"חוזרים אל הגינה" – סיקור ערב ט"ו באב שנערך ביוזמת פעילי שכונת שפירא

"חוזרים אל הגינה" – סיקור ערב ט"ו באב שנערך ביוזמת פעילי שכונת שפירא

קרוב ל-100 מתושבי שכונת שפירא והשכונות הסמוכות חגגו ביום חמישי את ערב ט"ו באב, חג האהבה היהודי, בגינת דה-מודינה (מול בי"ס שורשים). האירוע, שנערך תחת הכותרת "חוזרים אל הגינה", התקיים ביוזמת ועד הפעילים של השכונה.

בהזמנה לאירוע, כתבו המארגנים: "עבור רבים מאתנו, הפכה הגינה למרחב מאיים, לא בטוח, בוודאי בשעות הלילה – אבל הגיע הזמן שנחזור לגינה, ונהפוך אותה למקום חם ובטוח לכל הקהילה". הצהרת הכוונות הזו אכן התגשמה, כאשר משפחות שלמות על ילדיהן נהנו בגינה ללא חשש, גם לאחר שעות החשיכה.

בהתאם לאופי של הקהילה בשכונה, גם ערב ט"ו באב צויין בצורה שיתופית, תוך התבססות על יוזמה אישית של תושבים, ועל הנכונות לתרום ולחלוק עם השכנים. רבים מהתושבים הביאו עמם כיבוד ושתייה לחלוק עם השכנים – וכך התחלקו הנוכחים ב-4 אבטיחים, בשני בקבוקי יין, בקערות סלט ובעוגות. תושבים נוספים תרמו כסאות, שולחנות וצידניות.

ביוזמת אחת האמהות מהשכונה, הערב נפתח בבזאר של צעצועים וספרים יד-שניה – כאשר כמה עשרות ילדים פרסו מחצלות ומכרו (וקנו) זה מזה צעצועים ישנים, במחירים שבין שקל בודד ל-5 שקלים, בעוד ההורים מתרווחים מאחור על כסאות ומשוחחים.

לאחר רדת החשיכה, החלו ההופעות המוסיקליות. ראשית נהנו התושבים מנגינה על סָנטוּר, כלי מיתר מהמוסיקה הפרסית הקלאסית, בעל 120 מיתרים, שאותו הביא תושב השכונה הסמוכה קריית-שלום. מי שנשאר על הדשא עד מאוחר נהנה גם מהופעה נוספת של נגן עוד תושב השכונה, המנגן בהרכב מוסיקלי שנקרא "להקת העורבים", המנגנים מוסיקה פרסית. לצד המוסיקה, הגיעו גם שני ליצנים, שדאגו לשעשע את אחרוני הילדים שנשארו עד מאוחר.

תמונות מן האירוע, וסרטון קצר המראה את ההשפעה הקסומה של המוסיקה המזרחית הקלאסית על הילדים ניתן לראות בעמוד הפייסבוק של מרכז המידע והסיוע של שפירא וק"ש.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (2)

  1. בר 06/08/2012 להגיב
    מקום בטוח?! תלוי את מי שואלים..למעט האירוע הנ"ל או עוד איזה לילה שחור, אני הייתי רוצה לראות עוד איזה אדם שפוי לא כל שכן איזו אמא וילדיה מסתובבים שם עם רדת החשכה! כנ"ל גם בגינת לוינסקי השכנה ..שנכבשה..מה דעתכם לארגן גם בגינת לוינסקי כולה 100 מטר משם אירוע נחמד עבור ילדיכם והתושבים המעטים השורדים שם? ברור שלא תעשו! מה גם שלא נותרו תושבים יהודים במתחם (השאננים) לא כל שכן ילדים .והמעטים שישנם, סגורים בבתיהם!!!!אז על מי אתם עובדים??
    • חנה 06/08/2012 להגיב
      אל התושבים באזור נוה שאנן, גן לוינסקי והרחובות המוליכים אל התחנה המרכזית החדשה, כבר ניתן להתייחס במונחים היסטוריים - שרידי היישוב היהודי הקדום, ערב שקיעתו והכחדתו המוחלטת.

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-F1

תגובות אחרונות