יו”ר הכנסת ריבלין ספד לשמיר: ”מנהיג גדול שהיה ביסודו איש העם” – להלן סידורי ההלוויה הממלכתית שתצא מרחבת הכנסת

יו”ר הכנסת ריבלין ספד לשמיר: ”מנהיג גדול שהיה ביסודו איש העם” – להלן סידורי ההלוויה הממלכתית שתצא מרחבת הכנסת

יו”ר הכנסת ראובן ריבלין הודיע הערב (ש`) כי ההלוויה הממלכתית ליצחק שמיר ז”ל תחל ברחבת הכנסת ביום שני הקרוב, וכי הציבור יוכל לעבור על פני ארונו. לאחר מכן, ייצא מסע ההלוויה לחלקת גדולי האומה בהר הרצל. פרטים מלאים יימסרו בהמשך.

ריבלין ספד לשמיר ואמר: ”איבדנו מנהיג גדול שהיה ביסודו איש העם. פגשתי את יצחק שמיר בתחנות רבות בחייו: כלוחם ומפקד בלח”י,כראש תנועת החירות, כיושב ראש הכנסת וכראש הממשלה. אך מי שבאמת רוצה להבין את אישיותו של שמיר, את עמדתו העיקשת על עקרונותיו, ואת סירובו להתפתות לכל מהלך מדיני שעשוי להחליש את ישראל, צריך היה לשמוע אותו נואם ביום השואה”.

ריבלין הוסיף: ”שמיר היה סמל לתקומה מאפר השואה אל עוצמת הקוממיות. מתוך החיבור הזה נוצקה אישיותו, כאיש מפוכח וריאליסט, כאידאולוג צרוף שעומד בלחצים קשים מבית ומחוץ, כאיש שנאבק על כך שלא יקרה מצב שלעם ישראל לא יהיו אדמה ומדינה משלו. כאשר שעמדת לצדו חשת תמיד שיש מנהיג ומוביל, שמסוגל לקבל הכרעות ללא היסוס”.

בתוך כך, ראש הממשלה מביע צער עמוק על פטירתו של ראש ממשלת ישראל השביעי, יצחק שמיר.

עם היוודע דבר פטירתו הביע ראש הממשלה בנימין נתניהו צער עמוק על פטירתו: "יצחק שמיר שייך לדור הנפילים שהקימו את מדינת ישראל ונלחמו על חירותו של העם היהודי בארצו.

שמיר הוביל את מדינת ישראל תוך נאמנות עמוקה לעם ולארץ. שמיר שאיבד את משפחתו בשואה, נלחם בלח"י, ופעל כראש ממשלת ישראל לביצור ביטחונה של מדינת ישראל והבטחת עתידה, כשלנגד עיניו ניצבים אזרחי המדינה.

שמיר היה מופת לנאמנות לארץ ישראל ולערכי הנצח של העם היהודי".

שר החינוך גדעון סער: יצחק שמיר היה מגדולי המאמינים והלוחמים למען הקמת המדינה

שר החינוך, גדעון סער: "יצחק שמיר היה מגדולי המאמינים והלוחמים למען הקמת המדינה (כמפקד בלח"י) ולמען ביטחונה ועתידה (כמדינאי). אדם בעל אישיות מפלדה וכוחות נפש אדירים.

ציוני מובהק. כראש ממשלה ייזכר כבעל זכויות היסטוריות במפעל האדיר של הבאת קליטת העלייה הגדולה ממדינות חבר העמים וגם מאתיופיה.

מנהיג אמיתי שפעל על פי טובת המדינה וידע בחייו להיאבק על אמונותיו גם נגד הזרם. מופת לעמידה איתנה על זכויותיו של עם ישראל בארץ ישראל".

סידורי ההלוויה של ראש הממשלה השביעי, יצחק שמיר

בפתח ישיבת הממשלה פרט השר מיסז’ניקוב, שעומד בראש הוועדה לטקסים וסמלים, את סידורי ההלוויה של ראש הממשלה השביעי, יצחק שמיר, אשר תתקיים ביום שני, 2 ביולי 2012.

בשעה 10:00 יוצב ארונו של שמיר במשכן הכנסת, והציבור יוכל לחלוק לו כבוד עד לשעה 16:00.

בשעה 18:00 יחל טקס ההלוויה הממלכתי בהר הרצל.

יישאו דברים: נציגי המשפחה, נשיא המדינה, ראש הממשלה ויו"ר הכנסת.

הציבור הרחב יוכל להשתתף בטקס ההלוויה.

קישור לעמודו של שמיר ז"ל באתר הכנסת: http://www.knesset.gov.il/mk/heb/mk.asp?mk_individual_id_t=175

תמונה מאתר הכנסת.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (לדירוג הכתבה)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות