החל ממחר (15/8), תושבי תל-אביב-יפו חונים חינם בכחול לבן בכל העיר

החל ממחר (15/8), תושבי תל-אביב-יפו חונים חינם בכחול לבן בכל העיר

עיריית ת"א הודיעה הערב כי החל ממחר, 15 באוגוסט 2012, בשעה 09:00, יוכלו תושבי העיר תל-אביב-יפו בעלי תו חניה של עיריית תל-אביב-יפו לחנות ללא תשלום במקומות חניה מוסדרים בכחול לבן בכל אזורי העיר.

יודגש כי החלטה זו אינה חלה על חניה במקומות ובמועדים בהם נקבעו הסדרי חניה מועדפת, אשר אוסרים חניה על מי שאינו תושב אותו אזור. הצבת התמרורים תתבצע במהלך החודשים הקרובים. במקביל, עודכנה אגרת הסדר החניה למי שאינו תושב תל-אביב-יפו והיא עומדת מעתה על 6 ש"ח לשעת חניה.

ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי אמר כי הפיתרון האמיתי לבעיית החניה בעיר חייב להיות שימוש מוגבר בתחבורה ציבורית. "יחד עם זאת, עד שמשרד התחבורה לא יספק מענה הולם לתושבי העיר ולמבקריה, על ידי מערכת תחבורה ציבורית מטרופולינית יעילה, אנחנו בעירייה נמשיך לעשות ככל שביכולתנו כדי להקל ולסייע".
אישור זה הינו שלב נוסף ברצף הקלות החניה לתושבי העיר, אשר החלו כבר בחודש ינואר השנה בהנחייתו של ראש העירייה רון חולדאי. בשלב א’ של התכנית הוכפלו מספר החניונים בהסדר "קרוב לבית" וגדלה ההנחה שניתנה לתושבים ב- 62 חניונים עירוניים של אחוזת החוף מ- 50% ל- 75%. מטרת ההסדר החדש להקל על תושבי העיר הסובלים ממצוקת חניה קשה נוכח העובדה שהעיר תל-אביב-יפו משמשת כמרכז עסקים ובילוי מטרופולוני.
במקביל לפעילות העירייה בתחום החניה, נמשכת הפעילות לעידוד השימוש בתחבורה ציבורית בעיר. עד כה סללה עיריית תל-אביב-יפו כ- 54 קילומטרים של נתיבי תחבורה ציבורית וכ- 120 קילומטרים של שבילי אופניים. בכל שנה בשנים הקרובות יושקעו כ- 30 מיליוני שקלים בסלילת שבילי אופניים חדשים. בנוסף, העירייה פועלת להרחבת ושיפור מערך התל-אופן, ומוסיפה בהדרגה תחנות תל-אופן נוספות ברחבי העיר, ועוד מאות זוגות אופניים לכלל המערך.
יצוין שאיזורי החניה המועדפת לתושבי הרחוב, ישארו בתוקף ללא כל שינוי מהמצב הקיים. כך שבין השעות 17:00 בערב ועד 9:00 בבוקר (או במהלך כל שעות היממה ברחובות המוגדרים לכך), תותר חניה רק לתושבים בעלי תו חניה אזורי מתאים.
המידע מאתר העירייה.
 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (1)

  1. רומא 16/08/2012 להגיב
    מה בדיוק השתנה באזורי החניה? משעה 17.00 לא חל שינוי, בד''כ כלל זו שעה שבעיית החניה מתעצמת. זה כאילו האזרח קיבל מתנה אבל למעשה זכה באופניים שגם עליהם הוא חייב לשלם. תושבת ת''א שמשלמת חובות בזמן וזוכה ברחוב מטונף להפליא חסר חניה והעדר חניון ציבורי הקרוב למקום מגורים כמובטח. רומא

פרסם תגובה

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-F

תגובות אחרונות