להקת המחול ורטיגו שבה מסיבוב הופעות מוצלח באירופה וארה"ב, הלהקה חוזרת עם המופע מאנא – MANA למרכז סוזן דלל

להקת המחול ורטיגו שבה מסיבוב הופעות מוצלח באירופה וארה"ב, הלהקה חוזרת עם המופע מאנא – MANA למרכז סוזן דלל

להקת המחול ורטיגו שבה לאחרונה מסיבוב הופעות בינלאומי מוצלח במיוחד אשר כלל את אירופה וארצות הברית. מסע ההופעות בארצות הברית עם המופע ‘מאנא’ היה בשני מוקדים מרכזיים: במוסד המחול והוותיק Jacob’s Pillow במסצ’וסטס אשר חגג השנה 80 שנה להיווסדו, וכן בפסטיבל החשוב ADF – American Dance Festival בצפון קרוליינה. האולמות היו מלאים מפה לפה והביקורות בעיתונות האמריקאית הללו את ההופעה.

לצד ההופעות, העבירו הרקדנים כיתות אמן שעוררו תגובות נלהבות בקרב הבאים, וכן בוצעו מבחני כניסה לתכנית ‘מסע’ אליה מתכננת ורטיגו לקלוט רקדנים מצטיינים המעוניינים להתארח ולהשתלם בתחום המחול בארץ.

ורטיגו שבה לתל אביב עם המופע ‘מאנא’. המופע הינו פרי עבודתה של הכוריאוגרפית נעה ורטהיים, המביאה עימה לבמה עוצמה שקטה ועצורה. קווי המתאר של בית מסמנים על הבמה קו גבול שתוחם בין החוץ לַפְּנים, מבקשים להגדיר מחדש את מקומו של האינדיבידואל בתוך מסגרת חייו. נעה ורטהיים משתמשת בתנועת הספירלה כמאיץ אנרגטי שמובילים לזיכוך וקבלה עצמית, ביחד הם משלבים בין תחושת החוסר לבין השאיפה למלאות.

להקת המחול ורטיגו תעלה את המופע "מאנא" "MANA" מאת הכוריאוגרפית נעה ורטהיים
ביום ג’, 4.9.2012, בשעה 21:00, במרכז סוזן דלל תל אביב

כוריאוגרפיה: נעה ורטהיים
מוסיקה: רן בגנו
שירה: עמנואל חנון
עיצוב תאורה: דני פישוף-מג’נטה
עיצוב תלבושות ובמה: רקפת לוי – ביה"ס לעיצוב אמנויות הבמה
עיצוב גרפי: דורית טלפז
אורך המופע: 50 ד’

מחיר: 120 ₪ אולם, 100 ₪ יציע

להזמנת כרטיסים: בטלפון 03-5105656 או
באתר סוזן דלל: http://www.suzannedellal.org.il/?CategoryID=171&ArticleID=275

קטע מהמופע:

קצת על הלהקה:

להקת המחול ורטיגו נוסדה על ידי נעה ורטהיים ועדי שעל בירושלים בשנת 1992. הלהקה זכתה בפרסים יוקרתיים בארץ ובחו"ל להכרה ולביקורת מצוינת בקרב אנשי המקצוע והקהל הרחב.

ורטיגו הינה להקת מחול עכשווי, המהווה מקום מפגש פיזי – אנושי לאמנים ולקהל. ורטיגו לוקחת את הצופה, בכל פעם מחדש, למסע בלתי צפוי, מרגש ומאתגר במחוזות בלתי מוכרים.

הלהקה הוזמנה לייצג את ישראל בפסטיבלים חשובים בעולם, וכן יוצרת קופרודוקציות עם מיטב להקות המחול. כל אלה הפכו את ורטיגו ללהקת מחול מודרנית בעלת מוניטין עולמי. ורטיגו רואה את עצמה כשגרירה וכמייצגת את האמנות הישראלית במיטבה.

להקת המחול ורטיגו הינה עמותה עצמאית – עמותת ורטיגו למחול – הנתמכת ומתוקצבת על ידי המחלקה למחול במינהל התרבות ועיריית ירושלים.

 

 

 

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (לדירוג הכתבה)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-F1

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

Funzing-W

תגובות אחרונות