תושבי הנגב לא רוצים את המסתננים בקרבתם…

תושבי הנגב לא רוצים את המסתננים בקרבתם…

ההודעה שפורסמה היום ע"י דוברת מועצת רמת הנגב.

מחר, יום ב’ 2/7, הפגנה בצומת קציעות:

תושבי רמת הנגב אומרים לא להקמת עיר האוהלים לשיכון מסתננים מהגרי עבודה בתנאים בלתי אנושיים
מחר, יום ב’ (2 ביולי), בשעה 9:00 תתקיים בצומת קציעות הפגנה כנגד כוונת הממשלה להקים עיר אוהלים ברמת הנגב, בה ישוכנו אלפי מסתננים ומהגרי עבודה בתנאים בלתי אנושיים.
תחילת התאספות 8:45 בצומת קציעות (על כביש 211 לכיוון ניצנה)

מארגני ההפגנה, תושבי רמת הנגב , תושבי פיתחת ניצנה , פורום צעירים רמת הנגב ונציגי ארגוני סביבה קוראים לראש הממשלה: עצור מיידית את הקמת עיר האוהלים! הקמת העיר היא זלזול בחיי אדם, בערכי הטבע והסביבה ותהווה נזק ברמה מקומית, לאומית ובינלאומית!
ראש מועצת רמת הנגב, שמוליק ריפמן, פנה לשרי הממשלה, לחברי הכנסת ולמקבלי החלטות נוספים, על מנת למנוע את הקמת עיר האוהלים- אולם לשווא. "אי אפשר להקים עיר כזו ללא חיבור לחשמל, מים, ביוב ותשתיות מתאימות. אי אפשר לשכן אלפי אנשים בחום של למעלה מ-40 מעלות בקיץ ובקור מקפיא בחורף. אנחנו קוראים לממשלה לעצור את האיוולת לפני שיקרה אסון", אומר ריפמן.

לפרטים: אדוה לויד , דוברת המועצה – 050-5363513 , 08-6564169 , adva@rng.org.il

ד.נ. חלוצה 85515  |  טל: 08-6564111  |  פקס: 08-6564100

 www.rng.org.il  |  http://www.facebook.com/ramatnegev

מעט מידע לגבי מועצה אזורית שער הנגב (ויקיפדיה) :

מועצה אזורית רמת הנגב היא המועצה הגדולה ביותר בארץ, שטחה משתרע על 4.3 מיליון דונם, שהוא למעלה מ- 22% משטח מדינת ישראל. אוכלוסיית המועצה כוללת 5000 תושבים המתגוררים ב-20 ישובים מוכרים, ביניהם קיבוצים, מושבים, ישובים קהילתיים, מוסדות לימוד וטיפול, ומחנות צבא. בנוסף נמצאים בשטח המועצה האזורית 23 חוות בודדים. אזור רמת הנגב מצטיין בנקודות משיכה לתיירים: הערים העתיקות עבדת, שבטה, ניצנה וחלוצה, המכתשים, הנוף המדברי וההררי, דרכים ושבילים אשר הוכנו במיוחד למטיילים וכן 23 התיישבויות בודדים אגרו-תיירותיות שקמו בתחומה של המועצה. כל אלה נותנים יתרון גדול לאזור מבחינה תיירותית.
לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) נכון לדצמבר 2010, יש במועצה אזורית רמת נגב 4,900 תושבים. האוכלוסייה גדלה בקצב גידול שנתי של ‎2.1%‏.
לפי נתוני הלמ"ס נכון לדצמבר 2009, המועצה האזורית מדורגת 6 מתוך 10, בדירוג החברתי-כלכלי. אחוז הזכאים לתעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב בשנת ה’תשס"ט (2008-2009) היה 50.0%. השכר החודשי הממוצע של שכיר במשך שנת 2009 היה 6,681 ש"ח (ממוצע ארצי: 7,070 ש"ח).
ראש המועצה משנת 1991 הוא שמואל ריפמן.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (לדירוג הכתבה)
הוסף תגובה

תגובות (7)

 1. Eric 01/07/2012 להגיב
  עדיף שיציפו את מרכז הארץ ואת דרום ת"א... כל אחד דואג לתחת שלו !
 2. קהלני דרור 01/07/2012 להגיב
  אם בעיר אוהלים לא רוצים את המסתננים ..... אז מה צריך לזרוק אותם בשכונות שלנו ....... הממשלה חייבת לאסוף את המסתננים לעיר אוהלים עד אשר ימצא פתרון . ממשלה יקרה זה שזרקתם את המסתננים בשכונות שלנו זה התעללת באזרחים. דרום תל אביב עיר למסתננים מוסלמים .
 3. דן 01/07/2012 להגיב
  חצופים. איפה הסולידריות והצדק החברתי עם תושבי השכונות והשכבות החלשות? לא אמרו לשים אותם בתוך היישובים בתוך השכונות אלה רק בשטחי הנגב !!! מה עם חיילים שישנים בטירונות חצי שנה באוהלים ? החיילים צה"ל כן יכולים והמסתננים לא ?
 4. Eric 01/07/2012 להגיב
  כל האפקטיביות של המהלך של עיר מסתננים תהיה על מנת למנוע ממסתננים אחרים להגיע לארץ ולהציף את מרכזי הערים. המהלך לא רק יקל במעט על תושבי דרום ת"א אלא גם יהווה הרתעה כנגד המסתננים שבדרך. צר לי שנקודת מבט צרה ואנוכית של ראש מועצת רמת נגב תגרום לכולנו אסון בקנה מידה לאומי שכבר מתהווה בדרום ת"א.
 5. יוקו 02/07/2012 להגיב
  לידיעת כולם - מר שמוליק וחבריו הקימו תוכנית בבית ספר בניצנה ל"פליטים קטינים", קרי, מסתננים קטינים שהגיעו ללא ליווי מבוגרים. לטענתם יש להם 41 חניכים. הבעיה "קטנה" שהם ביקשו בזמנו תקציב ממשרד החינוך לתוכנית ואני די בטוחה שהם קיבלו משהו, לפחות מימון התקנים להפעלת העניין. הם גם ידעו להסביר יפה כמה זה הומני וגם מוסיף אפשרויות תעסוקה לתושבי המקום. (נו, מה?) רק בעיה אחת קטנה - למעט העניין של המשך עידוד הגעתם ארצה ומימון מכספי הציבור של עבריינים (שיכול להיות שחלקם בכלל מתחזים לקטינים) - ספק רב לי שהם ייקלטו אחר כך ביישוב. יש לי הרגשה שאחרי טכס סיום מוזהר ונוצץ החברה' ייזרקו "להיקלט" באילת/אשדוד/דרום תל אביב או כל מקום אחר, שהרי "בניצנה אין מקום". יכול להיות שאני מתעסק בתאוריות קונספירציה, אבל יש לי הרגשה שבכלל ההחלטה ב-2007 לזרוק את החברה' עם הואצ'רים לערי מדינת ישראל במקום להפנות אותם למתקן אחד מסודר לפי המקובל במקרים כאלו היא איכשהו קשורה למועצת רמת הנגב והעומד בראשה. ושימו לב לחלק של המשתתפים בהפגנה - ארגוני הסביבה חסרי שם. המאפיה הירוקה שתקעה לא מעט פרוייקטי בנייה לאורך שנים בטיעונים "ירוקים" למיניהם. האחרון שבהם הינו שינוי תווי גדר גבול מצרים. מעניין כמה זה עלה לנו וגם מי מממן את הארגונים "הביישנים" הללו ש"שוכחים" למסור את שמם.
 6. סמדר בן אברהם 02/07/2012 להגיב
  טוב לדעתי יפי הנפש גילו את הפרצוף האמיתי שלהם מיסכניםםםםםםםם המיסתננים אבל לא בכמו שלא היתחשבו בדעתם בית סיפרם אצלנו זה בסדר אצלהםםםםם חס וחלילה
 7. סמדר בן אברהם 02/07/2012 להגיב
  בואו ניראה אם הממשלה תעמוד מאחורי ההחלטות שלה

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-W

תגובות אחרונות