אושר סופית – החמרת האכיפה כלפי מעסיקי בני נוער

אושר סופית – החמרת האכיפה כלפי מעסיקי בני נוער

עם תחילת חופשת הקיץ אישרה היום מליאת הכנסת את הצעת חוק עבודת הנוער-צו למניעת עבירה, של יו"ר ועדת ביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל. החוק עבר ללא מתנגדים וצפוי לסייע לרשויות האכיפה למנוע ממעביד העסקת בני נוער בניגוד לחוק.

הצעת חוק עבודת הנוער-צו למניעת עבירה, של יו"ר ועדת ביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאלאושרה היום במליאת הכנסת ברוב של 11 תומכים וללא מתנגדים. הצעת החוק תשפר משמעותית את המצב כיום כאשר למרות שקבועות עבירות פליליות שונות בשל העבדת נער, שלא בהתאם לתנאים הקבועים באותו חוק, ולמרות שהוא מאפשר להטיל עיצומים כספיים, אין כיום לרשויות האכיפה אמצעים מתאימים למנוע מהמעביד המשך העסקתו של נער בניגוד לחוק.

על פי הצעת החוק של יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ אורי אריאל יתאפשר לפקחים למנוע העסקת נער בניגוד לחוק, כשההפרה מתקיימת, או כשההפרה צפויה, גם אם טרם התבצעה, וזאת בין אם ננקט הליך פלילי בשל ההפרה ובין אם לא ננקט.

על פי החוק שעבר ניתן יהיה לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בבקשה שיוציא צו למניעת עבירה לרבות העסקת ילד שטרם הגיע לגיל שבו ניתן להעבידו, העסקה בעבודות שעלולות לפגוע בבריאותו של הנער, עבודה בלילה ועוד.

בנוסף ניתן יהיה לבקש צו למניעת העבירה כאשר יש יסוד סביר להניח שהיא מתבצעת או עומדת להתבצע, כלומר ניתן יהיה להסתפק בראיות מינהליות על קיומה של הפרה או הפרה צפויה. כמו כן יוכל בית הדין האזורי לעבודה במסגרת הצו למניעת פעולה מפירה שייתן, לחייב במתן ערובה כספית לקיומו של הצו.

ח"כ אורי אריאל: "מדובר בחוק חשוב שייסייע וישמור רבות על בני הנוער מדי קיץ. לצערי מדי חופשת קיץ ולמרות הוראות החוק המחמירות, אנו עדים לתופעות חמורות של ניצול בני נוער על ידי מעסיקים כאשר בחלק גדול מהמקרים הדבר נעשה תוך סיכון בריאותם ושלומם. כעת המעסיקים ידעו כי כל הפרה שלהם כרוכה באיבוד כספי רב ואני בטוח שהדבר יגביר את האכיפה ובכך גם את שלומם של בני הנוער שמציפים את שוק העבודה בקיץ הקרוב"

לפרטים וקביעת ראיון עם ח"כ אריאל: אריק בן שמעון 054-2404933

קרדיט: פלאש 90

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (לדירוג הכתבה)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F1

Funzing-W

תגובות אחרונות