דברי רוה"מ נתניהו ושר האוצר שטיינץ בדיון כלכלי לקראת ישיבת הממשלה הקרובה: "ניהול הכלכלה הלאומית זה כמו ניהול משק בית"

דברי רוה"מ נתניהו ושר האוצר שטיינץ בדיון כלכלי לקראת ישיבת הממשלה הקרובה: "ניהול הכלכלה הלאומית זה כמו ניהול משק בית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר ד"ר יובל שטייניץ קיימו אמש (25/7) דיון עבודה שעסק בצעדים הכלכליים שיובאו לממשלה בישיבתה הקרובה. בדיון השתתפו מנכ"ל משרד רה"מ הראל לוקר, מנכ"ל משרד האוצר דורון כהן, ר’ המועצה הלאומית לכלכלה פרופ’ יוג’ין קנדל וראש אגף התקציבים גל הרשקוביץ.

במהלך הדיון אמר ראש הממשלה נתניהו: "ניהול הכלכלה הלאומית זה כמו ניהול משק בית. אתה חייב לאזן בין הוצאות להכנסות, אתה לא יכול להוציא על הכול, אתה חייב לבחור.

בחרנו להשקיע בשנה האחרונה בעצירת המסתננים, הצלחנו במידה רבה לעצור את הגל ששטף את המדינה. החלטנו להשקיע בכבאות, כולל כבאות אווירית, במידה רבה הצלחנו, אנחנו מכבים את כל השריפות, עיניכם הרואות. אנחנו מטפלים באתגרים ביטחוניים לאור המציאות המשתנה. כל זה עולה כסף. אנחנו לא יכולים להוציא גם על זה וגם על כל שאר הדברים. לכן אנחנו נעשה התאמות ביום שני בממשלה, נחליט להתרכז בזה על חשבון דברים אחרים. לא על חשבון החינוך, לא על חשבון הרווחה, אותם אנחנו מחריגים. קודם כל מאזנים את התקציב, לא לחרוג מהתקציב, זה דבר ראשון.

הדבר השני הוא גם לשמור על המסגרת הכוללת של ההכנסות, כי בדרך הזאת אנחנו שומרים שהמשק הישראלי, בניגוד למה שקורה באירופה ובמקומות אחרים בעולם, רק נשרט מהמשבר הכלכלי העולמי. הוא עדיין לא נפגע ולא ניתן לו להיפגע. כתוצאה מזה, שיעור המועסקים במשק הישראלי הוא גדול כמעט מכל מדינה מערבית אחרת, שיעור האבטלה שלנו נמוך. אנחנו לא רוצים מאות אלפי מובטלים, אנחנו רוצים שהישראלים יעבדו ויתפרנסו וזה מה שאנחנו נעשה במדיניות אחראית כפי שזה יתבטא ביום שני הבא בממשלה".

שר האוצר יובל שטייניץ הוסיף: " אנחנו מזה שלוש שנים נאבקים במשבר הכלכלי הגלובלי בהצלחה ומצליחים לשמור על כלכלת ישראל ועל אזרחי ישראל בפני הקטסטרופה שאנחנו רואים באמריקה, באירופה ובמקומות אחרים. כדי להמשיך בזה אנחנו צריכים לשמור על אחריות תקציבית וכלכלית. כאשר הצגתי את יעד הגירעון המעודכן של שלושה אחוז בכנס קיסריה לפני שלושה שבועות, אמרתי באותה הזדמנות שאנחנו בימים או בשבועות הקרובים נביא חבילת צעדים כדי לעמוד ביעד הגירעון. אנחנו הצגנו יעד גירעון ריאלי, שאפשר לעמוד בו, של שלושה אחוז, אבל צריך לעשות מאמץ כדי לעמוד בו. בימים שאנחנו רואים שאפילו דירוג האשראי של גרמניה מתחיל להתערער עם תחזית שלילית, על אחת כמה וכמה שאנחנו צריכים לדאוג לכלכלת ישראל ולכן אנחנו נביא כבר ביום שני הקרוב מספר צעדים שיגדילו את הכנסות המדינה במיליארדי שקלים, חלקם מיידיים וחלקם ב-2013. חבילה בסיסית שמשדרת לכל העולם, לחברות הדירוג, למשקיעים, לזירה הבין-לאומית, שאנחנו מתכוונים למה שאנחנו אומרים. אנחנו העלנו את יעד הגירעון מאחוז וחצי לשלושה ואנחנו ננקוט בכל הצעדים כדי לעמוד ביעד הגירעון החדש. אלמלא עדכנו את יעד הגירעון, היינו צריכים להשית עוד 15 מיליארד מסים מעבר למה שאנחנו מתכוונים לעשות, מזה נמנענו, אבל את המינימום ההכרחי, את החבילה הבסיסית אנחנו נחיל ואני רוצה לומר – זה קו ההגנה על כלכלת ישראל ועל אזרחי ישראל. מי שמציע אחרת, מי שמציע שאנחנו נכריז שאנחנו לא עומדים ביעד הגירעון, מציע ספרד או יוון. כדאי לראות מה קורה בספרד או יוון ולהבין שמי שמסרב להעלות את הכנסות המדינה ולשמור על אחריות תקציבית או כלכלית, מקרב את אזרחי ישראל למה שקורה ביוון, בספרד, באיטליה ובמקומות אחרים".

המידע מאתר משרד רוה"מ. צילום : לע"מ.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 2.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-Fl

Funzing-W

תגובות אחרונות