מגיע לגרסיה – אוסקר ! 2:1 למכבי ת"א על מכבי חיפה במשחק שנעל את המחזור הראשון בליגת העל

מגיע לגרסיה – אוסקר ! 2:1 למכבי ת"א על מכבי חיפה במשחק שנעל את המחזור הראשון בליגת העל

משחק מרתק שהפגיש הערב את 2 הטוענות לכתר האליפות, לא אכזב את 15,000 הצופים שהגיעו לבלומפילד המחודש וזכו לראות את מכבי תל-אביב בעידן הספרדי שלה גוברת 2:1 על מכבי חיפה. 

מכבי תל אביב פתחה את המשחק מעולה וכבר בדקה ה-5 היה זה חלוץ הקבוצה מואנס דבור שכבש את שערו הראשון העונה. מהלך כדורגל פשוט השאיר את החלוץ לבדו מול השוער החיפאי ודאבור לא התבלבל ונעץ את הכדור ברשת, 1:0 למכבי ת"א.

בדקות לאחר השער היתה זו מכבי חיפה שנטלה את היוזמה. מאמן הקבוצה ראובן עטר שזיהה את החוליה החלשה של מכבי (יואב זיו) העביר את כובד ההתקפה לצד השמאלי של הגנת מכבי ת"א ואכן בדקה ה-37 מהלך זה הוכיח את עצמו. דאבל פס פשוט באגף ההתקפה הימני של מכבי חיפה הסתיים בהגבהה מדויקת למרכז הרחבה של מכבי תל אביב שם ניצב לבדו חן עזרא המצוין ובבעיטת יעף נעץ את הכדור לחיבור השער. 1:1.

עם פתיחת המחצית השניה ביצע אוסקר גרסיה מאמן מכבי תל אביב את המהלך של המשחק. הוא הוציא את דור מיכה החלש שהיה אמור לסייע ליואב זיו בצד ההגנה השמאלי של מכבי תל אביב והכניס במקומו את הקשר הנמרץ רפי דהן. במהלך זה אוסקר גרסיה שינה את מערך המשחק של מכבי ל- 4-3-3 ובאותה ההזדמנות הוא העביר לאגף שמאל את מהראן ראדי אשר שיתק את אגף ימין של ההתקפה הירוקה.

בדקה ה-55 המהלך של המאמן הספרדי הוכיח את נכונותו. רפי דהן המחליף הגביה מהאגף הימני כדור מדויק לרחבת ה-5 של חיפה. שם חיכה מואנס דבור ובנגיחה מדוייקת כבש את שערו השני במשחק והעלה את מכבי תל אביב ל-2:1.

המערך החדש של מכבי החזיק יפה כנגד ההתקפות החיפאיות, מרכז השדה נחסם והיה קשה יותר לחיפאים לבוא לידי ביטוי כפי שעשו במחצית הראשונה. 2 התקפות מתפרצות של מכבי תל אביב הסתיימו בכמעט שער, אלירן עטר החטיא מול דוידוביץ ומאוחר יותר היה זה המחליף הנוסף של מכבי משה לוגסי שסחט מהשוער החיפאי הצלה מהחיבורים.

נראה כי שוער הצהובים וינסט אניימה הצליח להשתלב כראוי בחוליית ההגנה. השוער השרה בטחון בקרב שחקני ההגנה ואף מנע מחלוצי חיפה הזדמנויות להשוות את התוצאה.

אין ספק כי המאמן הצהוב אוסקר גרסיה ראוי לכל המחמאות הערב. בניהול משחק חכם ויעיל ניצל גרסיה את יתרונות קבוצתו וצמצם את חסרונותיה. הספרדי היה ער למתרחש במשחק והגיב בזמן כראוי. למרות שנראה כי לקבוצה עדיין חסרים בסגל לפחות 3 שחקנים בכל חוליות המשחק הצליח המאמן לנצל למקסימום את הסגל שעמד לרשותו והביא לקבוצתו נצחון ראשון ומתוק על היריבה החיפאית אשר ייתן דחיפה מוראלית להמשך המשחקים.

בתחילת המשחק נערכו 2 טקסים, בהם השתתף בעלי הקבוצה מיץ גולדהאר שעה שהעניק את חולצת הקבוצה לאוהד המושבע ספי ריבלין ובטקס נוסף הוא נפרד בפרחים מחלוץ הקבוצה בשנה שעברה מוסא קונטה שנמכר ועובר לשחק ברוסיה.

הרכבי הקבוצות

מכבי ת"א: וינסנט אניימה, עומר ורד, קרלוס גארסיה, שרן ייני, יואב זיו, דור מיכה(רפי דהן/46), גל אלברמן, מהראן ראדי, גונסאלו גארסיה, מונס דאבור (מושיקו לוגסי/70) ואלירן עטר (בן בן יאיר/85).

מכבי חיפה: ניר דוידוביץ’, אייל משומר, אדין צוצאליץ’, אנדריי פילאבסקי, שמואל שיימן (טאלב טוואטחה/57), תמיר כהן (אלון תורג’מן/78), אייל גולסה, עידן ורד (דלה ימפולסקי/82), חן עזרא, יניב קטן ודינו אנדלובו.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות