לקראת חגי תשרי – המלצה על תערוכת היודאיקה Chains of Silver

לקראת חגי תשרי – המלצה על תערוכת היודאיקה Chains of Silver

מוזיאון היהלומים ברמת גן האריך את תקופת הצגתה של תערוכת עבודות יודאיקה רְתֻקוֹת כֶּסֶף – Chains of Silver עד סוף עונת החגים. בתערוכה מוצגים חפצי פולחן ותשמישי קדושה של העם היהודי פרי עבודתם של האמנים מאוריצ’יו סמואל ויצחק לובטון. אוצר התערוכה הוא יהודה כסיף.

תערוכת "רתוקות כסף", הינה תערוכת כלי כסף הלקוחה מתוך תיבת האוצרות הישראלית- יהודית. בתערוכה זו מציג מוזיאון היהלומים את תכשיטיו של הבית היהודי, את עדייו של החג היהודי ואת עיטוריו של עולם הנפש והאמונה היהודי, מעוצבים בכסף סטרלינג ככלי תשמיש ופולחן. התערוכה רלוונטית מתמיד במיוחד בתקופת חגי תשרי.

חנוכיה. צילום אלכס קוצ'רנקו

בתערוכה מוצגים חפצי פולחן אשר כדוגמתם ליוו את העם לאורך כל תקופת גלותו ותשמישי קדושה אשר הפכו את ביתם של בני העם היהודי למעין מקדש מעט.

כאשר נכנס היהודי לביתו ונשק למזוזה, כאשר עמד מול נרות השבת, כאשר קידש על היין, חגג את ליל הסדר או הניח בזהירות את אתרוגו, יצר היהודי מציאות קטנה של קדושה סביב עצמו. באמצעות כלים אלה מצא המאמין דרכים להזכיר לו את אמונתו, את געגועיו לירושלים, את כיליון הנפש לבית המקדש ואת הכמיהה לעצמאות וחופש בארצו.

אמני היודאיקה, מאוריצ’יו סמואל ויצחק לובטון, הפכו בעבודתם מתכת קרה לחוויה רוחנית, מרגשת ולעיתים קרובות גם מפתיעה, מסתורית ודורשת התעמקות.

התערוכה פתוחה עד ה-14.10.12
שעות פתיחה: ימים א’,ב’,ד’ בין השעות 10:00-16:00, בימי ג’ בין השעות 10:00-18:00. בחול המועד סוכות התערוכה תפתח עד השעה 14:00 ובערבי חג וחג סגורה.

מחיר: מבוגר – 24 שקל, ילד/חייל/סטודנט/קשיש/נכה – 12 שקל, לקבוצות של מעל ל-10 אנשים תינתן הנחה של 50 אחוז.
כתובת מוזיאון היהלומים: בנייני בורסת היהלומים, קומת קרקע, ז’בוטינסקי 1 רמת גן.
טלפון: 03-5751547

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W

Funzing-F

תגובות אחרונות