תושבי דרום תל אביב חוזרים לרחובות: "לא רואים שינוי בשטח"

תושבי דרום תל אביב חוזרים לרחובות: "לא רואים שינוי בשטח"

למרות הצהרות הפוליטיקאים כי יפתרו את בעיית המסתננים והחלטות הממשלה המתוקשרות, טוענים תושבי דרום תל אביב כי בשטח לא מורגש כל שינוי. ביום שלישי הקרוב מתכננים במטה להצלת שכונות דרום תל אביב הפגנה גדולה ודורשים תכנית חירום לפתרון הבעיה מהשורש. 

סדרת הפגנות שערכו תושבי דרום תל אביב לפני כחודשיים, במחאה על עשרות אלפי האפריקאים שהשתכנו בשכונות, העלתה את זעקתם על סדר היום הציבורי ואף הובילה לשורת הצהרות בנושא מפיהם של שרי הממשלה.

אולם לאחר שנים של שתיקה, לא מסתפקים תושבי השכונות המתמודדים עם התופעה מידי יום בהצהרות. "בשטח לא מרגישים שום הבדל", אומר בשיחה עם הקול היהודי אריק קצב, נציג המטה להצלת שכונות דרום תל אביב. "כל הבעיות עדין נשארו. עדין יש פה פשע, אלימות, מחלות. בפועל זה לא יורד לשטח", הוא אומר בתסכול.

ביום שלישי הקרוב מתכננים קצב וחבריו מהמטה להצלת שכונות דרום תל אביב, המאגד תחתיו את כל שכונות דרום העיר, הפגנה גדולה במטרה להציף מחדש את הבעיה. "בהפגנה אנחנו רוצים שאנשים יצאו ויגידו את דעתם. אנחנו רוצים שמדינת ישראל תוציא תוכנית חירום אופרטיבית לטיפול בבעיה. מה שצריך זה לא רק צעדי מניעה אלא טיפול שורשי, זה מה שחסר".

לדבריו, הצעדים בהם נקטה הממשלה הנם חלקיים בלבד ואין בכוחם להתמודד עם היקף התופעה. "ההחלטה ליצור פעולות לעצירת זרם המסתננים הבלתי פוסק, יעילה על מנת לעצור את הגידול. אבל המצב היום הוא שכמות המסתננים השוהים כעת בתוך השכונות היא בלתי נתפסת. במספר מקומות אוכלוסיית המסתננים כבר גדולה יותר ממספר התושבים".

קצב מביא סיפור טרי מהימים האחרונים הממחיש את המצב. "אחת הנשים בשכונה, שגרה עם הבת שלה בבניין מלא במסתננים, התעוררה באחד הבקרים לקול מהומה שיצרו מסתננים שהתקוטטו בבניין וגרמו לרעש רב. היא התקשרה למשטרה על מנת שיבואו לעשות שקט. השוטר הגיע ושאל אותה מה היא רוצה שהוא יעשה, ועוד איים עליה שאם תמשיך להתלונן, הוא יעצור אותה על הסטה לגזענות", מספר קצב בתסכול.

ההפגנה המתוכננת ליום שלישי צפויה להתחיל בשעה 20:00 בערב, ותושבי השכונות נקראו להתאסף בצומת קיבוץ גלויות-מסילת ישרים. לאחר מספר נאומים במקום צפויים המפגינים לקיים צעדה לכיוון בניין מטה משטרת מחוז תל אביב, ברחוב סלמה. ההפגנה, אגב, באישור המשטרה.

לסיום קורא קצב לכל תושבי דרום תל אביב להגיע להפגנה, ומוסיף כי כל תושבי הארץ מוזמנים להגיע ולהזדהות עם תושבי תל אביב כנגד התופעה שכבר הפכה מזמן לבעיה לאומית.

הכתבה פורסמה ע"י הכתב יהודה פרל, באתר : הקול היהודי  (22/7)

קישור לכתבה : http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=38204

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-F1

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות