"חוזרים לגינה" – ערב קהילתי ביוזמת פעילי שכונת שפירא. חמישי 2/8 – 19:00 בגינת דה-מודינה

"חוזרים לגינה" – ערב קהילתי ביוזמת פעילי שכונת שפירא. חמישי 2/8 – 19:00 בגינת דה-מודינה

בעקבות הערב הקהילתי המוצלח בגינת דה-מודינה החליטו פעילי שכונת שפירא לחזור פעם נוספת לגינה – למפגש קהילתי סוחף נוסף, עם מוסיקה אקוסטית, פיקניק שיתופי, שיחה ומפגש עם שכנים, שיתקיים ביום חמישי הקרוב, ה-2/8, החל מהשעה 19:00.

בתוכנית האמנותית:

הופעה אקוסטית של להקת העורבים, שיבואו לנגן אנפלאגד את המוסיקה הנפלאה שלהם – מוסיקה פרסית ומזרחית קלאסית. חלק מחברי ההרכב גרים בשכונה, וזו הזדמנות נפלאה להכיר אותם - http://www.facebook.com/lehakatorvim

בתוכנית הקולינרית:

כל אחד מהמתכוונים להגיע מוזמן להביא סלט, עוגה, סיר של תירס חם, או אבטיח וגבינה בולגרית. התושבים מוזמנים להביא גם קצת שתייה קלה או בקבוק של יין, ולחלוק עם השכנים.

בתוכנית החברתית:

יריד ספרים וצעצועים יד-שניה החל מ-1 שקל ועד ל-5 שקלים לפריט. תושבים וילדיהם המעוניינים להציג את מרכולתם מוזמנים להגיע בתחילת הארוע ולהפגין את כישורי המכירה שלהם.

מפגש שכנים, עם האנשים החמים שמרכיבים את הקהילה הזו, שעוברת ימים לא קלים. מפגש עם אנשים שהם אולי שקופים בעיניי העירייה והממשלה, אבל יש להם זכויות, צרכים, דרישות ומאבקים. עבור רבים מהתושבים, הפכה הגינה למרחב מאיים, לא בטוח, בוודאי בשעות הלילה – וזו ההזדמנות  לחזור לגינה, ולהפוך אותה למקום חם ובטוח לכל הקהילה.

לארוע מוזמנים תושבי שכונת שפירא ותושבי שכונות נוספות מדרום העיר והוא יתקיים ביום חמישי הקרוב, ה-2/8, החל מהשעה 19:00 ועד בכלל!  בגינת דה-מודינה, מול בית-הספר שורשים, בצומת הרחובות דה-מודינה ובעל העקידה בשכונת שפירא. התושבים מוזמנים להגיע לגינה עם כסאות מתקפלים, מחצלות אוכל ושתיה, כלי נגינה וכל הנדרש לארוע קייצי וכייפי.

*האירוע מאורגן בידי ועד הפעילים של שכונת שפירא. 

להקת העורבים במיטבה

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (3)

  1. רוני 30/07/2012 להגיב
    נשמע רעיון נחמד מאד, אך למה אתם מתכוונים כשאומרים תושבי השכונות השקופים? כוונתכם גם לשבח"ים? רק שאותי מעניין לדעת האם זה ערב "התואם ללילה- שחור" שנעשה בזמנו "בנווה -שאנן" יחד עם "המסתננים" ??...כי לי ממש ממש לא בא לבלות עימם בלילה מספיק לי לראותם ביום!!!!...מקווה להבין.. תושב השכונה הכבושה תודה.
  2. נורית בן דויד 30/07/2012 להגיב
    לתושב היקר רוני ... כל העניין הוא שאנחנו אנשי השכונה נחזור למרחבים שלנו בלי פחד ונזיז אותם (המסתננים) הצידה. אף אחד לא מגיע לגינה כדי לשבת איתם. אנחנו מגיעים לגינה כדי שנשב אנשי השכונה ביחד ״ונכבוש״ את מה ששייך לנו בחזרה. אנחנו חייבים להראות שאנחנו כאן ואף אחד לא יזיז אותנו מכאן. כמו שאמרו חבריי הפעילים "המלחמה על הבית"...
  3. דן 31/07/2012 להגיב
    רוני, לא הבנתי דבר אחד - למה אתה כותב נווה שאנן במרכאות? זה לא השם האמיתי של השכונה הזו? ולשאלתך: זה אירוע שנועד להחזיר את הקהילה לגינה. כמו בכל ערב סביר שיהיו שם אפריקאים, אבל לא נבוא לשם בשבילם - וגם לא בשביל לריב או להזיז אותם. נבוא לשם כי המרחב הציבורי בשכונה שייך קודם כל לנו, והגיע הזמן שנחזור להשתמש בו. אני מאוד אוהב ומעריך את נורית, אבל אני לא בטוח שהמילה "לכבוש" היא הכי מתאימה פה - אני אישית אבוא עם התינוק שלי, לא עם שכפ"ץ-קסדה. האירוע לא קשור ל"לילה שחור" שהיה מול בית-אחותי בנווה שאנן - הוא כן קשור ל"לילה שחור" שנערך באותו הזמן בגינת דה-מודינה - גם את האירוע ההוא אירגן ועד הפעילים של השכונה. מוזמן לראות טעימה בלינק הבא: http://youtu.be/PH8RdthliQU מוזמן לקרוא עוד ולאשר הגעה בעמוד האירוע בפייסבוק: http://www.facebook.com/events/368077983261905/

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות