דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה -30/7. רשות האוכלוסין וההגירה הציגה את נתוני המסתננים לישראל

דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה -30/7. רשות האוכלוסין וההגירה הציגה את נתוני המסתננים לישראל

שלום, בוקר טוב.

אנחנו בשלוש השנים האחרונות נמצאים במשבר כלכלי עולמי, והצלחנו לשמור על כלכלת ישראל במשבר הזה ולהגן על מקומות העבודה בישראל, במובן הזה אנחנו חריגים. עכשיו צריך להבין שהמשבר הכלכלי העולמי לא רק שאיננו מתאושש, הוא הולך ומחריף, וככל שהוא הולך ומחריף אנחנו צריכים לעשות צעדים נוספים להמשיך להגן על כלכלת ישראל ולהגן על מקומות העבודה של אזרחי ישראל, ואנחנו מביאים היום צעדים שהם מכוונים לעשות זאת.

אני מדגיש שממשלות שלא פעלו בזמן, לא פעלו בנחישות ולא פעלו באחריות גרמו לנזק אדיר לאזרחים שלהן, גם באבטלה המונית, גם בקריסת מערכות חברתיות. אנחנו לא ניתן לזה לקרות, אני לא אתן לזה לקרות. אנחנו צריכים לנהוג בזמן, באחריות ובנחישות.

ואנחנו מביאים צעדים, צעדים שגם אם הם מדודים – הם קשים. אנחנו מדברים על העלאת אחוז אחד במס ההכנסה, בעיקר לשכבות הגבוהות והבינוניות; אנחנו מדברים על מס יסף לעשירים ביותר; אנחנו מדברים על חצי אחוז מס מעסיקים ואחוז אחד של מע"מ. זה לא קל, זה לא בלתי אפשרי, אבל זה לא קל וזה דורש נחישות, ואני יכול להגיד לכם: זה דורש גם אומץ לב של הנהגה קולקטיבית, ואני מבקש מהשרים לגלות את האחריות ואת הנחישות הזאת כדי להמשיך להגן על כלכלת ישראל.

אנחנו נגבה יותר ממי שיש לו יותר, אנחנו נגבה פחות ממי שיש לו פחות, אבל אנחנו לא נפגע באף אחת מהפעולות שעשינו להוריד את יוקר המחיה. עדיין קרוב ל-300 אלף משפחות יקבלו 800 שקל לחודש על חינוך חינם שמתחיל עוד שבועיים. מאות אלפי משפחות, קרוב ל-400 אלף משפחות, יקבלו מאות שקלים בחודש בנקודות זיכוי למס.

כשאני לוקח את מה שעשינו בממיר הדיגיטאלי וברפורמה בסלולארי, בטיפולי שיניים חינם, אנחנו מדברים על מאות שקלים שנכנסים לכיסם של האזרחים ונשארים בכיסם של האזרחים על מנת להקל. ועם זאת אני יודע שהצעדים האלה הם לא פשוטים. הם לא פשוטים, אבל הם הכרחיים, הם מדודים והם נחוצים כדי להגן על כלכלת ישראל ועל מקומות העבודה בישראל, זה מה שממשלה אחראית עושה.

יש ויכוח, יש המון ביקורת של פופוליזם שאפשר להוציא ולהוציא בלי כיסוי ובלי חשבון. ככה מגיעים לקריסה נוסח כמה מדינות באירופה. אנחנו לא נהיה שם, אנחנו נשמור על כלכלת ישראל ועל מקומות העבודה של אזרחי ישראל.

דברי שר האוצר, יובל שטייניץ:

אנחנו, כפי שציין ראש הממשלה, שלוש וחצי שנים בקרב מגן על כלכלת ישראל ועל אזרחי ישראל, ואנחנו נמשיך לגלות תעוזה, אחריות ונחישות כדי לעשות את זה. בצד כל הדברים, הדבר החברתי הכי חשוב שעשינו זה שבמקום לייצר 150 אלף מקומות עבודה, ייצרנו בשלוש שנים האלה 330 אלף מקומות עבודה חדשים, ומנענו אבטלת המונים ומנענו ירידת שכר ממוצעת למשק בית של 12% כמו בארה"ב ובחלק גדול ממדינות אירופה.

כדי להמשיך בזה אנחנו חייבים להוכיח שאנחנו הולכים לעמוד ביעד הגירעון החדש ולשמור על תדמיתה הטובה כאי של יציבות כלכלית ומקום להשקעות במדינת ישראל. זה לא רק למען הכלכלה – זה למען האזרחים. אנחנו רואים מה קורה לאזרחים של ספרד, של יוון, של ארה"ב, של אירופה – ואנחנו נשמור על אזרחי ישראל.

עוד נדווח כי, נתונים שהציגו בישיבת הממשלה אנשי רשות האוכלוסין וההגירה מראים שבסופ"ש האחרון נכנסו לישראל שישה מסתננים בלבד ועד כה בחודש יולי נכנסו לישראל 248 מסתננים, שכולם הועברו מיידית למתקני שהייה ולא הגיעו למרכז הארץ.

זאת לעומת כ-1000 מסתננים בחודש יוני וכ-2000 בחודש מאי. כל המסתננים בחודש האחרון ניסו לחדור לישראל במקומות בהם הגדר עדיין לא הושלמה. עד כה נבנו 205 ק"מ של הגדר, ונותרו עוד 22.5 ק"מ שבנייתם צפויה להסתיים עד חודש אוקטובר הקרוב. בהמשך צפויה הממשלה להצביע על קיצוץ רוחבי בתקציב שנועד לממן בין היתר את המשך הטיפול בתופעת המסתננים.

רה"מ בנימין נתניהו אמר במהלך הישיבה: "לאחר שנים שנושא המסתננים לא טופל, התוכנית שהממשלה מיישמת מביאה להיפוך מגמה ולראשונה אנחנו רואים ירידה משמעותית במספר המסתננים".

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (לדירוג הכתבה)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

rightama

MyTama38

תגובות אחרונות