סיקור ארוע המחאה "לילה שחור" בשכונת שפירא מהערב 28/6 – ווידאו ותמונות

סיקור ארוע המחאה "לילה שחור" בשכונת שפירא מהערב 28/6 – ווידאו ותמונות

פעילי שכונת שפירא עמדו בהבטחתם וארגנו הערב בשכונה ארוע מחאה קהילתי תחת הכותרת "לילה שחור" בשכונת שפירא. עשרות מתושבי השכונה הגיעו הערב לגינת דה-מודינה להשתתף בארוע המחאה אותו הפיקו ויזמו בהתנדבות פעילי השכונה. במקום נתלו מאות בלונים שחורים, הוקמו לוחות מודעות מאולתרים, ונפרסו כסאות ושולחנות אוכל ושתיה. קבוצת התאטרון של שכונת שפירא הציגה בפני התושבים קטע מההצגה החדשה אותה העלו השבוע במרכז הקהילתי של השכונה.

מסיור במקום ניתן להגיד שאפו למארגנים על היוזמה, הארגון וביצוע.

להלן הודעת המארגנים כפי שהופצה היום בכלי התקשורת:

בעקבות זימון לתחנת המשטרה לוינסקי אתמול אחה"צ, הוחלט לבטל את כל ההופעות המתוכננות ל"לילה שחור" בשכונת שפירא ולקיים פיקניק קהילתי. מוזמנים לבוא עם גיטרות וכלים אקוסטיים!
פירוט:
לאחר שמאז יום ראשון פעילי שכונת שפירא מנסים להוציא לאירוע "לילה שחור" אישור משטרתי, קיבלו אתמול אחר הצהריים כמה מפעילי השכונה הזמנה למשטרת לווינסקי. לאחר דין ודברים על אופי האירוע (הפגנה המחייבת רישיון משטרתי או אירוע המחייב סדרת אישורים מהעירייה), הובהר לחברים שלנו שאם ננסה לקיים את האירוע ללא אישורים יוגש נגדם כתב אישום. בעקבות התייעצויות שקיימנו בינינו החלטנו שהמצב בשכונה מתוח מספיק גם בלי עימותים, החרמות ציוד ומעצרים, ושאנחנו לא מוכנים לקחת אחריות למה שעלול להתגלגל בעקבות התנגשות עם המשטרה.
לפיכך ביטלנו את ההופעות ואת מערכת ההגברה, אבל החלטנו לקיים פיקניק קהילתי ומעגלי מוזיקה אקוסטית. כל מי שתכנן לבוא מוזמן עדיין להגיע עם מחצלות, סלסלות פיקניק, גיטרות ודרבוקות, לשיר, לשוחח, לרבוץ על הדשא ולהביע הזדהות עם שכונות הדרום.
במקביל החלטנו להעניק לעירייה הזדמנות שנייה. אנו דוחים את האירוע המתוכנן בשבועיים ומצפים שהעירייה תספק לנו את האישורים הנדרשים ותוכיח שגם לדרום תל אביב מותר לחגוג.

קטע של קבוצת התאטרון הקהילתית:

קטע UNPLAGED של להקת אבטיפוס שהגיעה להשתתף בארוע:

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 3.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (2)

  1. קהלני דרור 29/06/2012 להגיב
    דמוקרטיה .....זה חופש להפגנה..... והיום מפחיד להפגין משטרה אלימה וחסרת סבלנות
  2. סמדר בן אברהם 29/06/2012 להגיב
    רק אלימה מה לגבי שקרנים ? ברחוב מטלון התקיים אירוע עם חסימת כבישים הייתי שם ואפילו ניידת אחת לא הייתה נוכחת במקום והסיבה שלא הסכימו שנקיים את האירוע היה מפאת הפחד ששששששששששש האנרכיסטים לדיבריהם יעשו בלאגןןןןןןןן ומה שמעניין שאותם החברה שהיו בשפירא היו במטלון שם זה בסדר?ויום לפני כבר לא ממש מאוחר להוציא רשיון וגם לא רישיון אירוע מעניין סתםםםםםםםםםם המשטרה הזאת

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות