שר הפנים אלי ישי הודיע הערב: מסתנן שלא יצא מישראל ביוזמתו – ייכלא ! תושבי דרום ת"א ממתינים ליום פקודה לגיבוי ההחלטה. חגי הדס מונה ע"י נתניהו לתפקיד מיוחד

שר הפנים אלי ישי הודיע הערב: מסתנן שלא יצא מישראל ביוזמתו – ייכלא ! תושבי דרום ת"א ממתינים ליום פקודה לגיבוי ההחלטה. חגי הדס מונה ע"י נתניהו לתפקיד מיוחד

שר הפנים, אלי ישי, התייחס הערב לנושא המסתננים והצהיר: "למסתנני צפון סודאן יש עד ה-15 באוקטובר לצאת מהארץ, לאחר מכן יכלאו". בשלב הבא המסתננים מאריתראה יטופלו בהתאם.

במהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 2 הודיעה הערב הכתבת סיוון רהב מאיר כי שר הפנים, אלי ישי, הצהיר כי הוא ‘מעלה הילוך’ במאבקו כנגד המסתננים והשוהים הבלתי חוקיים ונותן הוראה להתחיל במעצרם של המסתננים מצפון סודאן בשלב ראשון ומאריתראה בשלב הבא.

לאחר קבלת הסכמת משרד ראש הממשלה, נתן השר ישי הנחייה לרשות ההגירה והאוכלוסין להתחיל במבצע אכיפה, ולהכניס לראשונה גם את מסתנני צפון סודן, החל מ-15 באוקטובר, למתקני שהייה.

שר הפנים הדגיש כי עד לתאריך הנקוב, מסתננים שיצאו מרצונם יזכו לסיוע משרדו, וכי מי שלא יעשה כן, יכלא ולאחר מכן אף יגורש.

ישי הוסיף ואמר: "כעת בכוונתי להטיל את כל כובד משקלי לקבלת אישור משפטי שיאפשר כליאתם והוצאתם של מסתנני אריתראה מהמדינה. מדובר על עוד צעד בהתקדמות מדיבורים למעשים בכל הקשור לבעיית המסתננים".

שר הפנים הוסיף ואמר: "מי שרוצה להמשיך לדבר ולהיות עד עתידי בוועדת החקירה לאובדן ישראל – שידבר, ומי שרוצה לפעול ולהבטיח מדינה יהודית וציונית לילדיו, שיפעל. אני בוחר לפעול".

השר ישי הצהיר כי בכוונתו "למרר" את חייהם של המסתננים ולטפל בכל הכוח בתופעה המסוכנת של הצפת ערי ישראל במסתננים.

לאתרנו נודע כי קבוצות פעילים מקרב תושבי שכונות דרום תל אביב מתכוונות להתארגן ליום פקודה במידה והנושא יועלה לדיון בבג"צ.

לאור החלטתו זו של שר הפנים, ההערכה היא כי ארגוני סיוע ושמאל יעתרו לבג"צ כנגד ההחלטה. לפיכך החל מהערב כבר מתארגנות קבוצות פעילים מקרב תושבי השכונות על מנת שבימי הדיונים תושבים אלה יעלו לירושלים, יפגינו לטובת גיבוי ההחלטה ויבהירו לשופטי בג"צ  את המצב הקשה שאליו נקלעו תושבי שכונות דרום ת"א.

"מעתה ואילך אנחנו לא מתכוונים להפקיר את השטח לארגוני השמאל", כך אמר הערב נציג "המטה להצלת דרום תל-אביב".

"ביום שבו הנושא יועלה לדיון בבג"צ אנחנו נהיה שם ונביע את דעתנו. לא ניתן לארגוני יפיי הנפש לכפות על תושבי השכונות את אלפי המסתננים. הגיע הזמן לעשות לכך סוף, חיינו הפכו לסיוט ומדינת ישראל לא יכולה להמשיך להתעלם מהמצב. אנחנו מחזקים את ידי שר הפנים ישי ומצפים שיעמוד במילתו ולא יתקפל".

המטה להצלת דרום תל-אביב ערך בחודשים האחרונים מספר הפגנות, שיירת רכבים וצעדה.

על כולן דיווחנו בכתבות באתר.

ניתן לראותן בלינק הבא: http://www.south-tlv.co.il/articlecategory/mproblem/eventsmist

בתוך כך, היום נודע כי רה"מ נתניהו מינה את בכיר המוסד לשעבר חגי הדס להיות האחראי למציאת פתרונות דיפלומטיים, הומניטריים ומבצעיים להשבת המסתננים לארצותיהם

מינויו של הדס, שלא פורסם, בוצע על ידי נתניהו בתיאום עם שר הביטחון ובידיעת שרי החוץ והפנים.

במסגרת התפקיד – שלא היה קיים עד כה – יהיה הדס אחראי למציאת פתרונות דיפלומטיים, הומניטריים ומבצעיים להשבת המסתננים לארצות מוצאם באפריקה, וזאת במקביל לפרויקטים להשלמת הגדר בגבול המערבי ולהקמת מתקני הכליאה למסתננים בדרום הארץ.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (8)

 1. שרון חלילוב 29/08/2012 להגיב
  פחות דיבורים מר ישי !!! תתחיל במעשים !!! כל עוד הם פה ודווקא באזורים המוחלשים אתה, ביבי ושאר הממשלה שותפים לפשע !
 2. בני 29/08/2012 להגיב
  אלי, טעית היית צריך להתחיל במעצרים כבר לפני חודשים, ולהעבירם מיידית למחנות אוהלים על גבול מצריים,כל יום שעובר והם נשארים בתוך ערינו, מסייע להם לתקוע שורשים..... אחר כך יגיעו יפי הנפש ויספרו לנו כי הם כבר מדברים עברית ויש להם ילדים במערכת החינוך ועוד דברי הבל...... אלי תתחיל במעצרים מחר בבוקר, כולנו מחזקים ידיך!!!!!!!!!!! לא נשכח ש80% מהבעיה נוצרה במשמרת של ביבי!!!!!! עם ספינים לא שומרים על המדינה היהודית והציונית......
 3. מאי 29/08/2012 להגיב
  כששמעתי את זה עברה בי צמרמורת בכל הגוף! העובדה שדמעות עלו בעיני רק הוכיחה לי עד כמה אני כמהה לחיים אחרים- ועד כמה חיי השתנו! מי ייתן והשם יתברך  יחזק את ידיו של אלי ישי ונזכה לקצת מנוחה- ויותר מכך נזכה להציל את מדינת ישראל! לא לוותר! אם יעזו עוכרי ישראל לעתור לבג״צ אסור לשתוק! לצאת לרחובות ולהילחם על זכותינו לקיום בביטחון ובשלווה!
 4. חני ראובן 29/08/2012 להגיב
  עדיף מאוחר מאשר בכלל לא, (רק שלא תתקפל ותפחד מיפי הנפש שירימו קשיים) יישר כח מחזקים את ידך........
 5. חנה 30/08/2012 להגיב
  נחיה ונראה. הספירה לאחור החלה......45, 44, 43, 42, 41, 40, 39, 38, 37, 36, 35, 34, 33, 32, 31 ................................................................................
 6. בר 30/08/2012 להגיב
  חברים! אסור לנוח ולשקוט .בניית הגדר לא הסתיימה ..וכל הזמן נכנסים רבים נוספים! ועד שלא נראה תוצאות בשטח אל תאמינו , רבותיי עלינו כל שבוע לצאת לרחובות ולהפגין עד שהאחרון שבהם יעזוב לארצו!!!!!. אז שלא יעבדו עליכם!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 7. יוקו 30/08/2012 להגיב
  בדיוק באתי לספר על מינויו של חגי הדס ואתם כבר הקדמתם אותי ועדכנתם באתר. כל הכבוד על העבודה הזריזה. :) מישהו מכיר את האיש/רקע שלו/הישגיו בשטח?
  • STLV 30/08/2012 להגיב
   לבקשתך, הוספנו קישור לויקיפדיה על חגי הדס בתוך הכתבה...

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

MyTama38

תגובות אחרונות