אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק איסור הוצאה מישראל של כספי מסתנן

אושרה בקריאה ראשונה הצעת החוק איסור הוצאה מישראל של כספי מסתנן

מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת החוק איסור הלבנת הון (הוצאת כספים מישראל בעבור מסתנן – עבירת מקור) (הוראת שעה), התשע"ב-2012 (קריאה ראשונה).

הצעת חוק למניעת הסתננות (עבירות ושיפוט) (איסור הוצאה מישראל של כספי מסתנן – הוראת שעה), התשע"ב–2012 מבקשת להטיל איסור על כל אדם להוציא כספים עבור מסתנן מחוץ לישראל. בהמשך להצעת חוק זו, מוצע לקבוע כי עבירה על האיסור להוציא כספים עבור מסתנן כאמור תהא עבירת מקור לפי חוק איסור הלבנת הון. מוצע לקבוע כי מועד תחילתה של הצעת חוק זו יהיה ביום תחילתו של ההסדר המוצע בהצעת חוק למניעת הסתננות (עבירות ושיפוט) (איסור הוצאה מישראל של כספי מסתנן – הוראת שעה), התשע"ב–2012.
השר בני בגין נימק את הצעת החוק מטעם הממשלה: "זוהי הוראת שעה שתוקפה שנה. ייאסר על כל אדם, כולל מסתנן, להוציא כספים עבור מסתנן. העונש יהיה שנת מאסר".
ח"כ זהבה גלאון (מרצ) הגיבה: "אתם מבקשים לשלול זכויות אדם בסיסיות: לעשות ברכושו הפרטי כראות עיניו. אני חרדה מהתוצאה של הצעת החוק הזאת".
ח"כ מיכאל בן ארי אמר שהחוק לא יפתור את בעיית מהגרי העבודה. "לשלוח את הגנבים האלה מהארץ", אמר ח"כ בן ארי.
השר בני בגין סיכם את הדיון: "החוק נועד להראות למהגרי העבודה שדרכם לא תהיה קלה. הכסף לא ייגזל ממהגרי העבודה. הוא יוכל לעשות בו שימוש כאן או לקחת את הכסף אתו כשיעזוב את הארץ.  תהיה גם ועדת חריגים לעניינים  הומניטריים. איננו בטוחים ביעילות הצעד ולכן הצעת החוק מובאת  כהוראת שעה לשנה אחת".
בהצעת החוק תמכו   25 חברי כנסת,    התנגדו 12 חברי כנסת ,  לא היו נמנעים.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (לדירוג הכתבה)
הוסף תגובה

תגובות (1)

  1. חנה 07/08/2012 להגיב
    זהבה גלאון טועה ומטעה באמירה: "הזכות לעשות ברכוש פרטי כראות עיניו." הזכות הזו אינה אבסולוטית והיא כפופה לחוק. שתנסה - לדוגמא - להחנות את רכושה הפרטי ב"אדום לבן" או בתחנת אוטובוס ונראה אם היא יכולה לעשות ברכושה הפרטי כראות עיניה...

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

rightama

תגובות אחרונות