נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, משבח את אנשי יחידת הפיקוח "עוז" ומבטיח להפסיק הנוהל להעברת המסתננים למרכז

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, משבח את אנשי יחידת הפיקוח "עוז" ומבטיח להפסיק הנוהל להעברת המסתננים למרכז

כך אמר הבוקר ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה:

"הלילה  ייצא המטוס הראשון של מסתננים בלתי חוקיים בחזרה לדרום סודן, ובשבוע הבא ייצא מטוס נוסף.  הממשלה מתחילה היום בעצם בהשבת מסתנני העבודה הבלתי חוקיים לארצות מוצאם.  אנחנו נעשה זאת בצורה מסודרת, תוך שמירה על כבודם.
אנחנו מטפלים בבעיית המסתננים באמצעות בלימת הכניסה על ידי הקמת הגדר; זירוז ההוצאה לארצות המוצא, ובמקרים מסוימים למדינות צד שלישי, ושלילת התמריץ להגירה.  זה כולל שורה של צעדים.
בחודשים הקרובים אנחנו נשלים את הקמת הגדר בדרום, צעד מרכזי שעליו החליטה הממשלה, והוא הולך ומושלם בימים אלה.
בנוסף, אנחנו הפסקנו את הנוהל הפסול של העברת מסתננים מהגבול לתל-אביב או לכל מקום אחר בארץ, וכבר מהשבוע שעבר, כל מסתנן שחוצה את הגבול נכנס  מיד למעצר, וזה בהתאם לחוק החדש שהעברנו,  שמאפשר לעצור את המסתננים.
כמו כן, אנחנו בונים מתקני שהייה שיוכלו לאכלס עשרות אלפי מסתננים עד להוצאתם מהארץ.
בשבוע שעבר אישרה הכנסת חוק חדש  שמחמיר את הקנסות על מעסיקי מסתננים. המסתננים באים הנה כדי לעבוד, ואם לא תהיה להם כאן עבודה, לא תהיה להם סיבה לבוא, אבל בכל מקרה,  אנחנו נבלום את כניסתם ונחיש את הוצאתם.
בהזדמנות הזאת אני  מבקש לשבח את אנשי יחידת הפיקוח "עוז", הם עושים עבודה חשובה בתנאים לא פשוטים, אני מבקש מהם ואני גם בטוח שכך ינהגו – להמשיך לנהוג באנושיות במסתננים שהם עוצרים. אני אבקש את זה גם בהתבטאויות ובצעדים של אנשי הציבור. 
כשהייתי ילד קטן הייתי הולך כל שבת לביתו של פרופסור קלאוזנר, שבחזית הבית היה  דקל יוצא מן הכלל, ועל הבית הייתה קשת  שעליה  היו כתובות שתי מילים: "יהדות" ו"אנושיות" – יש לנו מסורת יהודית להתייחס בצורה אנושית אל הגר. גם כשאנחנו צריכים להוציא אותו מקרבנו בגלל הרצון של מדינות לשלוט בגבולותיהן, אנחנו נעשה את זה בצורה אנושית ונתבטא גם בצורה  מאופקת ואנושית."

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (2)

  1. יהודית 17/06/2012 להגיב
    את הגרוש המציאה התקשורת למען הרייטינג של עצמה ולא למען עם ישראל בארץ ישראל. עם מאוחד עם ראייה רחבה מבין שהמהגרים חוזרים הביתה בצורה הכי אנושית. תודות לרגישותך הרבה אדוני ראש הממשלה . יישר כוח.
  2. ליאורה 22/06/2012 להגיב
    ביבי לא רוצים הבטחות רוצים מעשים ! ובזריזות

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות