די נמאס – ביבי וחולדאי הביתה ! דרום ת"א זועקת הצילו ! דורשים פינוי עכשיו ! סיקור הפגנה וצעדת המחאה של תושבי דרום ת"א (24/7)

די נמאס – ביבי וחולדאי הביתה ! דרום ת"א זועקת הצילו ! דורשים פינוי עכשיו ! סיקור הפגנה וצעדת המחאה של תושבי דרום ת"א (24/7)

מאות מתושבי שכונות דרום תל-אביב השתתפו הערב בהפגנה וצעדת מחאה שאורגנו ע"י "המטה להצלת דרום תל-אביב" ואשר התחילו בהתארגנות בדרך קיבוץ גלויות והסתיימו מול מטה משטרת מחוז ת"א.

ההפגנה החלה כמתוכנן בשעה 20:00 בצומת הרחובות "קיבוץ גלויות" ו-"מסילת ישרים" ובהמשך צעדו המפגינים מספר דקות לכיוון מטה משטרת מחוז ת"א שם ערכו עצרת מחאה קצרה.

המפגינים קראו לראש הממשלה נתניהו ולראש עיריית ת"א חולדאי לקחת אחריות על המצב הקשה בדרום העיר, להכריז על מצב חירום ולהתחיל בפינוי מיידי של המתסננים אשר מציפים את שכונותיהם. בהפגנה השתתפו משפחות רבות מכלל שכונות דרום תל אביב אשר הגיעו עם ילדיהם להשתתף וכן בני נוער רבים.

המפגינים הניפו דגלי ישראל ונשאו שלטים רבים בהם בין היתר נכתב: "רק אנחנו נציל את הבית שלנו", "רוצים פתרון כאן ועכשיו", "חולדאי אתה לא ראש העיר שלי", "מסתננים סכנה" ו-"חולדאי להזנחה".

ניכר היה שהתסכול והייאוש השתלטו על תושבי השכונות, האמונה כי הממשלה או העירייה תעשנה משהו למענם הולכת ופוחתת וכי הם נידונו מראש להפקרה.

מפגינים שהסכימו להתראיין ציינו כי לאור ההתרחשויות של החודשים האחרונים והכמות הגדולה של המסתננים, תחושת הבטחון המועטה שהיתה להם אבדה. הם אינם מרשים לילדיהם להסתובב בשעות הערב ללא ליווי, יש בהם פחד אמיתי מהידבקות במחלות ולדעתם רק פינוי מיידי של אלפי המסתננים מהשכונות עשוי למנוע את נטישת השכונות מתושביהם. תמימות דעים בקרב המפגינים הייתה לגבי תחושתם כי המדינה בגדה בהם ונטשה אותם במאבקם על הבית וכי בבוא העת בהגיע הבחירות הם לא ישכחו זאת.

רבים מהמפגינים כינו את רון חולדאי "ראש העיר של צפון תל-אביב" וקראו לו להתפטר תוך כדי שהם מוחים על כך שמאות עסקים בלתי חוקיים וללא רישיון שמופעלים על ידי מסתננים פתוחים באין מפריע 24/7 בדרום ת"א. המפגינים לא חסכו את זעמם גם מראש הממשלה נתניהו ודרשו ממנו "ללכת הביתה". לטענתם, עד כה, הממשלה בראשותו הפגינה אוזלת יד משוועת בטיפולה בבעיה.

בניגוד להפגנות קודמות, רואי לציין כי הפעם נצפו בהפגנה נציגי שכונות יד-אליהו, התקווה פלורנטין ונווה-שאנן אשר הצטרפו לראשונה באופן פומבי לתושבי קריית שלום ושפירא שעד כה הובילו את ההפגנות בקיבוץ גלויות.

כלי תקשורת רבים נכחו במקום, סיקרו את ההפגנה, צילמו את המתרחש ואף תיעדו את הדוברים בהפגנה – אך נכון לשעות אלה לא נראה כי אכן הדברים סוקרו והופצו בתקשורת הכתובה ובאתרי האינטרנט כראוי. כוחות המשטרה נפרסו באזור ההפגנה מבעוד מועד אך במרבית הזמן נותרו חסרי מעש, שיתוף הפעולה עם המשטרה בליווי הצעדה היה מושלם ולא נצפו במהלכה ארועים חריגים.

כתבות קודמות בנושא:

"אני מאשים ! מאמר מאת תושב שכונת שפירא" – חלקו של רון חולדאי במצב הקשה שאליו נקלעו שכונות דרום העיר.

"הוקם המטה להצלת דרום תל-אביב"

"סיקור שיירת הרכבים של תושבי דרום תל-אביב"

קישור לסיקור ההפגנה באתר "הקול היהודי"http://www.hakolhayehudi.co.il/?p=38486

סיקור ההפגנה בעיתון מעריב

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (7)

 1. חנה 25/07/2012 להגיב
  "ניכר היה שהתסכול והייאוש השתלטו על תושבי השכונות והאמונה כי הממשלה או העירייה יעשו משהו למענם הולכת ופוחתת" - זה משפט המפתח המתאר נאמנה את תחושות השבר הכבדות של תושבי שכונות דרום ת-א המופקרים לנפשם. המצב בו קיימת ההפרדה בין השכונות וכל שכונה נאבקת לעצמה, תורם לתחושות הייאוש ומחליש את כוחנו, על כן עלינו להתאחד ולפעול כגוף אחד, נחוש וחסר פשרות, התובע תוצאות מיידיות בשטח.
 2. יוקו 25/07/2012 להגיב
  כל הכבוד לתושבי השכונות. הישר כוח. נדהמתי לקרוא אתמול את דברי רון חולדאי על "דיור בר השגה" שאינו מיועד כלל לתושבי השכונות. "עם העם כזה צריך להחליף את העם"...
  • חנה 25/07/2012 להגיב
   קראתי מספר פעמים את דבריה של ליהי, בכתבה על "דיור בר השגה" ולבי נחמץ למקרא תגובתו של רון חולדאי - אדם מבוגר וראש עיר - לאשה צעירה בת 21 בראשית דרכה. בהבל פה ובערלות לב הוא למעשה מביע ספק ביכולותיה ומבטל את סיכוייה לדיור בר השגה בשכונה בה נולדה וגדלה. דברי רון חולדאי מעידים על קהות ואטימות והם מצערים ביותר.
 3. נבון 25/07/2012 להגיב
  מדינת ישראל נבנתה בדם יקיריה על מנת לשמש בית יהודי לעם ישראל ולא בית אפריקאי לעשרות אלפי מסתננים . יש להם את יבשת אפריקה שם ביתם שם מולדתם זה כל מה שאנו מבקשים ! זה צודק ! זה מוסרי ! זה נכון ! וזה צריך לקרות מיד ! לפנות את כולם מתוך הערים והשכונות בישראל אל עיר אוהלים ולאחר מכן שכל אחד יחזור למדינתו החוקית ! האבסורד הזה וחוסר הצדק והפגיעה בדלת העם ובשכבות החלשות צריך להפסק לאלתר.
 4. ישראל 15/10/2012 להגיב
  מחיר שכירות בדרום תל אביב נהייה יותר יקר ממרכז ת''א ושלא נדבר שאת כל העבודות הזמניות לקחו לנו
 5. דניאל 23/12/2012 להגיב
  http://www.atzuma.co.il/myaccount/?edited=1&page=1
 6. רמי 03/01/2013 להגיב
  תמשיכו לבחור בראש עיר אשכנזי, זה מה שתקבלו. אל תעשו את הטעות הזאת עוד פעם. ישנם שלוש מליון מיזרחים, (זה כוח עצום) שנישלטים כאן על ידי האשכנזים. הגיע הזמן להרים ראש ולהתאגד. אם תמשיכו להות מפוצלים , תמשיכו להיות אזרחים סוג ב'.

פרסם תגובה

Funzing-F

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-Fl

Funzing-W

תגובות אחרונות