הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 3 במרץ 2019

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 3 במרץ 2019

א.    בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"ראשית, אני שמח לראות את הנוכחות של השרים שהשתפרה פלאים, זה דבר חשוב כי אנחנו מוסיפים להנהיג את מדינת ישראל בדרך חשובה ובדרך מוצלחת.

אבל לפני כן אני חייב להגיד בשמי ובשם כל שרי הממשלה שאנחנו משתתפים בצערו של חברנו ישראל כ"ץ, על פטירתה של אימו מלכה כ"ץ ז"ל. אני הכרתי אותה, היא אישה מרשימה ביותר. היא עברה את תלאות השואה, מלכה כ"ץ עברה שבעה מחנות השמדה, עלתה לארץ ישראל, הקימה בית ומשפחה לתפארת, משפחה שספוגה באהבת הארץ ובאהבת העם וגם נטועה עמוק במורשת שלנו. אישה מיוחדת במינה, וכולנו משתתפים ביגונה של משפחת כ״ץ.

בשבוע שעבר נפגשתי עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין במוסקבה. כפי שהבטחתי, מוקד הדיונים בינינו היה הנושא האיראני. אני הבהרתי בצורה חד משמעית שישראל לא תאפשר את ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה, והבהרתי חד משמעית שאנחנו נמשיך לפעול צבאית נגדה. אנחנו סיכמנו על המשך מנגנון התיאום הביטחוני בין צבא רוסיה וצה״ל, והנשיא פוטין ואני הסכמנו גם על יעד משותף – הוצאת הכוחות הזרים מסוריה, שהגיעו לסוריה לאחר פרוץ מלחמת האזרחים. אנחנו סיכמנו להקים צוות משותף שיפעל לקדם את המטרה הזאת, יחד עם גורמים אחרים. הזמנתי את הנשיא פוטין להיות אורח הכבוד בטקס חנוכת האנדרטה לזכר הנופלים שנפלו במצור על לנינגרד, והוא נענה להזמנתי מייד.

אני חושב שזה לא דבר של מה בכך שיש לנו קשרים כל כך עוצמתיים וכל כך קרובים וכל כך טובים עם מנהיגי המעצמות בעולם. הקשרים האלה משרתים את ביטחון ישראל.

בשבוע שעבר קרה עוד דבר חשוב מאוד מבחינה מדינית וביטחונית, וזו ההחלטה של בריטניה להוציא את חזבאללה אל מחוץ לחוק, להגדיר אותו כארגון טרור, את כל חלקי חזבאללה. זו החלטה חשובה משום שחזבאללה הוא מחולל טרור בפני עצמו והוא גם זרוע טרור מרכזית של איראן. אני קורא למדינות אחרות באירופה, קודם כול באירופה אבל גם בעולם, להצטרף למהלך החשוב הזה של בריטניה.

בימים האחרונים קרתה עוד תקרית מזעזעת, אנטישמית, שוב בשטרסבורג – השחיתו אנדרטה בבית כנסת שהוצת בשואה על ידי הנאצים. אני מגנה בתוקף כל גילוי של אנטישמיות, ואני קורא לכל מנהיגי המדינות הנאורות להצטרף בהוקעתה בצורה שיטתית ורצופה. הדרך הראשונה להילחם באנטישמיות זה להוקיע אותה, לגנות אותה, חד משמעית. אני גם מברך על כך שמדינות רבות מצטרפות להגדרת האנטישמיות שכוללת גם את הגדרת האנטי-ציונות, כי אנטי-ציונות זה הביטוי האחרון והמעודכן ביותר של האנטישמיות."

ב.    במסגרת ציון יום השמיעה הבין-לאומי שמעה הממשלה סקירה מנציגי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ומשרד הבריאות על השירותים הניתנים לכבדי שמיעה בישראל במסגרת סל הבריאות, לרבות מימון מערכות שמיעה ושתלי שבלול. בסקירה הוצג גם האופן שבו מסייעים לכבדי השמיעה בשילובם בקהילה, וניתן דיווח על הסיוע והליווי הניתן לאוכלוסיית בעלי המוגבלות במדינת ישראל והיקפי התקציב המוקצים לנושא.

ג.    הממשלה אישרה מתן צו חסינויות וזכויות יתר לנציגי סבא"א ונציגים נוספים ממדינות מזרח אסיה שישהו בישראל במסגרת קורס הכשרה אזורי למניעת תאונות ברדיותרפיה של הסוכנות הבין-לאומית לאנרגיה אטומית שיתקיים במרכז הרפואי שיבא, תל השומר, במהלך חודש זה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

rightama

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

Funzing-P

תגובות אחרונות