם ישראל כולו, אני מבקש להביע את תנחומינו הכנים שיוצאים מעומק הלב למשפחת אנסבכר ביגונם הכבד.

עד סוף השבוע תושלם עבודת המטה שדרושה למימוש חוק קיזוז משכורות מחבלים. ביום ראשון הבא אני אכנס את הקבינט ואנחנו נעביר את ההחלטה הדרושה לקיזוז הכספים. הכספים יקוזזו, שאיש לא יטיל בכך ספק, ובתחילת השבוע הבא.

השבוע אני אצא לוועידת השלום והביטחון שמתקיימת בוורשה. אני אפגש שם עם סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס, עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו ועם מנהיגים נוספים. הנושא הראשון שעומד על הפרק הוא איראן – כיצד להמשיך למנוע את הניסיונות שלה להתבסס בסוריה, כיצד למנוע את התוקפנות שלה באזור ומעל הכול – כיצד למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני.

אני עודכנתי לפני זמן קצר על התאונה הקשה שהתקיימה בכביש 443. אני מחזק את כוחות הביטחון, החילוץ וההצלה שעוסקים כעת בחילוץ ובטיפול בנפגעים. כולנו מתפללים לשלום הנפגעים."

ב.    הממשלה שמעה סקירה מאת ממלא מקום המנהל הכללי של משרד ראש הממשלה, מר יואב הורוביץ וסמנכ"ל ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה, מר אורן כהן, על תוכניות העבודה של משרדי הממשלה המוכיחות כי הצבת היעדים בפני משרדי הממשלה הביאה להישגים משמעותיים.

תכניות העבודה של משרדי הממשלה מדגישות את שיפור השירות לאזרח, הפחתת הנטל הרגולטורי ועידוד מעבר להליכים דיגיטליים

ג.    שר הכלכלה והתעשייה סקר בפני הממשלה את פעולות משרדו לקידומן של נשים ושילובן בהובלת יזמות, תעשייה ועסקים בדרגים בכירים באמצעות מתן תמריצים כספיים המעודדים שילובן של נשים בעמדות בכירות בתעשייה, בהייטק, בעסקים ובייצוא.

בתחום החדשנות ציין שר הכלכלה והתעשייה את פעולות משרדו לקידומן של השקעות זרות בתעשיות ההייטק ובתחומים שלמדינת ישראל יש יתרון תחרותי.

השר ציין כי בישראל פעולות מעל  ל- 300 חברות רב-לאומיות בתחום הסייבר, בריאות דיגיטלית, תחבורה חכמה ופיינטק, המהוות מקור צמיחה משמעותי למשק וכי קיים עדיין מחסור בכוח אדם איכותי בתחום הטכנולוגי.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (לדירוג הכתבה)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

rightama

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות