הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 14 באפריל 2019

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 14 באפריל 2019

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"בראשית דבריי אני רוצה להתייחס ל"בראשית" – בסוף השבוע מדינת ישראל עשתה היסטוריה: היא הייתה אחת משבע המדינות שהגיעה לחוג מסביב לירח ואחת מארבע המדינות שנחתה על הירח, אבל נחתנו לא בצורה המיטבית, אז אני חושב קודם כול שזה הישג כביר לתשלובת הזאת של SpaceIL ושל התעשייה האווירית ומדינת ישראל שתמכה בזה. אנחנו עכשיו מתכוונים לשגר את "בראשית 2″. אני רוצה שתדעו שמדינת ישראל שהשתתפה בשיגור החללית הראשונה, תשתתף גם בשיגור החללית השנייה, אני מקווה שהפעם בהצלחה, ובמקרה זה נהיה באמת המדינה הרביעית שנחתה בהצלחה על הירח. זה מוכיח קודם כול את היכולות שלנו, את השאיפות שלנו, את העובדה שאנחנו לא מתרשמים מכישלונות, כי ההבדל בין המנצחים ללוזרים הוא שאנחנו לא מוותרים. אנחנו הולכים עוד הפעם ועוד הפעם ועוד הפעם, עד שנצליח. אני מעריך שיש לנו סיכוי טוב להצליח, גם בפעם השנייה. ממה ששמעתי, מהתקלות שראיתי שם, נראה לי שאנשים יבחנו את הבעיה ומסוגלים גם להתמודד איתה.

בפתח הישיבה הזו, אני מבקש לברך את חברי הממשלה על ארבע שנים מלאות עשייה ורבות הישגים, הישגים רבים מאוד. אני חושב שהדבר בא לידי ביטוי בהחלטה של הציבור לחדש לנו את המנדט כתוצאה מעשייה עצומה בכל התחומים שמיוצגים סביב השולחן הזה. זו פעולה מאוד מאוד ברורה ומוצלחת של שרי הממשלה. אנחנו נמשיך לעשות זאת גם בממשלה הבאה, ובעזרת השם נעשה וגם נצליח.

בסוף השבוע הייתה התפתחות מאוד חשובה למדינת ישראל, לדעתי לקהילה הבין-לאומית: בית הדין בהאג דחה את דרישת התובעת של בית הדין הבין-לאומי לחקור את חיילי ארצות הברית. הדבר הזה הוא בעצם בלם דבר שהופך על פניו את המטרה המקורית של הקמת בית הדין הבין-לאומי. הוא הוקם בעיקר אחרי עוולות הפוגרומים ורצח העם ובעיות אחרות שהתעוררו במהלך השנים כדי לטפל במדינות ובאזורים שאין בהם מערכת משפט אמיתית. עכשיו, מה שעושים כאן, שנטפלים לארצות הברית ולישראל, לדמוקרטיות, שאגב הן לא חברות בבית הדין הבין-לאומי, אבל ללא ספק יש להן את מערכות המשפט הטובות ביותר בעולם, שהן אגב מאוד לא שגרתיות משום שיש מעט מאוד כאלה, לבוא ולהעמיד את החיילים של ארצות הברית או את החיילים של ישראל או את מדינת ישראל או את המדינה שקוראים לה ארצות הברית, להעמיד אותה למשפט זה אבסורד, זה היפוך של כל המטרה המקורית של בית הדין הבין-לאומי. לכן, מה שיש כאן זה תיקון של עוולה, ואני חושב שזה מעשה שיש לו השפעות מרחיקות לכת לגבי התנהלות המערכת הבין-לאומית ביחס למדינת ישראל.

אני מברך את ארצות הברית, אני מברך את הנשיא טראמפ וממשל טראמפ על עמידתם האיתנה לצד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל. כמו גם בפעמים קודמות, אני חושב שהוכח שלישראל אין ידידה טובה יותר מארצות הברית, ואנחנו מאוד מאוד מעריכים את התמיכה הזאת גם בתחום הזה.

כשהייתי בן עשר הייתי לא רחוק מכאן, מאוד קרוב לכאן, כמה מאות מטרים, ראיתי כאן תערוכה. זו הייתה תערוכה ביום העצמאות לדעתי. היה אוהל גדול ומתחת לאוהל הביאו תותח. הסתכלתי על התותח. אחר כך ראיתי נגמ"ש, אחר כך ראיתי חיילים, ראיתי טנק. הדבר, אני זוכר, שעשה עליי רושם כביר, שפתאום יש לנו צבא. אני לא הבנתי את זה עד שלא ראיתי את זה בצורה ישירה. ובכן, אנחנו נחליט היום על פתיחת תערוכת "צה"ל שלנו" בירושלים, והתערוכה תציג לציבור את תרומתו הכבירה של צה"ל למדינת ישראל ולביטחונה. אנחנו חולקים כבוד לצה"ל ואין מקום טוב יותר לעשות זאת מאשר בבירתנו ירושלים. אני אזמין את אזרחי ישראל לבוא להשתתף בתערוכה הזאת ואת ילדי ישראל להתרשם, כפי שהתרשמתי אני לפני כמה שנים.

בכל אופן, זו הזדמנות לאחל לכולכם ולעם ישראל כולו: חג פסח כשר ושמח ולהרים כוסית. יש הרבה מה לחגוג."

ב. הממשלה החליטה על פתיחת תערוכת "צה"ל שלנו" בירושלים.

במסגרת ציון חגיגות שנות ה-70 למדינת ישראל, הפיקו צה"ל ומשרד הביטחון, בהשקעה עתירת משאבים, ובשיתוף התעשיות הצבאיות, את תערוכת "צה"ל שלנו". התערוכה הוצגה בחול המועד סוכות 2018, בהיכל הטוטו בחולון וביקרו בה כ- 100,000 איש. התערוכה שיקפה את תרומת צה"ל להתפתחות המדינה וביטחונה, באמצעות הצגת התפתחות אמצעי הלחימה השונים, מורשת קרב, ערכי צה"ל וכו’. התערוכה הוצגה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים כדי לחבר את הדור הצעיר לתוכן ההיסטורי החשוב והמגוון.

בעקבות הצלחת התערוכה הוחלט כי יש לפתוח אותה מחדש, בירושלים בירת ישראל. צפי הפתיחה ביום 1.6.2019, בסמוך לסיום שנת ה-70 למדינה וליום העצמאות, כאשר היא מיועדת להיסגר בתום חול המועד סוכות (21.10.2019).

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-F1

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות