תושבי דרום תל-אביב המשטרה קוראת לכם ! בקרוב יוגדל כוח השיטור של משטרת לוינסקי בצורה משמעותית

תושבי דרום תל-אביב המשטרה קוראת לכם ! בקרוב יוגדל כוח השיטור של משטרת לוינסקי בצורה משמעותית

משטרת ישראל מרחב יפתח בשיתוף עם "האתר הקהילתי של שכונות דרום תל-אביב" מתחילים בגיוס מתנדבים מקרב תושבי דרום ת"א להכשרה ליחידות הסיור המיוחדות.

מדובר בגיוס והכשרה של תושבים (גברים ונשים) אשר מתגוררים בשכונות דרום תל-אביב אשר יצורפו לקורס מיוחד שייערך במטה מחוז ת"א (ברחוב סלמה).

הקורס יינתן בשני מסלולים (בוקר / ערב) לבחירת המתנדבים, וייתקיים למשך 10 מפגשים (פעמיים בשבוע) כאשר כל מפגש יהיה של 3 שעות. במסגרתו יעברו המתנדבים הדרכות במגוון נושאים שיכללו בין היתר מידע על תקנות החוק הפלילי, קורס עזרה ראשונה, כללי זהירות בביצוע המשימות, נוהל מעצר ופתיחה באש, הגדרות של סמכויות המתנדב בעת השרות ומה מותר ואסור לעשות במסגרת ההתנדבות.

בסיום הקורס יועברו המתנדבים מטווח אימון ירי באקדח ויקבלו תעודת מתנדב שסיים "קורס יחידות מיוחדות" (יח"מ) ואף יזכו לתעודת מתנדב-שוטר.

בנוסף לכך, כל מסיימי הקורס יקבלו מדי שוטר כהים + תגים מתאימים, אשר ישמשו אותם בעת מילוי תפקידם.

תנאי הקבלה ומסמכים נדרשים:

- תושבים אשר מתגוררים בשכונות דרום ת"א, נשים וגברים בגילאי 21-50 (נדרשת הצגת תעודת זהות עם ספח מעודכן + צילום של התעודה והספח).

- ללא עבר פלילי.

- מצב בריאותי תקין (נדרשת הצגת טופס הצהרת בריאות עדכני מרופא).

- בעלי רשיונות נהיגה נדרשים להביא את הרשיון + צילום משני הצדדים.

- פנקס מילואים + צילום (במידה ויש).

- צירוף של 4 תמונות פספורט עדכניות.

- הצגת רישיון נשק + צילום (למי שמחזיק בנשק אישי).

כל מי שמעוניין להירשם למפגש הראשון בו יסבירו נציגי המשטרה את הנושא בצורה מפורטת יותר ובו תוכלו למלא טפסים מתאימים מוזמן לשלוח אי-מייל למערכת האתר או להשתמש בעמוד ה-"צור קשר".

כתובת למשלוח המייל : main@south-tlv.co.il  

יש לציין בכותרת נושא המייל : "עבור קורס יחידות מיוחדות".

נא להשאיר את הפרטים הבאים: שם מלא, מספר טלפון ליצירת קשר, כתובת המגורים.

 

בתוך כך, לכתבנו נודע כי נציגי "המטה להצלת דרום תל-אביב" נפגשו השבוע לפגישה אישית עם ניצב משנה דוד גז, מפקד מרחב יפתח ועם מפקד תחנת לוינסקי.

במסגרת הישיבה הועלו טענות התושבים בנוגע למצב הבטחון האישי בשכונות.

ניצב משנה גז הבטיח כי עד סוף השנה צפוי כוח השיטור של משטרת לוינסקי לגדול גידול משמעותי (והנ"ל כבר אושר בדרגים הבכירים).

נכון להיום משטרת לוינסקי מונה 97 בעלי תפקידים ביניהם שוטרים, בלשים אנשי יס"מ ומנהלה. לדברי מפקד המרחב עד סוף השנה כמות התקנים יותר מתוכפל,   כך שכוח השיטור יורכב מכ-200 בעלי תפקידים, מתוכם כ-50 לוחמי מג"ב שעוברים בימים אלו הכשרה מיוחדת ויצוותו כחטיבה תחת משטרת לוינסקי כבר באוקטובר הקרוב.

ניצב משנה גז, אף התייחס בדבריו ליוזמת גיוס המתנדבים שדיווחנו עליה בכתבה זו וציין כי היא מבורכת ומשמעותית ביותר. לטענתו כוח השיטור ההתנדבותי ביפו מונה כיום (חודשים ספורים מאז תחילת הפעילות) קרוב ל-80 תושבים והוא מוכיח והוכיח כי תרומתו להשלטת החוק בשכונות העיר גדולה ומשמעותית. גיוס כוח מתנדבים רציני בדרום תל אביב, עשוי לסייע רבות לכוח המשטרה הקיים לצורך השלטת הסדר הציבורי ולהחזרת הבטחון לשכונות.

 

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (6)

 1. דרור 26/07/2012 להגיב
  במקום לאסוף את המסתננים לעיר אוהלים עד אשר ימצא פתרון...אז התושבים יתנדבו. במקום לתקן את הגשר...בנו בית חולים. חכמי חלם ! ביבי תתעורר דרום תל אביב צועקת הצילו !
 2. רוני 27/07/2012 להגיב
  הרי הממסד חייב להרגיע מצפונו..ובמקום לעשות טיפול שורש הם עוסקים בטפל ובכיבוי שרפות גם אני זועק הצילו!!! והרי מוקד ושורש הבעייה בשכונות הדרום הם --המסתננים והשבח"ים --אז שלא יעבדו עליכם!
 3. אריאל 27/07/2012 להגיב
  אני דווקא מאד בעד ההתנדבות וזו יוזמה מבורכת ! דרום תל אביב סובלת מפשע, זנות ועסקאות סמים לא רק מצד המסתננים והדרך להחזיר לתושבים את תחושת הבטחון היא בין היתר על ידי שיתופם עם כוחות השיטור. למתנדב יהיו סמכויות מלאות כמו לשוטר במילוי תפקידו וזה כוח חשוב. בנוסף לכך, למשטרת ישראל יש היום את הזכות לעצור מסתננים ולהורידם מיידית בהליך מנהלי לעיר האוהלים בדרום הארץ... (משלב זה לא צריך להרחיב יותר, אתם בטח מבינים למה אני מתכוון).
  • אז בוא תתנתב 30/07/2012 להגיב
   בוא שלח מייל תתנדב תתקבל בברכה
   • אריאל 30/07/2012 להגיב
    שלחתי כבר, למייל שפורסם בכתבה.
 4. STLV 31/07/2012 להגיב
  מרחב יפתח למען הקהילה תושבי שכונת יפו ד' זכו לתצוגות תכלית של שוטרי מרחב יפתח. נצ"מ דוד גז בירך: "שיתוף פעולה חשוב" 31/7/2012 08:09 | דוברות מחוז ת"א שוטרי מרחב יפתח ערכו אתמול (שני) יום פעילות בשיתוף תושבי שכונת יפו ד' - במהלך היום, נחשפו התושבים לעבודת חבלנים, עבודת מערך התנועה וסוסי משטרה. גם תזמורת המשטרה הנעימה את הזמן של תושבי השכונה. בסיום הפעילות, בירך מפקד מרחב יפתח ניצב משנה דוד גז את האזרחים שהגיעו והדגיש את חשיבות הקשר ושיתוף הפעולה בין הקהילה למשטרה בחברה דמוקרטית, השומרת על כל אזרחיה באופן שוויוני בפני החוק, ועל הצורך המשמעותי לשיתוף פעולה ולשילוב המשטרה בתוך הקהילה.

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-W

תגובות אחרונות