שופטי בג"ץ: מה ההבדל בין המסתננים מאפריקה לעולים יהודים? ; בן ארי קורא להורים באילת להשבית את מערכת החינוך

שופטי בג"ץ: מה ההבדל בין המסתננים מאפריקה לעולים יהודים? ; בן ארי קורא להורים באילת להשבית את מערכת החינוך

שופטי בג"ץ תקפו בחריפות את עמדת משרד החינוך ועיריית אילת כנגד שילוב ילדי המסתננים במערכת החינוך בעיר. סלים ג’ובראן אף השווה בין עולים למסתננים, "האנשים האלו נמצאים במדינת ישראל ולא משנה איך נכנסו למדינה".

ביום ה’ האחרון התקיים דיון בבג"ץ על הערעור שהגישו עיריית אילת ומשרד החינוך לאחר שבית המשפט המחוזי הורה על שילובם של ילדי המסתננים מאפריקה במערכת החינוך באילת.

שופטי בג"ץ, דנציגר, ג’ובראן ושוהם, תקפו בחריפות את עמדת עיריית אילת ומשרד החינוך והשוו בין הטיפול במסתננים לטיפול בעולים חדשים.

כשנציג עיריית אילת אמר כי ההבדל בין המסתננים לעולים נובע מכך שהם שוהים בישראל שלא כחוק, זעם ג’ובראן. "האנשים האלו נמצאים במדינת ישראל", אמר. "לא משנה איך נכנסו למדינה. הם נמצאים כאן וחובתנו לדאוג להם".

בסופו של דיון סוער קבע בית המשפט כי העירייה ומשרד החינוך, יחד עם נציגי העותרים, ינסו למצוא פתרון בתוך שבוע, אז יתקיים דיון נוסף.

ח"כ בן ארי תקף בחריפות את השופטים לאחר הדיון ואמר כי, "הצפונבונים מבית המשפט העליון בתגבור השופט האנטי ציוני סלים ג’ובראן, יודעים שילדיהם לא יצטרכו ללמוד עם המסתננים ולכן מרשים לעצמם לכפות על עריית אילת צעד שהוא בבחינת הריסת החינוך הממלכתי בעיר".

בן ארי הוסיף ואמר, "הייתי מורה במשך כל חיי, ואני כמו גם כל איש חינוך יודעים שפירושה של ההחלטה היא בריחת של אזרחי ישראל מהעיר אילת"

בן ארי אף הציע פתרון זמני למצב, "אולי כדאי לשלב את ילדי המסתננים בבתי הספר של הכפר מנדא או בצפון תל אביב. אין לי ספק שדנצינגר וגובראן שמגלים ליבראליות והבנה לזכויות המסתננים ישמחו להוכיח דוגמא אישית ולקבל מסתננים בבתי ספר ממגזרים שרוב השופטים בעליון נמנים עליהם".

עד שיתקיים הדיון הנוסף, נמסר כי רבים מהורי התלמידים באילת מתכוונים שלא לשלוח את ילדיהם ולהשבית את פתיחת מערכת החינוך בעיר.

בתוך כך, היום (26/8) נודע כי חבר הכנסת בן ארי מהאיחוד הלאומי שיגר ל-15,000 בתי אב באילת הודעה קולית לטלפונים הנייחים שקוראת להם להשבית את הלימודים באילת זאת בעקבות הנחיית בג"ץ לעיריית אילת ולמשרד החינוך להגיע להסכמה בדבר שילוב ילדי המסתננים במערכת החינוך באילת. בהודעה הקולית אומר בן ארי כי הזדעזע לשמוע את פסיקת בג"ץ, וכי מדובר בהחלטה שתהרוס ותחריב את מערכת החינוך המופארת הציונית והערכית של אילת. הוא אומר כי בג"ץ קיבל החלטה שתחסל את המדינה היהודית, וקורא לתושבי אילת להשבית את הלימודים באילת ולעצור את הטירוף הקיצוני של בג"ץ, כלשונו בהקלטה. הוא אומר עוד כי שיויון שיהיה ברמת תל אביב ובכפר מנדא ואילת לא תהיה שפן הנסיונות.  עד הערב 26/8 (18:00) אמורה המדינה למסור הודעה מעדכנת מטעמה.

כתבה נוספת שפרסמנו באתר בשבוע שעבר ואשר עוסקת בנושא: http://www.south-tlv.co.il/article3843

הכתבה המקורית פורסמה באתר "הקול היהודי".

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (1)

  1. ענר 26/08/2012 להגיב
    שופטים עבריינים. לא משנה איך נכנסו למדינה. זו מדינת הפקר, שהיא כנראה שטח הפקר, ששופטיה מופקרים.

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

rightama

תגובות אחרונות