אילת – ביהמ"ש הורה על שילוב המסתננים בבתי הספר – ההורים זועמים: "לא ניתן להפוך את אילת לדרום תל-אביב"

אילת – ביהמ"ש הורה על שילוב המסתננים בבתי הספר – ההורים זועמים: "לא ניתן להפוך את אילת לדרום תל-אביב"

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הורה לשלב בבתי הספר באילת את ילדי המסתננים האפריקאים שחדרו לישראל. פורום ההורים העירוני בתגובה, "אם ההחלטה תיושם, נקרא להורים שלא לשלוח את ילדיהם לבתי הספר".

מערכת החוק במדינת ישראל כופה שוב שילוב גויים במערכת החינוך הממלכתית במדינת ישראל, והפעם אלו ילדי המסתננים האפריקאים בעיר אילת.

למעלה משנה מתנהלת עתירת ארגוני השמאל הדורשים לשלב במערכת הלימודים באילת את ילדי המסתננים מאפריקה שנכנסו לישראל שלא כחוק.

העיריה ומשרד החינוך מתנגדים למהלך, זאת בעידודם של ההורים החוששים מכניסת המסתננים הרבים המתגוררים באילת, גם לבתי הספר.

בשנים האחרונות לומדים ילדי המסתננים במסגרת נפרדת בקיבוץ אילות הסמוך לעיר, ובעיריה אומרים כי ניתן להקים עבורם מסגרת נפרדת גם בתוך העיר.

לפני כשבועיים קבעה שופטת בית המשפט המחוזי בבאר שבע רחל ברקאי כי על העיריה ומשרד החינוך להכניס את ילדי המסתננים לבתי הספר באילת, תוך שהיא מצביעה על כך שגם בערד ובתל אביב משולבים ילדי המסתננים במערכת הלימודים הרגילה, ולדבריה אין סיבה שגם באילת לא ילמדו המסתננים יחד עם ילדי העיר.

השופטת קבעה כי ההחלטה תיושם כבר בשנת הלימודים הקרובה.

ועד ההורים: "נקרא להורים שלא לשלוח את הילדים לבתי הספר"

אתר ‘ערב ערב’ דיווח בימים האחרונים כי פורום ההורים העירוני הכולל את ראשי ועדי ההורים בבתי הספר באילת, החליט פה אחד כי במידה ותתקבל החלטת בית המשפט וילדי המסתננים ילמדו בבית הספר, יקרא הועד להורים שלא לשלוח את ילדיהם לבתי הספר.

דובר הפורום, דורי שגב, אמר ל’ערב ערב’, כי "אנו מייחלים לכך שיימצא פיתרון אחר לילדי המסתננים. איננו מעוניינים בשביתה, אבל לא נירתע ממנה".

חברי הפורום אף פתחו עצומה עליה חתמו הורים רבים, בקריאה לשר החינוך גדעון סער למצוא פתרון לילדי המסתננים ללא שילובם במערכת החינוך העירונית.

דוברת עיריית אילת דנה זנטי מסרה לקול היהודי כי העיריה לומדת את החלטת בית המשפט וטרם החליטה האם להגיש ערעור על ההחלטה. "עיריית אילת לומדת את פסק-הדין שנתן בית המשפט המחוזי בבאר שבע, שוקלת את צעדיה, מגבשת את עמדתה ונערכת לתרחישים אפשריים שונים, והכל בכפוף להחלטות בתי-המשפט", לשון תגובת העיריה.

ממשרד החינוך נמסר כי "המשרד בוחן את הנושא בימים אלו".

בעבר חתמו מאות בני נוער על עצומה הקוראת להפסקת ההתבוללות בבבתי הספר. את העצומה יזמו פעילי מטה ‘יהודים בואו ננצח’, בשיתוף עם תנועת ‘דרך חיים’.

הכתבה פורסה הערב (19/8) ע"י אלחנן גרונר באתר "הקול היהודי".

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (4)

 1. דורון 19/08/2012 להגיב
  כלומר לפי המילים שלהם זה מובן מאליו שדרום תל אביב מאכלסת יותר מעשרים אלף פולשים זרים אבל אילת לא תהוף לכך,מי קבע שדרום ת"א תהפוך לצר האחורית של הנמדינה? דם האילתים כחול לעומת דם תושבי דרום ת"א? פשוט דוחה הבידול הזה,אין מקום למסתננים בכל הארץ מצפון ועד דרום,זה מחדל לאומי לא אזורי.
 2. אלי אבו 19/08/2012 להגיב
  ליבי ליבי עים העיר אילת שבעל כורכם נכבשו על ידי הערב רב מאפריקה בחסות ובאישור הממשלה.אסור שילדי המסתננים ילמדו עים ילדי העיר אילת.ולא חסרים סיבות למה לא. אני כבר מזמן טוען שאת המסתננים שכבר פו.לא ישלחו חזרה לאפריקה.ויהפכו אותם בקרוב לאזרחים עים תעודות זהות כחולות. אסור לרגע לשכוח שהם נשאים של מחלות שנשכחו מהעולם.ואלו מחלות מדבקות.ואסור שיווצר מצב שילדנו חס וחלילה עלולים להידבק.וישנם תקדימים של הידבקות בבית החולים איכילוב בתל-אביב.
 3. דרומי 21/08/2012 להגיב
  אילתים חביבים! האמנם דרום תל אביב היא סמל לגנאי? אנחנו גרים כאן - והיננו קרבנות של הכובשים השבטים האפריקאים שפשטו על הארץ באותה מידה. כיבוש אילת כמו גם כיבוש דרום תל אביב- הוא אסונו של כל ישראלי באשר הוא שם. אלא שהעשירים ביותר- לעולם לא יפגעו כי הם יכולים להגן על עצמם במגורים ממוגנים ומבודדים, עבורם הפולש הוא יתרון מסויים- ככח עבודה זול. אירופה כנראה שוקעת בעקבות גל נדידת העמים הגדולה שעוברת עליה שוב מאז ערב שקיעתה לימי הביניים והרס תרבותה בידי הוונדלים של אז. באירופה חיה בטראומה ופחד משקיעה חוזרת אל ה ב ר ב ר י ו ת . תהליך שאנחנו לצערנו עדים בארצנו מבלי שאיש ייתן את הדעת על כך( החוצפה, הציניות, מערכות רפואה מתעללות, מערכת משפט לא אמינה)
 4. בר 21/08/2012 להגיב
  כל הכבוד והלוואי ושתצליחו היו חזקים כל אותם וועדי הורים למיניהם באשר אתם ובכל בתי הספר בארץ ישראל ..ראו את הנעשה בבית הספר הדרומי קמפוס- רוגוזין בעיר ת"א שהפך עם השנים רובו ככולו לבי"ס לילדי מסתננים ושבחי"ם ודחק רגליהם והבריח את ילדנו היהודים. פשוט אסון לאומי!!!!

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות